Pełna wersja

Długi weekend na Boże Ciało - gdzie warto go spędzić?

2016-04-28 09:43

Boże Ciało to po majówce drugi długi weekend w maju, a więc kolejna szansa na krótki wiosenny urlop! Warto wykorzystać go jak najlepiej i pojechać w piękne miejsce, zwłaszcza, że następny długi weekend wypada dopiero w sierpniu. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi propozycjami wyjazdowymi na Boże Ciało. Zestawienie przygotowaliśmy we współpracy z portalem travelowym Travelist.pl.

Poznaj Kujawy

Kujawy to niedoceniana turystycznie kraina, która warta jest jednak bliższego poznania - nie tylko ze względu na interesującą przyrodę, w skład której wchodzą między innymi liczne jeziora, malownicze Bory Tucholskie i urozmaicone formy ukształtowania terenu, takie jak np.: drumliny, wzgórza morenowe, ozy, pagórki, rynny subglacjalne. Znajdują się tu również ciekawe miasta i zabytki, a na szczególną uwagę zasługują, oprócz Torunia, Ciechocinek i jego zdrowotne tężnie, Kruszwica ze słynną Mysią Wieżą (przypomnijmy sobie legendę o Popielu) oraz Włocławek z wieloma perłami architektury. Nieopodal Włocławka położone jest jedno z najstarszych i najbardziej popularnych uzdrowisk na Kujawach - Wieniec-Zdrój. Słynie z siarczanowych wód mineralnych oraz wykorzystywanego w medycynie torfu. To właśnie tutaj znajduje się Jutrzenka Medical SPA Wieniec Zdrój (https://travelist.pl/jutrzenka-medical-spa-wieniec-zdroj), elegancki pensjonat w spokojnej okolicy, który na Boże Ciało oferuje swoim gościom wiele atrakcji, takich jak m.in.: nielimitowany dostęp do aquaparku oraz strefy saun, tężnia solankowa oraz, za dopłatą, szeroka oferta spa & wellness.

Bieszczady - zawsze dobry wybór

W Bieszczady warto jechać o każdej porze roku - piękne widoki gwarantowane! W maju góry budzą się do życia - zieleń nabiera soczystości, a zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych kryjówek. Plusem jest również to, że na szlakach nie spotkamy jeszcze tłumów, jak ma to miejsce w szczycie sezonu. Nawet jeśli nie jesteśmy urodzonymi globtroterami na pewno znajdziemy dla siebie inne atrakcje - np. naukę jazdy konnej czy zwiedzanie urokliwych bieszczadzkich miejscowości, takich jak Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne, Komańcza czy Polańczyk. W tym ostatnim znajduje się nowoczesny Hotel Skalny SPA Bieszczady (https://travelist.pl/osrodek-wypoczynkowy-skalny). Ośrodek położony jest nad brzegiem Jeziora Solińskiego, zwanego "Bieszczadzkim Morzem". Z większości okien hotelowych rozciąga się widok właśnie na ten malowniczy akwen. Goście mają tu do dyspozycji sauny, basen, łaźnie, salę fitness, a także skorzystać mogą z bogatej oferty zabiegów kosmetycznych i rytuałów spa.

A może nad morze?

Co prawda w maju kąpiele w Bałtyku nie są jeszcze wskazane, ale nie oznacza to, że nie można podziwiać pięknych krajobrazów, które w maju zachwycają nie mniej niż w pełni lata. Wszyscy miłośnicy morskich widoków powinni wybrać się na wybrzeże właśnie poza sezonem, kiedy nie ma jeszcze tłumów plażowiczów. Miejscem godnym polecenia jest na pewno Pobierowo - mała miejscowość w zachodniej części wybrzeża, stanowiąca doskonałą bazę wypadową do innych ciekawych nadmorskich miast, takich jak m.in. Międzyzdroje, Świnoujście czy Kołobrzeg. Wielką atrakcją są również ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV i XV wieku w położonym nieopodal Trzęsaczu. Co w nich wyjątkowego? Otóż kościół ten został zbudowany niegdyś w odległości 2 km od morza, a dziś znajduje się na samym szczycie klifu, który jest nieustannie podmywany przez fale. Do morza runęła już znaczna część budowli, ale wciąż można oglądać ostatnią ścianę, dzielnie opierającą się siłom przyrody.

Będąc w Pobierowie warto zatrzymać się w Baltic Palace**** (https://travelist.pl/baltic-palace/). Budynek hotelu zachwyca oryginalną architekturą i designem. Na gości czekają nowoczesne i jednocześnie przytulne pokoje z panoramicznymi oknami. Ponadto na miejscu skorzystać można z ekskluzywnych zabiegów i masaży.

Red.