"1 Nocna Mila NiepodlegÅ‚oÅ›ci" z udziaÅ‚em uczniów ZSZiO

2016-11-14 09:29

W dniu ÅšwiÄ™ta NiepodlegÅ‚oÅ›ci, 11 listopada, uczniowie ZespoÅ‚u Szkół Zawodowych i OgólnoksztaÅ‚cÄ…cych w BiÅ‚goraju wziÄ™li udziaÅ‚ w biegu "1 Nocna Mila NiepodlegÅ‚oÅ›ci" w Lublinie. Organizatorami imprezy, byli: Fundacja "Ruch SolidarnoÅ›ci Rodzin" oraz Kuratorium OÅ›wiaty w Lublinie.

Zawody były dedykowane dzieciom i młodzieży szkolnej, jako promocja kultury fizycznej i historii Polski. Dystans 1609 metrów, uczestnicy przebiegli w pięknej, nocnej atmosferze ulic starego miasta, przy licznie zgromadzonych kibicach. Szkołę reprezentowała piątka uczniów: Oleksandra Blazhiievska kl. I TR, Mariana Shymko kl. I TT, Olena Yastremska kl. I TF, Mateusz Hurkała kl. II TG oraz Karol Kulanin kl. II TKR. Opiekunem młodzieży, był nauczyciel historii i biegacz, Paweł Misiągiewicz.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych - chłopcy, Mateusz Hurkała zajął 4. miejsce ze stratą 7 sekund do podium. Najlepszy wynik wśród dziewcząt uzyskała Oleksandra Blazhiievska, która zajęła 11. miejsce. W kategorii drużynowej reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajęła 3. miejsce, na 18 drużyn. Z powodu kontuzji, w zawodach nie mógł wystartować pan Paweł Misiągiewicz, czego bardzo żałował, ponieważ była szansa, stanięcia na podium, w kategorii "nauczyciel ".

Planowane są udziały reprezentacji Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących również w innych zawodach biegowych: ulicznych, trialowych, czy górskich.