REKLAMA
Pełna wersja
WOLA DEREŹNIAŃSKA
2017.01.25 11:13 | aktualizacja: 2017.01.25 14:29

23-latek ciężko ranny po wybuchu butli gazowej

Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybuchu gazu w domu wolnostojącym na terenie gminy Biłgoraj. Do wybuchu doszło na górnej kondygnacji budynku. W chwili zdarzenia w domu przebywały trzy osoby: 86-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta i 23-latek. Najmłodszy domownik doznał licznych obrażeń ciała. Pozostałe osoby nie odniosły poważnych obrażeń.
23-latek ciężko ranny po wybuchu butli gazowej

Do zdarzenia doszło we wtorkową noc, 24 stycznia, około godziny 23:00.

Dyżurny biłgorajskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wybuchu gazu w domu wolnostojącym w Woli Dereźniańskiej. Do wybuchu doszło na górnej kondygnacji budynku. Wybuchł pożar.

Wewnątrz domu znajdowały się trzy osoby: 86-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta i 23-latek. Najmłodszy z domowników ucierpiał najbardziej. Pozostałe osoby nie odniosły poważnych obrażeń.

Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej prowadziło akcję gaśniczą. W działaniach brało udział 3 zastępy PSP i 5 zastępów OSP. Akcja trwała 6,5 godziny.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, ugaszeniu pożaru, dokonaniu koniecznych rozbiórek budynku oraz jego zabezpieczeniu. W wyniku wybuchu została naruszona konstrukcja budynku.

23-latek, z poważnymi obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala w Łęcznej, jego stan jest ciężki. Trwają czynności, które mają ustalić wszystkie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

J.K./KP PSP
J.K./KP PSP dodany 25 stycznia 2017
 
Odsłon: 26152

Czytaj podobne

tagi: gaz, wybuch, pożar

Waszym zdaniem (24)

~ dokładne
  0
i trafne określenie
~ michaelangelo
Oceniano 9 razy  +5
Artykuł o wybuchu a wy cebulaki kłócicie się o klejenie styropianu.
Typowa cebula wychodzi. Właśnie po tym można poznać człowieka z Biłgoraja. Po pretensjonalnej, skrzywionej minie i wiecznym niezadowoleniu ze wszystkiego.
Dajcie sobie siana.
~ Kazik
Oceniano 4 razy  -2
Adam ten jeden zwój co masz w mózgu wyprostowal ci sie
~
Oceniano 4 razy  -2
Na zdjęciach z innego portalu widać, że na tej posesji handlowało się gazem w butlach. Więc skąd gaz na piętrze? Czyżby jakaś mała rozlewnia? Nic nie sugeruję, ale może warto o tym pomyśleć.
~ Adam
Oceniano 4 razy  0
Partacz to partacz nic nie dociera ,śmietane to ty masz w głowie zamiast mózgu .
~ Kazik
Oceniano 5 razy  -3
Jeszcze wody trochę upłynie w tanwi zanim to zrozumiesz
~ Kazik
Oceniano 5 razy  -3
Adamie widze ze uczyłes się za śmietanę. Nie masz zielonego pojęcia o dociepleniach. Chyba ze kleiles styropian w swoim wirtualnym swiecie. Ocieplac to ty możesz sobie strych a dom się dociepla
~ Adam
Oceniano 3 razy  +1
Hubercie i Kaziku piszący z jednego komputera jesteś partaczem jak używasz lustra i możesz spojrzeć w oczy to pamiętaj jesteś partaczem .Niem masz żadnych argumentów ,co przeszkadza obwodowo klej na krzywych ścianach a ą krzywe bo taki partacz je stawiał jak ty ,Ty i tobie podobni marnujecie ludziom domy.Ocieplenie czy docieplenie co za różnica jak izolacja termiczna jest żle wykonana to jak ja zwał to debile oderwani od pługa kroja ludzi na kasę!!!!
~ Hubert
Oceniano 5 razy  -3
Do Adam jak chcesz żeby nie było ruchu powietrza pod styropianem to zastosuj piankę
Na krzywych starych ścianach klejenie obwodów jest bez sensu widać ze nie masz doświadczenia tylko teorie
~ Kazik
Oceniano 2 razy  0
Adam zajmij się książkami a nie dociepleniem jak nie masz doświadczenia. Trzeba mieć praktykę a nie tylko teorie. Pamiętaj to jest docieplenie a nie ocieplenie
~ Adam
Oceniano 3 razy  +1
Uderz w dzwon a partacz się odezwie przez takich partaczy ludzie płacą słono za ogrzewanie .Klej nie jest izolacją tylko ma zamknąć szczelnie dostęp zimnego powietrza do muru i zapobiec powstawania ruchu tego powierza.Dowód wsuń palce między mur a styropian na szczycie ściany,jak jest przyklejony na same placki a poczujesz na palcach zimny cug.Nie partacz ludziom ocieplenia !!!
~ www
Oceniano 3 razy  -1
Wybuch gazu na górnej kondygnacji ,pytanie w jaki sposób ten gaz się ulotnił w takiej ilości że doszło do wybuchu .Jak wiadomo gaz propan - butan jest bezwonny i dodaje się do niego mieszankę .,zapachową''a ulatniający się gaz bardzo wyraznie czuć .Zakładając że domownicy ,byli na dole to i tak ktoś powinien się zorientować bo gaz ,pozornie tylko się ulatnia do góry .Jako cięższy od powietrza osiada na samym dole .Być może spali, i gdyby nie doszło do wybuchu ,mogli by się wszyscy zatruć.Inna możliwość to na wskutek silnego nagrzania butli , powstałe ciśnienie tak wysokie że rozerwało butlę.Niestety docieplenie tego budynku jakkolwiek było zrobione nie miało nic wspólnego z tym zdarzeniem.
~ ginekolog
Oceniano 2 razy  -2
a w środku ściany jak przewiązane z przesunięciem o pół
styropian powinien być przyklejony tak jak na rysunku ilustracyjnym czyli tak jak płytki
~ Kol
Oceniano 2 razy  0
Adam od kiedy klej jest izolacja cieplną dobry jestes
~ Kol
Oceniano 3 razy  +1
Adam jak nie masz pojecia to się nie wypowiadaj teoretyku. Obwodowo to sobie można klei nowe równe mury a nie stare krzywe ściany. A tak poza tym to jest docieplenie a nie ocieplenie
~ Adam
Oceniano 8 razy  +2
Widać na zdjęciu jak ma zchrzanione ocieplenie ,styropian klejony tylko na placki tak jest ocieplonych około 90% domów .prawidłowo to klejenie obwodowo na warkocz i na placki dodatkowo każdy arkusz styropianu. A tak jak jest widoczne zdjęciu mróz pod styropianem ciągnie po murze.Ale tak jest łatwiej szybciej i "fachowcy'od siedmiu boleści tak ludziom psują ocieplenie i latami w rachunkach ludzie za to płacą.
~ kris
Oceniano 1 raz  +1
A co to sie działo na dereźni około godz. 21:00? Akurat przejezdzałem wtedy samochodem i tez 3 straze byly??
~ kris
Oceniano 2 razy  0
Ka dobrze podaje godzine akurat wracałem autem z biłgoraja przez dereźnie i bylo po 21:00 więc godzina musi byc błędna i widzialem straże w raz z ludzmi stojącymi po całej dereźni
~ Adammm
Oceniano 1 raz  +1
Kolo 21 palila sie stolarnia w Derezni a o 23 na Woli wybuch gazu. Dobra godzina jest.
~ .
Oceniano 3 razy  +3
ok. 21 to chyba jakieś inne zdarzenie było, bo straż też wyjeżdżała i było słychać syreny gdzieś na południe/zachód od Biłgoraja.
Potem ok. 23 wyjeżdżała do tego zdarzenia co w artykule.
~ 1906
Oceniano 1 raz  -1
Sam jesteś błędny. oczywiscie ze to bylo około 23...
~ technik
Oceniano 10 razy  +10
Nie wybuchła butla bo nie ma takiej fizycznej możliwości by tlen zawarty w atmosferze przedostał się do środka butli i tam utleniając sie z gazem dokonał jej rozerwania - to czytają uczniowie
~ a jakie to niby ma znaczenie ?
Oceniano 4 razy  +2
razem
~ Ka
Oceniano 7 razy  -3
błędna jest godzina... była ok 21.15 a nie 23...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
dzisiaj, 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika