REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.02.06 11:30 | aktualizacja: 2018.02.06 11:38

Zagryziona sarna. Policja prowadzi postępowanie

Dziś rano biłgorajska policja została poinformowana o pogryzionej przez psy sarnie. Do zdarzenia doszło w okolicy ul. Tarnogrodzkiej w Biłgoraju.
Zagryziona sarna. Policja prowadzi postępowanie

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek, 6 lutego, na terenie ogródków w okolicy ul. Tarnogrodzkiej w Biłgoraju.

Biłgorajska policja została poinformowana o zagryzionej sarnie. Na miejsce od razu zostały wysłany patrol. - Mogę potwierdzić, że do takiego zdarzenia doszło. Sarna została znaleziona już martwa. Truchło zostało zabezpieczone przez lekarza weterynarii - informuje w rozmowie z naszym portalem sierż. sztab. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Z naszych informacji wynika, że chwilę przed przybyciem na miejsce policji zwierzę jeszcze żyło, wcześniej zostało zaatakowane przez psy. - Będziemy prowadzić w tej sprawie czynności wyjaśniające, które ustalą wszystko okoliczności - dodaje sierż. Klimek.

Jeśli podczas czynności okaże się, że psy miały właściciela najprawdopodobniej to on zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Pamiętajmy, żeby pilnować swoje psy i nie wypuszczać ich do lasu bez smyczy i kagańca. O tej porze roku zwierzęta leśne mogą być słabsze i wychodzą poza teren lasu w poszukiwaniu pożywienia. Przypominamy też o obowiązku utrzymania czworonogów na posesji.

Kilka lat temu doszło do podobnego zdarzenia, o czym pisaliśmy w artykule pt. Bezpańskie psy pogryzyły sarnę.

red.
red. dodany 6 lutego 2018
 
Odsłon: 9569

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (11)

~ kwestia bezpieczeństwa
Oceniano 1 raz  +1
Skoro wałęsające się psy zagryzły sarnę, to strach pomyśleć co mogą zrobić dzieciom, i w ogóle ludziom. Należy ustalić czy to bezpańskie i jeśli tak, to odwieźć je do najbliższego schroniska. A jeżeli biegają z powodu niefrasobliwości właścicieli, owi właściciele wymagają odpowiedniego pouczenia i ostrzeżenia.
~ To tylko ja, żaden policjant!
Oceniano 5 razy  -1
Nie jestem policjantem i nigdy nie byłem. Też mieszkam w Biłgoraju i mnie również przeszkadza złe parkowanie niektórych kierowców. Ale uważam, że policja ma wiele różnych zadań w zakresie swoich obowiązków. I bardzo dobrze. Nie będzie cała komenda uganiać się za kierowcami którzy nieprawidłowo parkują. Z tym pogryzieniem chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, bo psy TERAZ pogryzły sarnę, a ZA CHWILĘ mogą zaatakować człowieka, dorosłego albo dziecko, które zacznie uciekać na ich widok. Rozumiesz to?? Trzeba w takiej sytuacji ustalić właściciela psów i dopilnować, by trzymał agresywne psy na posesji. A sarenki i tak jest mi żal w tym całym zdarzeniu.
~ mieszczuch
Oceniano 5 razy  +1
Miej przynajmniej odwagę podpisać się - Policjant. Bo widać od razu kim jesteś. Czym w Biłgoraju zajmuje się policja każdy wie. Wystarczy przejechać się od puszy do rynku i za każdym razem widać kilkanaście aut stwarzających zagrożenie swoim parkowaniem. A policja tego nie zauważa ? Możliwości są dwie ; 1. słaby wzrok - potrzebne badania okresowe i badanie przez lekarza.
2. niedopełnienie obowiązku.....
a martwa sarna dla 35 tys miasta, tak to jest bzdeta
podobnie jak łapanie babek co źle przechodzą przez jezdnię, nikomu nie przeszkadzając
~ To tylko ja
Oceniano 5 razy  -1
Sarna mogła przecież zostać zagryziona przez psa takiego tępego kierowcy parkującego na zakazie albo na chodniku. A nich policja sprawdzi jedno i drugie. Kierowca zarobi podwójnie za swoją głupotę. Myślisz, że policja zajmuje się tylko kierowcami źle parkującymi w mieście? Nie tylko. I bardzo dobrze. A sarenki szkoda bardzo. Mogła pożyć sobie jeszcze. Nie nazywaj bzdetem faktu zagryzienia sarny. Psy zagryzły ją, a mogą w drugiej kolejności zagryźć człowieka, dorosłego albo dziecko, które napotkają w tamtym albo innym rejonie. Dobrze, że policja chce ustalić, czyje są te psy, żeby się dobrać do d..y właścicielowi. A psy zbadać pod kątem wścieklizny u weterynarza. Takie są procedury i bardzo dobrze, że istnieją. A Ty jesteś laik i mieszczuch i nie masz o Tym pojęcia raczej.
~ do policji
Oceniano 12 razy  +4
Proszę się zająć problemami, które stwarzają realne zagrożenie dla mieszkańców, np notorycznie zaparkowane auta na zakazach, utrudniające wyjazd z posesji. Np plac wolności od poczty do praktycznej Pani. A nie tracić czas na bzdety typu zagryziona sarna.
~ j64
Oceniano 3 razy  +1
j64 Do seba dzieki Ciekawy temat wpisz na yotubie dr Ewa Kurek z Lublina Wpisz dr Franciszek Zalewski MILEGO SLUCHANIA
~ as
Oceniano 2 razy  +2
~ kkkk
Oceniano 11 razy  +3
a ilu kretynów wypuszcza psy w lesie!! Nie dość że straszą ludzi, to nie raz widziałem na młody wilczurek goni za sarną, a właściciel się cieszy bo się wybiega jego kudłaty pupilek a sarna zdechnie ze stresu! I jak takich spotkasz to ..."łon nie gryzie..". Łaskocze KUWA!! DEBILE! Chcesz żeby sobie pobiegał, załóż mu chociaż kaganiec a najlepiej smycz i na rowerek! A są tacy co psa w las i ***** w osobówkach po lesie wożą! chore!!
~ seba
Oceniano 2 razy  0
Dobry jesteś. Dzięki. Pozdrawiam.
~ j64
Oceniano 3 razy  +3
ks.prof.Tadeusz Guz posluchaj
~ Ewa
Oceniano 11 razy  +5
Co za idioci wypuszczą psy na noc. Moi znajomi na wsi mają problem bo sąsiad debil, bo inaczej go nie nazwać, wypuszcza psy na noc. Psy niszczą ogrodzenie, zakradają się do kurnika i jak lisy kradną kury. Może głupkowatego sąsiada nie stać na karmę i myśli że pies sobie myszy jak kot nałapie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
w poniedziałek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika