"Ultra-Roztocze" po raz drugi

2018-05-21 10:32

W sobotę, 19 maja, zorganizowano drugi ultra maraton po Roztoczu. W tym roku baza zawodów mieściła się Józefowie. Biegacze rywalizowali na czterech dystansach.

Impreza pod hasłem "Ultra-Roztocze" odbywała się na czterech dystansach. Zmieniła się baza zawodów. Gospodarzem pierwszych, które odbyły się przed rokiem, był Zwierzyniec, tym razem to Józefów, a za rok - Susiec.

Uczestnicy najkrótszego dystansu mieli na pokonanie 30 kilometrów 5 godzin, a limit dla tych, którzy chcieli przebiec 120 kilometrów, został wyznaczony na 26 godzin i to oni wystartowali jako pierwsi, już o 4.00, a na metę musieli dotrzeć najpóźniej następnego dnia o 2.00.

Największym zainteresowaniem cieszyła się najkrótsza 30-kilometrowa trasa. Kolejny pod względem frekwencji był dystans 60 kilometrów. Ale nie brakowało też chętnych do zmierznia się z najpoważniejszym wyzwaniem, czyli z dystansem 120 kilometrów, na starcie stanęło ok. 70 osób.

Biegacze startowali z różnych miejsc, ale wszyscy zakończyli bieg w Józefowie. Bieg na 30 kilometrów rozpoczął się w Zwierzyńcu, początek 60-kilometrowej trasy został wyznaczony w Krasnobrodzie, uczestnicy rywalizacji na 90-kilometrach wyruszyli z Suśca.

Organizatorem "Ultra-Roztocza" była Fundacji na Ratunek, a wspierali ją m.in. młodzi wolontariusze z gmin: Zwierzyniec, Krasnobród, Susiec i Józefów, Adamów i Tereszpol, a także nadleśnictwa Zwierzyniec, Józefów i Tomaszów Lubelski oraz Roztoczańskiego Parku Narodowego.