Pełna wersja

Nest - najkorzystniejszy bank do oszczędzania dla wielodzietnej rodziny?

2016-11-17 10:22

Nest Bank na polskim rynku funkcjonuje od 30 października 2016 roku i już cieszy się ogromnym zainteresowaniem. A to wszystko za sprawą konta oszczędnościowego dedykowanego rodzinie - Nest Rodzinne Oszczędności, które jest pierwszym tego typu produktem finansowym w naszym kraju.

Nest Bank nie jest wcale nową marką na polskim rynku. Jest on nową odsłoną działającego do 28 października 2016 roku Smart Banku. Wraz z rebrandingiem marki zmianie uległ sposób jej komunikacji, oferta, a także sam wizerunek. Nest Bank to zmiana z "bezplacówkowego" modelu na bank z placówkami, w których w miłej atmosferze przy kubku gorącej czekolady można załatwić swoje sprawy. Co więcej Nest Bank to pierwszy w Polsce bank dla Rodziny, który wprowadza na rynek pionierskie produkty, jak premiowane konto oszczędnościowe. Czy można mu zaufać? Jak najbardziej i to nie tylko dlatego, że posiada wieloletnie doświadczenie, ale także dlatego, że środki gromadzone przez klientów na rachunkach są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gdyby więc nawet bank miał ogłosić upadłość, klientom zostaną wypłacone zgromadzone przez nich środki w wysokości ustalonej ustawą.

Nest Konto - konto bezwarunkowo darmowe

Jak podkreśla bank, oferowane przez niego Nest Konto jest bezwarunkowo bezpłatne. W praktyce oznacza to, że założenie i prowadzenie konta, wydanie karty i jej używanie jest darmowe i to bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Ma być bezwarunkowo i tak rzeczywiście jest. A gdy już posiada się to konto, można skorzystać z szerokiej gamy produktów oszczędnościowych, w tym z kont oszczędnościowych Nest OszczędnościNest Rodzinne Oszczędności.

Nest Bank premiuje Rodziny

O ile konto Nest Oszczędności nie wiele różni się od oferty innych banków w zakresie prowadzenia kont oszczędnościowych, o tyle Nest Rodzinne Oszczędności to swoiste novum na polskim rynku. Jest ono wyrazem filozofii banku, by wspierać Rodzinę. Konto to łączy w sobie cechy tradycyjnego konta oszczędnościowego z atrakcyjnymi premiami wypłacanymi przez bank w nagrodę za regularne oszczędzanie, przy czym wysokość premii uzależniona jest od okresu oszczędzania oraz liczby posiadanych dzieci.

Najwięcej na takim koncie zarobić mogą osoby mające przynajmniej czworo dzieci. Dla nich premia już po pierwszym roku wynosi 6%. Z każdym kolejnym oczywiście rośnie. I tak po 6 latach oszczędzania kształtuje się ona na poziomie 16%, po 11 latach na poziomie 26%, a po 15 latach (maksymalny okres oszczędzania) wynosi 30% - źródło.

Kiedy warto zdecydować się na takie konto?

Nest Rodzinne Oszczędności to konto, założenie którego wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych warunków, jeśli chce się uzyskać wspomnianą premię. Pierwszym z nich jest deklaracja odkładanej comiesięcznej kwoty. Drugim - "zamrożenie" zdeklarowanej kwoty na cały okres oszczędzania. Jedyne co można swobodnie wypłacać to wszelkiego rodzaju nadwyżki, wynikające między innymi z doliczania przyznawanej premii. A co, jeśli nie dotrzymamy tych warunków? Wówczas premia nie zostanie nam przyznana. Nie oznacza to jednak, że nic nie zarobimy. W sytuacji niedotrzymania warunków, nasze konto potraktowane zostanie jako zwykłe konto oszczędnościowe, do którego zostaną doliczone kwoty wynikające ze standardowego oprocentowania. Z tego wynika, że ten rodzaj konta dedykowany jest przede wszystkim osobom o stałych źródłach dochodu, które rzeczywiście są w stanie co miesiąc odkładać tę samą sumę pieniędzy, i które w dodatku mają długoterminowe cele oszczędnościowe. W pozostałych przypadkach najlepszym rozwiązaniem staje się konto Nest Oszczędności.

Nest Rodzinne Oszczędności to niewątpliwie jedyna taka oferta stworzona z myślą o Rodzinie. Im więcej dzieci - tym wyższe oszczędności. Nic więc dziwnego, że konto to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Strona banku:

www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci.html

Recenzje i opinie o Nest Banku:

www.konto-w-banku.pl/nest-bank-opinie/

www.banki-opinie.info/nest-bank-f65/

Red.