Wraki Å›cigaÅ‚y siÄ™ o Puchar Wójta

2015-08-15 17:55

20 załóg wystartowaÅ‚o w pierwszym, odbywajÄ…cym siÄ™ na terenie kamienioÅ‚omów w Å»elebsku, wyÅ›cigu Wrak Race. ZwyciężyÅ‚ Adam Hyz z Chmielka. WyÅ›cig byÅ‚ rozgrywany o Puchar Wójta Gminy BiÅ‚goraj. Współorganizatorami imprezy byli: Automobilklub BiÅ‚gorajski, Wójt Gminy BiÅ‚goraj i Firma "Bog-Rol" w Å»elebsku.

Emocje sportowe, widowiskowe zmagania kierowców oraz szereg atrakcji towarzyszących imprezie - to przyciągnęło ponad tysiąc osób w niedziele 15 sierpnia do Żelebska. Na terenie dawnych kamieniołomów został zrobiony tor do wyścigów samochodowych. Wrak Race, czyli wyścigi samochodów w formule full contact, odbywały się w tym miejscu po raz pierwszy, choć pomysł na zorganizowanie w Żelebsku takich zawodów pojawił się już kilka lat temu.

Zawody zorganizowane zostały w formie treningów, kwalifikacje czasowe, po których zawodnicy zostali podzieleni do wyścigów. Zawodnicy mieli do pokonania 10 okrążeń w kwalifikacjach i 8 w finałach. Zwycięzcą wyścigu został Adam Hyz z Chmielka, drugie miejsce zajął Piotr Bosak z Biłgoraja, a trzecie Tomasz Bosak z Biłgoraja. Wyścigom towarzyszyło szereg atrakcji. N ajmłodsi mogli skorzystać placu zabaw. W przerwach wystąpił zespół muzyki country Winchester 2005. Jedna z atrakcji było wrak taxi, czyli przejażdżka po torze dla chętnych spośród publiczności. - Jesteśmy zadowoleni z pierwszego wyścigu w Żelebsku, podobnie jak zawodnicy. Kilka kwestii jest do dociągnięcia następnym razem. Chciałbym podziękować panu Bogdanowi Kita, wójtowi Wiesławowi Różyńskiemu i jego zastępcy Wojciechowi Dziduchowi, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, zawodnikom i publiczności - mówi Dariusz Paleczny, organizator imprezy.