REKLAMA
Pełna wersja
GRÓDKI
2018.07.30 10:24

Jechał ciągnikiem pijany, bez uprawnień, badań technicznych i ubezpieczenia

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 41-letni mieszkaniec gminy Turobin. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym marki Ferguson. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie był ubezpieczony. Teraz nietrzeźwy traktorzysta stanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Musi również liczyć się z wysoką grzywną za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Jechał ciągnikiem pijany, bez uprawnień, badań technicznych i ubezpieczenia

W połowie ubiegłego tygodnia policjanci w miejscowości Gródki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego marki Ferguson.

Za kierownicą rolniczej maszyny siedział 41-letni mieszkaniec gminy Turobin. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, ciągnik którym jechał ostatnie badania techniczne miał przeprowadzone w 2013 roku. A jakby tego było mało nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

Teraz 41-letni kierowca stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za pozostałe wykroczenia. Niewątpliwie musi się liczyć z wysoką grzywną za brak przystąpienia do obowiązkowego ubezpieczenia OC.

JK
JK dodany 30 lipca 2018
 
Odsłon: 4975

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (11)

~ Jan
Oceniano 5 razy  -3
Oj tam,oj tam to żadne grzywny dla polskiego chłopa. Napisze do prezydenta Dudka to jeszcze przed sprawą w sądzie go ułaskawi. Przecież jest susza to musiał trochę wody do organizmu dostarczyć, miał na odwodnienie się przekręcić do św. Piotra? A grzywnę zapłaci z 500+ /ma sześcioro bachorów/, z dotacji na tornistry też będzie parę stówek a dzieci pójdą do szkoły z ubiegłorocznym. Dalej jeszcze to będzie kasa za zwrot akcyzy do paliwa, dołoży się jeszcze z dopłat obszarowych do 1 ha.A jak będzie brakować kasy to dołoży się z dopłat do łąk, z dopłat do zazieleniania ugorów, dopłat do jednej krowy a także z rekompensat za rezygnację z chowu świniaków / Grypa szaleje w Naprawie a raczej BSE w Turobinie. Powiem krótko: mnie jeszcze stać,żeby kupić ciągnik za pieniądze z ARiMR i się napić do 5 promili.Chłop potęgą jest i basta i będzie głosował na PIS-lamistów, bo jak oni rządzą to wieś jest na utrzymaniu miastowych i Alleluja i do przodu znaczy polewaj...
~ ciekawy
Oceniano 7 razy  +1
Naprawdę trzeba być głupim aby cieszyć się z tego że się mieszka w jakimś cuchnącym blokowisku:) Pseudo miastowe jesteście żałośni!
~ j64
Oceniano 4 razy  -2
Miki co to znaczy mam prawa miejskie Moze ja tez mam Na jakiej ulicy miszkałes przed rokiem 1960 to powiem ci skad jestes
~ kot parszywy
Oceniano 4 razy  +2
Niesamowite!
~ Miki
Oceniano 9 razy  -3
Jednak w odróżnieniu do wioch ma prawa miejskie BAŁWANIE !!
~ logan
Oceniano 7 razy  -3
podaj kontakt,mam juz szesc, w tym trzy ponizej siedmiu tysiecy,pomoge Ci szukac jak masz taki klopot
~ logan
Oceniano 6 razy  -2
na stronie OTOMOTO masz trzy od 6 do 17 tys.Jak masz rzeczywiscie kase podaj adres,chetnie Cie podwioze
~ dziadek
Oceniano 3 razy  -3
Znajdź mi Fergusona za mniej niż 20000 i jeszcze dzisiaj przyjeżdżam z kasą
~ logan
Oceniano 6 razy  -2
po podsumowaniu grzywny za jazde po pijaku,braku badan technicznych, prawa jazdy i ponad 3 tys.PLN za brak ubezpieczenia-traktor plus maszyny to bedzie za malo aby splacic.Gratulacje dla idioty.....
~ Ja
Oceniano 10 razy  -2
A ty skąd jesteś ?, myślisz, że z miasta jesteś tumanie ? Biłgoraj to taka trochę większa wieś.
~ Miki
Oceniano 11 razy  -3
Tempe wieśniaki dobrze że nikomu nic nie zrobił!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
w niedzielę, godzina 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
dzisiaj, 09:26 Chłopków
Dojazdówka gotowa
w niedzielę, godzina 19:15 Wola Obszańska
Zabawa na pograniczu Lubelszczyzny i Podkarpacia
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
dzisiaj, 11:17 Biłgoraj
Tak wyglądała XIII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa
dzisiaj, 09:41 Powiat
Piraci drogowi ukarani
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
w niedzielę, godzina 18:31 Biłgoraj
Piknik parafialny w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika