IV Bieg Sitarski

2017-06-18 18:58

W niedzielę 18 czerwca po raz czwarty został zorganizowany Bieg Sitarski. Na starcie stanęło ponad 180 biegaczy. Dystans 5 km najszybciej pokonał Pavlo Veretskyi z Ukrainy. Wśród pań triumfowała Valentyna Kilarska reprezentująca LKB Rudnik.

Bieg Sitarski to impreza ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy ustalili limit uczestników na 180 osób. Zapisanych zostało kilka osób więcej. Biłgoraj reprezentowało ponad 50 osób. Oprócz głównego biegu przeprowadzono dwa dodatkowe: Bieg Przedszkolaka (200 m) i Bieg z Łabędziem (1000 m). - Staramy się, żeby bieg przyciągał jak najwięcej osób - chodzi nam o sportową integrację społeczeństwa miasta Biłgoraj i udział całych rodzin. Dlatego zawsze odbywają się Bieg Przedszkolaka i Bieg z Łabędziem. Cieszy fakt, że coraz większą popularność zyskuje główny bieg na 5 km - Bieg Sitarski. W tym roku mieliśmy rekordową frekwencję i udział wielu znakomitych zawodników z kraju i zagranicy. Myślę, że uczestników przyciąga nie tylko wyjątkowa atmosfera imprezy, ale także atrakcyjne nagrody - mówi Eliza Rafał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Wszyscy uczestnicy Biegu Sitarskiego otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach czekały puchary w kształcie sit oraz atrakcyjne nagrody. Wśród pozostałych biegaczy rozlosowane zostały liczne nagrody. Imprezę prowadził Mieczysław Jamroz, starterem we wszystkich biegach był burmistrz Janusz Rosłan. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.