REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ XX lat Publicznej Służby Zatrudnienia
2010.09.19 15:15 | aktualizacja: 2010.09.23 08:23

PUP świętował

18 września PUP miał swoje święto. W auli LO im. ONZ odbyła się uroczystość XX-lecia Publicznej Służby Zatrudnienia. W obchodach wzięli udział m.in. Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska, władze miasta, powiatu oraz zaproszeni goście.
PUP świętował

Jednak to popołudniowe spotkanie było ważne przede wszystkim dla odznaczonych pracowników Powiatowego Urzędu Pracy. Wojewoda Lubelski, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, uhonorowała medalem złotym za długoletnią służbę: Ryszarda Diducha i Kazimierę Marek. Medalem srebrnym natomiast odznaczeni za długoletnią służbę zostali: Wiesława Czuchra, Lucyna Kozak, Ewa Matyjach, Halina Piróg, Maria Welman. Medal brązowy za długoletnią służbę otrzymali natomiast: Barbara Ksiądz, Beata Łukasik, Jacek Mazur oraz Małgorzata Sawa.

Jak podkreśliła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy takie odznaczenia są niezwykle ważne, zwłaszcza, gdy wykonuje się tak trudny zawód. - Ludzie poczuli się dowartościowani, że ich praca nie idzie na próżno, że ta praca jest dostrzegana, a te odznaczenia mają istotny wpływ, przynoszą satysfakcję i zachęcają do dalszej lepszej, owocnej pracy, tym bardziej, że nasz praca jest typowo służebna, która niesie pomoc innym ludziom, realizujemy naszą misję - stwierdziła Danuta Łagożna, która na początku spotkania przypomniała historię PUP w Biłgoraju, wcześniej będącego Rejonowym Urzędem Pracy.

Zebrani na uroczystości goście obejrzeli również film przygotowany przez Biłgorajską Telewizję Kablową, podkreślający osiągnięcia i przybliżający działalności Urzędu.

W dalszej części głos zabrała m.in. Wojewoda Lubelski, która wspomniała zmarłego Starostę Biłgorajskiego Marka Onyszkiewicza. - Nie sposób nie wspomnieć tego, którego już dziś nie ma z nami. Dzisiejsze czasy są niezwykle trudne, wymagające, związane z ogromnym stresem, pośpiechem, odpowiedzialnością i może nie zawsze właściwą oceną osoby przez środowisko. Czasy, które u niejednego z nas powodują załamania i przyczyniają się do tego, że nie radzimy sobie. Szczególnie u ludzie wrażliwych, którzy chcieliby tak dużo zrobić, a taki był Starosta. Był osobą - mówię to z pełną odpowiedzialnością - która, podobnie jak Wy pracownicy Służby Zatrudnienia, nie pominęła żadnego człowieka, nie zbagatelizowała potrzebującego, dla niego nie było rzeczy niemożliwych - mówiła Genowefa Tokarska.

Przemówienie wygłosił także Stanisław Schodziński, wicestarosta biłgorajski, który podczas uroczystości mówił o pozyskiwanych przez Urząd Pracy funduszach z Unii Europejskiej. Mówił o dużej ilości zrealizowanych projektów, co przyczyniło się do spadku poziomu bezrobocia na terenie powiatu. Wicestarosta pogratulował takich osiągnięć wszystkim pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy.

Częścią spotkania było także złożenie życzeń, wręczenie kwiatów oraz drobnych upominków Danucie Łagodnej, dyrektor PUP, przez przedstawicieli samorządów miasta i powiatu, a także jednostek działających na naszym terenie.

Nadzieję na dalszą owocna współprace wyraził, w rozmowie z Gazetą Biłgorajską, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, Lucjan Tomczuk. - Możemy liczyć na dalszą dobrą współpracę, oczywiście w miarę możliwości będziemy występować do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o nowe środki ale to już od Powiatowego Urzędu Pracy zależy czy będzie możliwość wydatkowania tychże.

A o dotychczasowych osiągnięciach PUP powiedziała Wojewoda Lubelski. - Moja ocena pracy urzędu przez ostatnie dwadzieścia lat jest nie tylko z pozycji regionalnej, powiatu biłgorajskiego, chociaż o niej też mogłabym dużo mówić, ponieważ ponad 17 to moja bezpośrednia współpraca z tą instytucją i z tymi ludźmi. Rzeczywiście ona układała się bardzo dobrze, ale wydaje mi się, że po 2004 roku, w momencie kiedy nastąpiła możliwość korzystania ze środków unijnych, Powiatowy Urząd Pracy przerósł sam siebie. Pozyskał tyle środków zewnętrznych na walkę z bezrobociem, na aktywizację, na szkolenia. To jest fenomenalne, że powiat biłgorajski już od dłuższego czasu ma najniższy wskaźnik bezrobocia, wg danych na koniec czerwca wynosi ono 6,4% i jest prawie o połowę niższa od średniej wojewódzkiej, która do końca pierwszego półrocza wynosiła 11.9%. Ja obserwuje sytuację już z pozycji wojewody, i przyznaję, że pracownicy PUP są bardzo dobrzy, kompetentni, jak to ktoś ładnie powiedział, jest to instytucja w której chce się pracować - dodała Wojewoda Tokarska.

Takie uroczystości to nie tylko okazja do wręczenia odznaczeń, czy pochwalenia się dotychczasowymi osiągnięciami. To także czas na deklaracje odnośnie dalszej, wytężonej pracy.

- Wszystkie ciepłe słowa uznania, które usłyszeliśmy z ust chociażby Wojewody Lubelskiego, mobilizują nas do dalszej ciężkiej pracy, do podejmowania kolejnych wyzwań, do sięgania po kolejne środki, po to żeby nasz powiat się rozwijał - podsumowała Danuta Łagodna.

red.
red. dodany 19 września 2010
 
Odsłon: 13966

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ petent
Oceniano 1 raz  +1
Szkoda, że zapomniano o zasługach pani Marii Sopelak,wieloletniej, wzorowej szefowej PUP, osobie skrzywdzonej przez władze powiatu. Nie jednego skrzywdzili, na razie opatrzność ich rozlicza, wyborcy też to zrobią.
~ Tak
  0
Przed wyborami każda okazja dobra dla odznaczeń. Przyda sie parę głosów. Lud to kupi. A oni dalej będą się mieli dobrze, przykuci do stołeczków.
~ KO
Oceniano 1 raz  +1
Aż się nie chce słuchać i patrzeć na tych zakłamanych pseudo ludzi Odznaczenia jak z PZPR tylko że niczym się nie wsławili. Same urzędasy siebie nagradzają istna paranoja.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
11 sierpnia 2022 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
Zakończono poszukiwania zaginionego mężczyzny
dzisiaj, 09:13 Biłgoraj
Zawodnicy "ZNICZA" w Narodowej Reprezentacji Polski
11 sierpnia 2022 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
dzisiaj, 07:33 Biłgoraj
Z cmentarza zniknął kontener. Koniec z niesegregowanymi odpadami
8 sierpnia 2022 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
w niedzielę, godzina 16:02 Biłgoraj
Pchli targ w Biłgoraju
we wtorek, godzina 10:05 Biłgoraj
Wniosek o zmianę organizacji ruchu
10 sierpnia 2022 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
w środę, godzina 07:42 Biłgoraj
Kwesta podczas Festiwalu Kultur. Ile udało się zebrać?
w poniedziałek, godzina 11:38 Biłgoraj
Piorun uderzył budynek biłgorajskiej straży
w piątek, godzina 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w niedzielę, godzina 14:55 Biłgoraj
Moto Piknik Rodzinny, czyli pożegnanie starego autodromu
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Niebezpieczny tydzień
w środę, godzina 20:56 Biłgoraj
Mini Łazienki w Biłgoraju?
W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
10 sierpnia 2022 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Można składać wnioski o dodatek węglowy
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju informuje, że od dnia 17 sierpnia 2022 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku węglowego na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.
w poniedziałek, godzina 14:29 Biłgoraj
Pokaz sprzętu wojskowego
7 sierpnia 2022 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj