REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.02.03 09:16

Pomóżmy małemu Jasiowi z Biłgoraja!

Jasio urodził się ze szczątkowym śladem gałek ocznych. Jest niewidomy. Jest szansa na odbudowanie oczu, jednak wymaga to kilku operacji i wszczepów. Niestety, takie zabiegi medyczne nie są refundowane przez NFZ. Całkowity koszt to 75 tys. zł. Rodzice są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na tak drogi zabieg i proszą o wsparcie. Akcję zbiórki swoim patronatem objął Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Pomóżmy małemu Jasiowi z Biłgoraja!

Państwo Tomasz i Ewelina Śmiglewscy - rodzice małego Jasia z Biłgoraja, to młode małżeństwo. Ślub wzięli 31 XII 2014 r., a niedługo potem, w styczniu dowiedzieli się, że będą rodzicami. Było to dla nich miłym zaskoczeniem gdyż lekarze mówili o problemie zajścia w ciążę. Pod koniec stycznia pojawiły się problemy ze zdrowiem i pani Ewelina trafiła pierwszy raz do szpitala.

Wszystkie jednak wyniki były prawidłowe. Lekarz wyznaczył termin porodu na 2 września. Szczęśliwe małżeństwo uczęszczało do szkoły rodzenia przygotowując się do tzw. rodzinnego porodu. W marcu podejrzewano cholestazę, którą również wykluczono. Po za mocno opuchniętymi nogami i rękami nic niepokojącego się nie działo, aż do sierpnia. W siódmym miesiącu ciąży pojawiły się skurcze i pani Ewelina ponownie trafiła do szpitala. 11 IX 2015 r. po kilkukrotnych, nieudanych próbach wywołania porodu za pomocą kroplówki z oksytocyny i cofnięciu się akcji porodowej p. Ewelina urodziła dziewięć dni po terminie, przez cesarskie cięcie synka. Po porodzie p. Tomasz - tatuś dziecka dowiedział się, że Jasio ma zrośnięte powieki i prawdopodobnie nie ma oczu.

Na piątą dobę przewieziono matkę z dzieckiem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie na Oddział Patologii Noworodków. Rodzice poinformowali rodzinę o tym, że Jasio ma wrodzony zanik gałek ocznych. Mały Jasio został przebadany kardiologicznie, neurologicznie, endokrynologicznie i okulistycznie. W klinice okazało się, że dziecko ma zaburzenia hormonalne, częściowo zrośnięte powieki i szczątkowe gałki oczne oraz inne problemy. Przez cały okres pobytu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oboje rodzice na zmiany troskliwie zajmowali się Jasiem. Podczas pobytu kontaktowali się z Ośrodkiem dla Niewidomych w Laskach pod Warszawą, którzy doradzili im co mają robić w obecnej sytuacji. Po wypisie umówili wizyty do specjalistów i załatwiali formalności związane z orzeczeniem o niepełnosprawności. W Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dostali takie orzeczenie na okres 1 roku i usłyszeli, że gałki oczne być może odrosną. Złożyli odwołanie i w styczniu dostali orzeczenie na okres 4 lat.

Rodzice szukali pomocy w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", gdzie dopełnili formalności związanych z przyjęciem ich synka. Niestety operacja, która czeka ich dziecko, nie jest refundowana, a fundacja dopiero po przedstawieniu faktur zwraca jej koszt. Znaleźli w Internecie kontakt do lekarza z Kliniki w Katowicach i zapisali wizytę. 20 stycznia pojechali do Chorzowa do dr Jaworskiego, który zajmuje się od wielu lat wszczepieniem ekspanderów i protez oczu. Lekarz po badaniu wyjaśnił dokładnie co i jak należy zrobić, aby Jasio mógł normalnie funkcjonować jako osoba niewidoma. Podczas badania okazało się również, że te szczątkowe gałki zmniejszyły się, czyli po prostu zanikły. W Centrum Okulistyki Dzieci i Dorosłych w Chorzowie dostali również zaświadczenie i kosztorys. Koszt całościowy tego wieloetapowego zabiegu wynosi około 75 tys zł plus późniejsza plastyka powiek. Wstępnie na początek marca ustalono termin pierwszej operacji ( około13 tys. zł ), rodzice Jasia czekają tylko na ekspandery i starają się uzbierać pieniądze na te zabiegi.

Z racji wyjazdów do lekarzy oboje nie pracują, choć szukają pracy dorywczej. Zajmują jeden z pokoi w mieszkaniu należącym do rodziców Eweliny, a w drugim mieszkają mama z jej najmłodszą 10-letnią córką. Obecnie starają się również o mieszkanie z zasobów Urzędu Gminy Biłgoraj. Ich jedyny dochód to zasiłek pielęgnacyjny, rodzinny i macierzyński. Po ustabilizowaniu sytuacji z synkiem zamierzają podjąć stałą pracę. Chcą również odwiedzić Ośrodek dla Niewidomych w Laskach i niejako przygotować się do odpowiedniego wychowywania dziecka. Pogodzili się częściowo z chorobą Jasia i żyją nadzieją, że uda im się zapewnić mu pomoc.

Dla wszystkich, którzy chcą pomóc małemu Jasiowi, Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej uruchomiło specjalne konto na które można wpłacać pieniądze: 28 1020 5356 0000 1302 0177 1633 z dopiskiem: "Dla Jasia".

RED.
RED. dodany 3 lutego 2016
 
Odsłon: 12355

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (16)

~ Fantom
  0
No i to jest konkret. Pieniążki przelane. :-) Zdrówka!
~ mama Jasia
  0
Z kościołem różnie bywa. Jednak jako wspólnota wiele pomogli ludzie, a i proboszcz z mojej parafii nie chciał niczego w ramach daru od dzieci pierwszokomunijnych tylko wsparli mojego synka
~ mama Jasia
  0
Można podarować Jasiowi 1% podatku. Wystarczy
w druk PIT wpisać KRS fundacji 0000037904 i koniecznie cel szczegółowy 1%: 28169 Smiglewski Jan oraz zakreślić w pozycji 125.Wyrażam zgodę- X.
Jasio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Prosimy o pomoc finansową na podane poniżej konto:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
w tytule podając dopisek "28169 Smiglewski Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
DZIĘKUJĘ
~ mama Jasia
  0
Można podarować Jasiowi 1% podatku. Wystarczy
w druk PIT wpisać KRS fundacji 0000037904 i koniecznie cel szczegółowy 1%: 28169 Smiglewski Jan oraz zakreślić w pozycji 125.Wyrażam zgodę- X.
Jasio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Prosimy o pomoc finansową na podane poniżej konto:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
w tytule podając dopisek "28169 Smiglewski Jan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
DZIĘKUJE
~ Fantom
Oceniano 2 razy  +2
Miałem już wpłacać, ale zobaczyłem, że zbiera caritas i zmieniłem zdanie. Podajcie jakieś inne konto, a pieniążki się pojawią.
~ QWERTY 89
Oceniano 2 razy  +2
Mam prośbę do ojca Jasia - Tomasza SMIGLEWSKIEGO zacznij w końcu płacić alimenty na swoje dzieci z poprzednich związków i przestań ukrywać się przed komornikiem !!!
~ Jjj
Oceniano 1 raz  +1
Ja chciałbym oddać 1% z podatku ale widzę że nie ma numeru KRS, dlaczego nikt nie pomógł tej rodzinie założyć? Przecież dużo ludzi w ten sposób by pomogło.
~ do-~ aaa
Oceniano 2 razy  +2
Do puszek przy kościele ale taca dla kleru, zawsze tak jest jak jakaś siostra zakonna żebra na jakiś klasztor to pod kościołem ale taca święta ona dla kleru
~ :)
Oceniano 3 razy  +3
Puszki już są dostępne w Żłobku i Przedszkolu Integracyjnym "BAMBINI", gdzie również rodzice zebrali bardzo dużo ubranek, zabawek i innych potrzebnych rzeczy. Do akcji dołączył się Miejski Zespół Szkół oraz Samorządowe Przedszkole nr 3.
~ aaa
  0
Nie, akurat w Puszczy ogłaszał ksiądz że ma być zbiórka do puszek przy kościele w najbliższą niedzielę 07.02.2016.
~ ...
Oceniano 6 razy  +6
Proszę Was o pomoc każdy grosz się liczy nie bądźmy obojętni Dziękuje.
~ huyt
Oceniano 5 razy  +3
No właśnie tyle PIS kracze ,że markety zyski swoje wysyłają za granicę a ile nasze parafie wysyłają do Watykanu?Tu są potrzebne pieniądze potrzebującym a nie dla pasibrzuchów w Watykanie , gdzie złote kible maja
~ mamapo prostu
Oceniano 5 razy  +5
Gratuluję elokwencji i znajomości medycyny lekarza orzecznika,
Mój syn też według naszego PC Orzecznictwa jest "za mało chory"
tylko współczuć tym rodzicom i pomóc jak tylko można.
~ 123
Oceniano 8 razy  +8
Taca z jednej tylko niedzieli ze wszystkich biłgorajskich parafii w znacznym stopniu rozwiązałaby problem finansowy! Dla dziecka byłaby to ogromna szansa na "normalniejsze" życie. Tylko prawdopodobnie nie będzie takiej woli od strony parafii, zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie...
~ kilo
Oceniano 7 razy  +5
Czy całe pieniądze wpłacone do caritas pójdą dla Jasia czy zostanie pobrana prowizja? Pytam poważnie bo nie wiem czy wpłacić czy dać do puszki w niedzielę.
~ j23
Oceniano 11 razy  +7
TACĘ NA MSZACH ZBIERAĆ NIKT, NIE SCHUDNIE Z TEGO POWODU.
od czego jest ten nasz kościół jak od pomagania
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety
dzisiaj, 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w piątek, godzina 13:44 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 12:39 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
dzisiaj, 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
dzisiaj, 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
w środę, godzina 08:02 Kraj
Nowe przepisy dla właścicieli czworonogów
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
we wtorek, godzina 10:10 Biłgoraj
Matura w reżimie sanitarnym
we wtorek, godzina 11:25 Powiat
Kolizje z dzikimi zwierzętami
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
dzisiaj, 08:49 Biłgoraj
Serdeczna Karteczka od uczniów "Piątki" dla pracowników PGK
w środę, godzina 16:13 Biłgoraj
Konferencja dot. ustawy o zasobach własnych UE i Krajowego Planu Odbudowy
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj