REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.12.17 11:05 | aktualizacja: 2018.12.18 15:02

Betlejemskie Światło Pokoju już w Biłgoraju

Harcerze z biłgorajskiej 13. Drużyny Starszoharcerskiej POCHODNI odebrali od swoich słowackich kolegów Betlejemskie Światło Pokoju. Dziś, w poniedziałkowe przedpołudnie, 17 grudnia, przekazali je burmistrzowi Biłgoraja. W najbliższym czasie będzie mógł je otrzymać każdy mieszkaniec.
Betlejemskie Światło Pokoju już w Biłgoraju

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. I to właśnie z tego miejsca, każdego roku, Betlejemskie Światło Pokoju rusza w drogę po całym świecie. Jedna mała świeczka niesiona jest przez harcerzy w sztafecie przez kraje i kontynenty. Tak się dzieje już od 28 lat.

W niedzielę, 16 grudnia, Betlejemskie Światło Pokoju otrzymali harcerze z biłgorajskiej 13. Drużyny Starszoharcerskiej POCHODNI. - Zawsze bierzemy światło od Słowaków. Tak było i tym razem. Wczoraj byliśmy wraz naszą z drużyną w miejscowości Svit i tam nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światło Pokoju - mówi w rozmowie z naszym portalem podharcmistrz Dorota Woźniak.

Dziś trafiło ono w ręce włodarzy Biłgoraja. - Myślę, że to to bardzo ważne, by przekazywać pokój, bo w dzisiejszym świecie bardzo tego brakuje. Patrząc jednak na młode pokolenie jestem przekonany, że nie będzie popełniało tych błędów, które my robimy - mówił burmistrz Janusz Rosłan.

- Hasło tegorocznej sztafety to "Światło, które łączy". Chcemy, by przed Świętami Bożego Narodzenia ludzie zwrócili szczególna uwagę na pokój, nie jest to tylko puste hasło, bo pokój jest obecnie niezwykle ważny i potrzebny każdemu człowiekowi na świecie, ale chodzi też o pokój wewnętrzny. Z takim właśnie przesłaniem Betlejemskie Światło Pokoju roznosimy wszystkim, którzy chcą je od nas otrzymać - dodaje Dorota Woźniak.

Każdy mieszkaniec będzie mógł zabrać światło ze sobą do domu. Świece będą ustawione w biłgorajskich parafiach:
- 20 grudnia w Sanktuarium św. Marii Magdaleny - godz. 17
- 23 grudnia w kościele WNMP - godz. 9:30

- Zachęcamy do wzięcia światła, jest ono przez nas podtrzymywane do Wigilii, dopiero po wieczerzy światło zgaśnie - podsumowuje podharcmistrz Woźniak.

red.
red. dodany 17 grudnia 2018
 
Odsłon: 2863

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
dzisiaj, 09:13 Obsza
Wyższe podatki i wynagrodzenie wójta
dzisiaj, 09:05 Tarnogród
Seniorzy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
dzisiaj, 09:22 Kraj
Trwa akcja 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
w piątek, godzina 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w piątek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji śniadaniowej
w środę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj