REKLAMA
Pełna wersja
LUBELSZCZYZNA
2016.08.25 10:04 | aktualizacja: 2016.08.25 10:04

Będą łapać piratów drogowych

Jutro w godzinach 6:00 - 22:00 na terenie całego województwa policjanci rozpoczną zintensyfikowane działania pod nazwą "Prędkość". Jest to kontynuacja cyklicznie przeprowadzanych akcji policji. Prowadzone działania ukierunkowane będą głównie na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Przypominamy, że policjanci wydziału ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę nie tylko na prędkość, ale również na trzeźwość kierujących oraz na bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów.
Będą łapać piratów drogowych

Jutro w godzinach 6:00 - 22:00 na drogach powiatu biłgorajskiego kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości, stanu trzeźwości jak również kontroli prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Działania są skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach wykorzystane będą m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

JK
JK dodany 25 sierpnia 2016
 
Odsłon: 7572

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

~ Tomek
  0
~ Pawlik
  0
Omg to muszą być specjalne akcje i święta żebyście łapali piratów drogowych ...
~ potwierdzam
Oceniano 1 raz  +1
Nie tylko młodzi jeżdżą nieuważnie. Dorośli też a szczególnie -przepraszam- baby. To co one wyczyniają przechodzi ludzkie pojęcie. Są całkowicie nieprzewidywalne. Miałem wiele takich przypadków.
~ ss
Oceniano 1 raz  +1
Harry Potter nie wyjeżdżaj dzisiaj :)
~ .
Oceniano 9 razy  +5
No fakt z tym policja nic nie robi.
Jak jeszcze ktoś jedzie powoli spokojnie i ogarnia co się wokół niego dzieje to ok.
Ale niektórzy to już nieźle przesadzają. Tak jak wczoraj wieczorem widzę rowerzystę, kilkunastoletni dzieciak, jedzie po chodniku, przejeżdżając przez przejścia nawet się zbytnio nie rozgląda, słuchawki w uszach i ciągle patrzy na telefon, bo pokemony łapie. To jak ma nie być wypadków. Albo na przejściu wjedzie pod auto, albo wjedzie w pieszego na chodniku.
~ Pieszy
Oceniano 11 razy  +3
A kiedy akcja Stop rowerzystom na przejsciach dla pieszych ,Dzisiaj kolejne potracenie rowerzysty na pasach na ul Lubelskiej.
~ aa
Oceniano 11 razy  +7
pięknie..ale po co uprzedzać? wystarczy codziennie wieczorami stanąć na Kościuszki albo na obwodnicy..
~ jcb
Oceniano 6 razy  +2
W TVTurbo tez pokazywali kieds iskre 1 ,samochod na postoju z wlaczonym elektrowentylatorem pokazywal ponad setke na godzine
~ 102
Oceniano 9 razy  +5
Zacznijcie od siebie
~ hgjjhj
Oceniano 13 razy  +9
Weście się wreszcie za tych pijaków parkowych , czy pod UM o zalewie nie wspominam , kiedy piesze patrole?To wstyd dla miasta żeby rano pod UM było pełno butelek i kiepów ,utrzymanie komendy kosztuje , ja place podatki i wymagam , kto tu dla kogo jest?
~ Mariousz
Oceniano 9 razy  +1
A kiedy przestali? Naprawdę chodzi o bezpieczeństwo. Tak byc powinno ale tu chodzi o dziurę i nie na drodze tylko budżetową. Panowie w białych czapkach, wy nie policja wy poborcy podatkowi. Zjexdziłem troche świata i tylko u nas na trasie 46 km może cię spotkać 4 kontroli drogowych. Paranoja
~ gosc
Oceniano 6 razy  0
Jeśli "trafi" nas ręczny miernik prędkości Iskra-1, nie musimy przyjmować mandatu. W sądzie są bowiem duże szanse na wygranie sprawy Ręczny miernik prędkości Iskra-1 nie jest tak skuteczny, jakby chciała policja. Owszem, potrafi mierzyć dość dokładnie prędkość, ale niekoniecznie samochodu, którym jedziesz. Taka sytuacja spotkała mieszkańca Dąbrowy Górniczej w Siemianowicach, który nie przyjął mandatu, a sprawa trafiła do sądu rejonowego. Ten orzekł, że kierowca mandatu płacić nie musi. Dlaczego tak się stało? Okazało się, że miernik prędkości Iskra-1 ma pewną wadę. Kiedy policjant mierzy nim w grupę przejeżdżających drogą samochodów, a nie jest on podłączony do komputera samochodowego, który zarejestruje całą sytuację, to tak naprawdę nie wiadomo, prędkość jakiego auta Iskra-1 zmierzyła. Właśnie to dało podstawę Sądowi Rejonowemu w Siemianowicach do tego, aby nie uznać mandatu nałożonego na kierowcę z Dąbrowy Górniczej. Sąd przy wydawaniu wyroku powołał się na Rozporządzenie Ministra Gospodarki, które określa, jakie wymagania powinna spełniać tzw. suszarka. Zgodnie z punktem 10 ust. 1 par. 1 (Dz. U. Nr 225, poz. 1663 z 2007 r.) rozporządzenia, dotyczących wymagań takiego przyrządu, konstrukcja i wykonanie takich przyrządów powinny zapewniać identyfikację pojazdu, którego prędkość jest kontrolowana. - Przyrząd Iskra-1, zdaniem sędziego rozpoznającego sprawę, wymogu tego, jak wynika z uzasadnienia postanowienia o umorzeniu postępowania, nie spełnia - podkreśla Izabela Marczyk-Bregida, prezes siemianowickiego sądu. Co więcej, w przypadku kierowcy z Dąbrowy Górniczej nie dość, że trudno było ustalić, kto tak naprawdę przekroczył prędkość, to na dodatek policja nie posiadała świadectwa legalizacji urządzenia, którym zmierzono wtedy prędkość. Tym bardziej więc siemiano-wicki sąd mógł zasądzić wyrok korzystny dla kierowcy.
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3588751,jechales-za-szybko-i-zlapali-cie-na-radar-iskra1-nie-przyjmuj-mandatu,id,t.html
~ lala
Oceniano 7 razy  +5
Zobaczymy... !!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika