REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.03.06 13:41 | aktualizacja: 2018.03.06 13:51

Szczepionka dla nastolatek

We wtorek, 6 marca, odbyła się konferencja poświęcona szczepieniom przeciw HPV. Rozpoczęła ona "Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Biłgoraj na lata 2018-2021". Przewiduje ona zaszczepienie 50% dziewczynek zamieszkałych na terenie Biłgoraja.
Szczepionka dla nastolatek

Miasto Biłgoraj wspólnie Praktyką Lekarską KONSYLIUM S.C. rozpoczęło realizację "Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Biłgoraj na lata 2018-2021". By zachęcić do wykonania szczepień, ale także uświadomić jakie zagrożenie niesie za sobą zakażenie wirusem we wtorkowe przedpołudnie, 6 marca, zorganizowana została konferencja, na którą zaproszono młodzież z biłgorajskich szkół podstawowych. Odbyła się ona w sali widowiskowej BCK.

Wszystkich gości witali wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec i kierownik Profilaktyki Lekarskiej KONSYIUM S. C. - lek. med. Zofia Woźnica.

- Jesteśmy pierwsi jeśli chodzi o powiat biłgorajski. W ten sposób inaugurujemy program, który mógł zaistnieć dzięki władzom Biłgoraja, bo to one przekazały środki na ten cel. Starania o jego uruchomienie trwały wiele miesięcy, bo by taki program mógł zafunkcjonować trzeba go najpierw napisać, następnie wysłać do Agencji Oceny Technologii Medycznych i taryfikacji, dopiero po wydaniu opinii można realizować program. Nam się udało - mówi Zofia Woźnica i dodaje, że z programu będzie mogła skorzystać młodzież - dziewczynki urodzone w latach 2006, a w późniejszym czasie kolejne roczniki.

Realizacja zadania pochłonie ok. 50 tys. zł, z czego 60% jest po stronie miasta, a 40% pozyskano z NFZ. Szczepienia prowadzi Praktyka Lekarska KONSYLIUM.

Do udziału w programie zakwalifikowane są dziewczynki, które mieszkają na terenie Biłgoraja (nie tylko zameldowane) i urodzone w 2006r., a których rodzice wyrażą zgodę na zaszczepienie. - Program przewiduje zaszczepienie 50% dziewczynek, jeśli jednak zainteresowanie będzie większe kwota zostanie zwiększona, tak by szczepieniami można było objąć wszystkie chętnie dziewczyny. Na razie decyduje jednak kolejność zgłoszeń - wyjaśnia Zofia Woźnica.

- Takiego programu jeszcze nie było, niewiele samorządów w województwie lubelskim taki program realizuje, na pewno jest to Lublin i Zamość. Tam zainteresowanie było ogromne. Jeśli chodzi o nasz program tylko pierwszego dnia funkcjonowania zgłosiło się 10 osób - podkreśla pani doktor.

Podczas wtorkowej konferencji młodzież oraz ich opiekunowie mogli posłuchać o  profilaktyce zakażeń wirusem HPV, na ten temat mówiła k onsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej prof. zw. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek. Ordynator Oddziału Dziecięcego Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Bożego w Lublinie dr n. med. Barbara Hasiec wyjaśniła za to, że szczepionka to profilaktyka przeciwko rakowi szyjki macicy.

O działaniach Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju w profilaktyce zakażeń HPV - program edukacyjny "Wybierz życie - Pierwszy krok" - profilaktyka raka szyjki macicy mówiła a systent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PPSSE w Biłgoraju Maria Król.

Podczas wydarzenia zaprezentowano też film edukacyjno - informacyjnego dot. profilaktyki zakażeń HPV, który mogą Państwo zobaczyć poniżej.

Film: Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego /YT

red.
red. dodany 6 marca 2018
 
Odsłon: 37664

Wideo

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (41)

~ asdf
Oceniano 4 razy  0
Woźnicowa zaszczepiłaś się już?
Agencja Regulacyjna Leków i Produktów Medycznych (The Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) ogłosiła, że na przewlekłe destrukcyjne choroby, skutki uboczne szczepionki HPV, cierpi 8228 nastolatek.
Jednak przypadków dosłownie powalenia przez różne skutki uboczne po otrzymaniu szczepionki HPV jest w rzeczywistości znacznie więcej. Liczbę 8228 należy przemnożyć przez 10.
W Wielkiej Brytanii szczepionkę HPV zaleca się rutynowo 12- i 13-latkom od 2008 roku. Ma ona [rzekomo] chronić przed przenoszonymi drogą płciową zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego, którego następstwem może być rak szyjki macicy.
Dodatkowo, uprzednio zdrowe nastolatki po podaniu tej szczepionki zaczynają uskarżać się na bóle w klatce piersiowej i jamie brzusznej, wyczerpanie, trudności w oddychaniu, fibromialgię [przewlekły ból mięśni i stawów] oraz zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej [trudności w utrzymaniu pionowej postawy ciała wskutek kołatania serca, zawrotów głowy, uczucia lęku, zmęczenia, nadmiernej potliwości, utraty przytomności, co prowadzi do ograniczenia aktywności życiowej, a niekiedy grozi inwalidztwem różnego stopnia].
W ponad jednej czwartej przypadków skutki uboczne zaaplikowanej szczepionki były tak drastyczne, że wymagały natychmiastowej hospitalizacji, bo uznano je za „zagrażające życiu”.
~ marzena
Oceniano 5 razy  +1
przepraszam a dlaczego? też płacę podatki i mam prawo wyboru. Takie akcje jak szczepienia nie powinny być wykonywane z pieniędzy publicznych. Czy to ma być państwo totalitarne?
~ s
Oceniano 7 razy  +3
To bardzo "świeża" szczepionka i wyniki, skutki szczepień, które były robione kiedyś dopiero dzisiaj są zbierane i analizowane.Reasumując taki trochę eksperyment medyczny. Żaden odpowiedzialny burmistrz nie robi takich eksperymentów na swoich mieszkankach.
~ skandal!
Oceniano 10 razy  +2
Mam nadzieję, że włodarze Biłgoraja jak najszybciej wycofają się z tego skandalicznego pomysłu.Pani Woźnica niby mądra kobieta, a taką głupotę robi. Liczę na to, że rodzice zachowają zdrowy rozsądek i nie skorzystają z tych dobrodziejstw.
~ bb
Oceniano 10 razy  +2
A lekarz, który kwalifikuje niemowlaka do wstrzyknięcia 5 toksycznych substancji w 1 nie powinien odpowiadać karnie? Bo na pewno nie bierze zadnej odpowiedzialności za powikłania, z którymi rodzice zmagają się później całe życie.
~ ja
Oceniano 7 razy  -3
Uwaga młode Słowianki gimnazjalistki i licealistki! Na podstawie niezgodnej z Konstytucją ustawy od 1 stycznia 2017 r. możecie zacząć być poddawane „obowiązkowej (nie „przymusowej”) rządowej kastracji chemicznej przy użyciu bardzo niebezpiecznego preparatu kastrującego o nazwie Silgard (Gardasil), dla zmylenia przeciwnika zwanego „szczepionką na HPV”.
Jak się nie dać wykastrować? To bardzo proste: należy stanowczo, zdecydowanie i odważnie powołać się na Artykuł 39. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, który stanowi:
Art. 39.
„Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”.
Cytat z tajnearchiwumwatykańskie
~ matka2
Oceniano 6 razy  -2
Mam pytanie do pani pediatry Z.Woźnicy: dlaczego Żydzi się nie szczepią? W ogóle.
~ ty
Oceniano 6 razy  +2
Pan Jerzy Zięba wysłał maila do urzędu miasta... pewnie nic to nie da ale mam nadzieję, że rodzice zanim zaszczepią dobrze przemyślą tą kwestię.
templeofthedog
Oceniano 7 razy  -1
Kiedyś chcieli szczepić 2 letnie dziewczynki,ja sie pytam ,po co,dla pedofilów ? A teraz 12 -13 letnie. Będą sprzedawac do burdeli?Ludzie ! Nie szczepcie swoich dzieci ,te szczepionki zostały wycofane z Azji a nasi kupili bo tanie i biora jeszcze za to kase.
~ ja
Oceniano 1 raz  -1

Mogę zasypać biłgorajską linkami, ale czy to kogoś oświeci? Albo przynajmniej nakłoni do analizy FAKTÓW?
~ joga
Oceniano 1 raz  -1

Obejrzyj to tylko 5 minut, a może otworzy ci oczy
~ ja
Oceniano 3 razy  -1
Tylko jak już się będziesz publicznie szczepić to ja chcę widzieć, że otwierasz trutkę gardasil, bo może przez pomyłkę natrium sobie zapodasz...
~ ja
Oceniano 2 razy  0
~ zrób tak woznicowa
Oceniano 9 razy  +3
zaszep najpierw siebie i swoje córki
~ Rokowania są niepewne....
Oceniano 2 razy  0
~ asdf
Oceniano 6 razy  0
A tak swoją drogą czy byłbyś człowieku w stanie powiedzieć Hubertowi Czerniakowi, który leczy dzieci z ciężkich powikłań poszczepiennych, że jest idiotą? Albo szamanem? Dlaczego np autyzm nie występuje u dzieci nieszczepionych? Proszę poszperaj trochę głębiej zanim zaczniesz szkalować, bo chyba wszyscy chcemy dobra naszych dzieci...
~ as
  0

Polecam
~ asdf
Oceniano 6 razy  -2
Tak, może jestem idiotą, ale moje dzieci wiedzą, że jak tylko ktoś się do nich ze szczepionką zbliża, mają wiać. Nie jestem w stanie brać odpowiedzialności za okaleczenie dziecka na całe życie. Warto poszukać w danych japońskich, amerykańskich, brazylijskich, jeżeli trudno uwierzyć ludziom, którzy tylko chcą CIEBIE i Tobie podobnych poinformować, że masz prawo do pełnej informacji. Poproś więc Woźnicową o pełną ulotkę tej trucizny z pełnym wykazem NOP, a następnie się zaszczep.
~ aa
Oceniano 10 razy  -2
wszyscy anty-szczepionkowcy powinni leczyć siebie i swoich bliskich za własną kasę-a jak zrobią z dzieciaka kalekę-odpowiadać karnie i byc pozbawionymi praw rodzicielskich..
~ ja
Oceniano 2 razy  0

Otwórzcie oczy, komu chcecie zrobić krzywdę? Swoim dzieciom??? System was zaślepił, ale zdobywane informacje to klucz do rozwiązania zagadki: WTF? Nie bójcie się wiedzy, nie boli...
~ aa
Oceniano 4 razy  0
czy ty jesteś idiotą?! przytaczasz jakiegoś szamana ..
~ popieram
Oceniano 9 razy  -1
Super akcja,służąca zapobieganiu śmiertelnej chorobie. A ciemniaki antyszczepionkowe niech idą do psychiatry,gdyż mają problem ze zdrowiem psychicznym, sądząc po wpisach.
~ asdf
Oceniano 8 razy  +2
Jerzy Zięba, Jerzy Jaśkowski, Hubert Czerniak, Justyna Socha i mam nadzieję wielu innych, to ludzie, którzy robią co mogą, żeby zapobiec OKALECZANIU polskich dzieci. Jest masa materiałów na YT jak poważne w skutkach może być podanie takiej szczepionki. A jeżeli może być, to czy warto ryzykować zdrowie własnego dziecka? Polecam obejrzeć film , gdyby link nie zadziałał :Ofiara szczepienia p.HPV, u której rozwinął się RAK szyjki macicy!
~ sara
Oceniano 4 razy  0
Jeden przykład:
"Jerzy Zięba stworzył i sygnuje markę Visanto[14][15], produkującą m.in. suplementy diety, ale także np. „strukturyzator wody”[82] (cena 2500 zł w październiku 2017), który ma poprawiać jakość wody przez „przywrócenie jej pamięci”[1][22][38]. Twierdzi też, że do wody należy dobrze mówić[1]. Woda nie ma żadnej „pamięci”; sprzedawane urządzenie jest filtrem osmotycznym z doczepionym magnetyzerem na baterię[1][83]."
~ obs
Oceniano 1 raz  +1
cytat pani Wożnica z artykułu powyzej jedno zdanie i dwie "niescisłosci"(?):"Jesteśmy pierwsi jeśli chodzi o powiat biłgorajski."
1. Czy ktoś jescze chciał brac udział w tym programie, czy może jesteście JEDYNI a nie pierwsi ?
1. Czy szczepienia beda w całym powiecie czy tylko w miescie?
~ asdf
Oceniano 10 razy  +4
Cieszę się, że są w Biłgoraju ludzie myślący tak jak ja - wysyłajcie maile z informacją o eksperymencie medycznym do wszystkich w urzędzie miasta, może coś do Woźnicy dotrze...
~ asdf
  0
Dziękuję
~ elvira
Oceniano 6 razy  +6
EKSPERYMENT MEDYCZNY
~ Jak
Oceniano 11 razy  +5
Woźica i Dec - ludzie bez szacunku nawet do dzieci! Aby tylko kosztem koncernów zarabiać na kłamstwie
~ zzzzzzzzzzzzzzz
Oceniano 6 razy  +2
Ta szczepionka wywołuje dużo kontrowersji, podważane są wyniki firmy, która robiła badania wskazujące, że wirus ten wywołuje raka. Na pewno można było wybrać rozsądniejszy sposób wydatkowania pieniędzy publicznych np. szczepienia na grypę dla starszych i niemajętnych lub gimnastykę darmową o profilu rehabilitacyjnym. Dlaczego wybrano akurat ten program? To wielka zagadka.
~ ola
Oceniano 10 razy  +4
ta pani zarabia 300 tysiecy rocznie ,platforma się rozleciała tak ją prowadzi,myśli ,że wybory to znowu ją wybiorą , koniec,do powiatu z lewicą sie trzyma to sie kończy,wiebierzemy ale nie ja ani deca , dec specjalista od szczepień,ale idzie wszędzie na ,,,,ama.
~ 8
Oceniano 6 razy  +2
Dlaczego szczepienia noworodków są przymusowe w krajach słowiańskich
~ wyborca
Oceniano 3 razy  -1
Wydaje się że mało mężczyzn ma szyjkę. Wypadałoby wrócić do pracy.
~ jg
Oceniano 6 razy  +2
lobby szczepionkowe w Biłgoraju.
~ Roman
Oceniano 9 razy  +3
Dlaczego w konsylium u Woźnicowej? Miasto płaci za to. Ona jest radną sejmiku.
~ j64
Oceniano 1 raz  +1
~ j64
Oceniano 7 razy  +3
Ciemne władze niech szczepia swoje dzieci publicznie niech ludzie widza tak jak robil to radziwił i karczewski zginie Polska przez taka wladze Brak wiedzy powoduje ciemnote wyłacz tv a włacz myslenie
~ j64
Oceniano 3 razy  -1
depoW BIŁGORAJU MIASTO SPONSORUJE https://codziennik24.pl/2018/02/19/jak-oszukuje-sie-polakow-grypa/pulacja Polski tragedia Norodzie obudz sie
~ Służba zdrowia - ostrzega
Oceniano 15 razy  +7
RODZICE ! - uważajcie na szczepienia !
Szczepienia NISZCZA TRWALE ZDROWIE DZIECKA :(((
Szczepienia - to makabryczny wynalazek, aby GENEROWAĆ CHOROBY PRZEWLEKŁE !
Sa choroby - jest biznes, bo schorowani pacjenci muszą sie leczyc !
Szczepienia, to BOMBA Z OPÓŹNIONYM ZAPŁONEM !!
Tzw. NOP, to ZALEDWIE czubek góry lodowej !
W rzeczywistości - Szczepienia trwale i POWOLNIE niszczą zdrowie czlowieka !
Szczepienia powodują:
- zapalenia jelit i żołądka - bardzo trudne do wyleczenia.
- atopowe zapalenia skóry
- powracające infekcje górnych dróg oddechowych
- NOWOTWORY (kumulacja toksyn z kilku szczepień)
- zaburzenia neurologiczne w tym PADACZKE LEKOPORNĄ !
- NIEPŁODNOŚĆ Ulotki szczepionkowe wyraźnie mówią, ze z powodu braku danych o wpływie szczepionek na rozrodczość, I NIE MOGĄ być stosowane u dorosłych >
Dane te są ZATAJANE PRZED OPINIA PUBLICZNĄ !
Wszystkie badania i publikacje na ten temat są blokowane !
~ Służba zdrowia - ostrzega
Oceniano 14 razy  +6
Szukasz prawdy ? To się zainteresuj FAKTAMI !!!!
TO SZCZEPIENIA WYWOŁUJA CHOROBY, KTÓRYM RZEKOMO MAJĄ ZAPOBIEGAĆ !!!!
1. Prawie wszystkie dzieci w Polsce, które zachorowały na polio zachorowały
PO SZCZEPIENIU doustna szczepionką - przestarzałym tworem medycyny, którego NIKT juz w EUROPIE NIE stosuje !!!!
2. Prawie wszystkie dzieci, które zachorowały na odrę w Polsce
- ta są dzieci SZCZEPIONE !!!! I zachorowały na odrę POszczepienną. Tylko o tym się głośno NIE mówi (( A takie informacje pomija się w statystykach.
3. Większość zachorowań na GRUŹLICE jest poszczepienna !
Pozostałe zachorowania sa w rodzinach DZIECI SZCZEPIONYCH Dziecko szczepione na gruźlicę prątkuje przez ok. 2 tyg. i zaraża wszystkich z otoczenia !
Oto przyczyna zachorowań na gruźlicę ! Żydzi przed wojna, w czasie wojny i po jej zakończeniu NIE CHOROWALI NA GRUŹLICĘ !!!! bo jedli czosnek i cebule ! Porozmawiajcie ze starymi lekarzami, poczytajcie kroniki rodowe !!!
Szczepionka na HPV - TRWALE USZKADZA UKŁAD NEUROLOGICZNY !
Zainteresuj się tematem NIE OKALECZAJ DZIECKA !!!!
Obejrzyj duński dokument: ZASZCZEPIONE DZIEWCZĘTA:

Film mówi o setkach dziewcząt, które mają TRWAŁE I CIĘZKIE powikłania
po szczepionce rzekomo przeciwko HPV.
~ po
Oceniano 6 razy  +4
to ta pani lekarz ma tytuł doktora?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w niedzielę, godzina 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować
w niedzielę, godzina 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 23:12 Biłgoraj
Zakończył się Chillout Festiwal
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w niedzielę, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znowu w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w sobotę, godzina 08:41 Łukowa
ZGK w Łukowej apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie śmieci do toalety
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Biłgorajskie Targi Ślubne już we wtorek
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w sobotę, godzina 09:05 Powiat
Uważajmy na oszustów podszywających się pod rachmistrzów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj