REKLAMA
Pełna wersja
TARNOGRÓD
2017.02.17 08:30 | aktualizacja: 2017.02.16 15:52

Tarnogród przygotowuje się do obchodów 450-lecia istnienia

Tarnogród został założony w 1567 roku. Od tego czasu minęło dokładnie 450 lata. Z okazji okrągłego jubileuszu władze gminy postanowiły zorganizować uroczystości. Właśnie zawiązuje się zespół roboczy obchodów 450-lecia Tarnogrodu.
Tarnogród przygotowuje się do obchodów 450-lecia istnienia

Rok 2017 to rok jubileuszu miasta.

- Pragniemy, aby te szczególne urodziny obfitowały w wydarzenia promujące Tarnogród, integrujące mieszkańców, jak równie przypominające o wielowiekowej historii miasta. W związku z tym serdecznie zapraszam przedstawicieli wszystkich środowisk, osoby lubiące wyzwania oraz chętne do zaangażowania się w działalność społeczną do pracy w zespole roboczym obchodów 450-lecia Tarnogrodu - mówi zastępca burmistrza miasta Tomasz Rogala.

Celem zespołu będzie określenie zakresu i charakteru wydarzeń oraz wypracowanie szczegółowego scenariusza obchodów w 2017r., jak również bezpośrednie zaangażowanie w ich realizację.

- Jestem przekonany, że wspólne działanie pozwoli wypracować ciekawe pomysły oraz sprawi, że rok 2017 będzie naszym wspólnym świętem - dodaje burmistrz Rogala.

Wszyscy zainteresowani współpracą mogą przesłać zgłoszenie do UM w Tarnogrodzie na adres urzadmiejski@tarnogrod.pl, w terminie do 20 lutego. Tego dnia, o godz. 16, w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, odbędzie się też spotkanie dotyczące jubileuszu.

red.
red. dodany 17 lutego 2017
 
Odsłon: 5774

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ Frampolak do traLaLa
Oceniano 1 raz  -1
A kto powiedział,że jestem z Frampola?Chciałbyś pewnie jeszcze wiedzieć na jakiej ulicy mieszkam?
~ traLaLa
  0
dobrze że Frampol ma takie super ogrzewane przystanki :)
~ Frampolak
Oceniano 2 razy  -2
Właśnie przed chwilą wróciłem z tego jak to szumnie piszecie"Miasta" Tarnogrodu.Mamy 21 wiek i trzeba tam stać i marznąć na ulicy czekając na autobus.W latach 80-tych był osadą i było dużo lepiej.Była ogrzewana poczekalnia otwarta do późnych godzin wieczornych,ba nawet w weekendy.Zamiast wydawać pieniądze na bzdurne obchody,stwórzcie ludziom warunki by godnie mogli żyć w tym Waszym"Wielkim Mieście".Będzie to najlepszy prezent dla mieszkańców na 450-lecie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 08:20 Goraj
23 pary świętowały Złote Gody
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w niedzielę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Taka okazja jest tylko raz w roku
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 07:53 Tereszpol
Międzynarodowa współpraca gminy Tereszpol
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło w gminie Turobin. W niedzielę 1 października w stawie w miejscowości Gródki Pierwsze ujawniono zwłoki mężczyzny.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika