Pełna wersja

Python - język programowania, który warto znać

2019-01-26 15:03

Ktoś kiedyś powiedział, że Python jest czymś na wzór nowej Javy. Faktem jest, że obydwa języki mają sporo cech wspólnych, wśród których najważniejszą jest prostota i intuicyjność obsługi. Czy zatem warto uczyć się Pythona? A jeśli tak, to dlaczego?

Powiedz TAK Pythonowi!

Pythona warto się uczyć i to z kilku powodów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

1. Intuicyjny język - składnia Pythona jest prosta i domyślna. Składa się z bardzo prostych poleceń, które łatwo przyswoić. Co więcej, każdy kto miał już do czynienia z Pythonem wie, że jest to język niezwykle przejrzysty, który niejako "wymusza" na użytkowniku wprowadzanie odpowiedniej sekwencji komend.

2. Szybkość działania - Python jest językiem szybkim. I nie chodzi tu o przetwarzanie informacji. Wręcz przeciwnie - korzystanie z aplikacji Pythona jest bardzo proste i wymaga jedynie kilku prostych kroków. Poznawać go można również bez instalacji softu. Wystarczy wejść w konsolę online.

3. Wydajność - nikt, kto ma choć trochę wiedzy na temat nowych technologii, nie neguje potencjału Big Data. Zdolność do szybkiego i wydajnego przetwarzania dużych zbiorów zróżnicowanych danych, to rzadka cecha wśród klasycznych języków. Tymczasem Python - w przeciwieństwie do nich - doskonale sobie z tym radzi.

4. Możliwości zawodowe - ciekawostką jest fakt, że Python jest drugim pod względem opłacalności językiem programowania w USA. To już mówi samo za siebie. A jeśli ktoś nie chce "pozostać" w tym języku, zawsze może zdecydować się na coś innego. Python posiada bardzo specyficzny język, z którego łatwo się "przesiąść" na inne składnie.

Jak nauczyć się programowania w Pythonie?

Zrozumienie Pythona na własną rękę jest trudne i czasochłonne. Poza tym - nie ma co ukrywać - samouk będzie potrzebował więcej czasu i wysiłku, by zrozumieć dany język, niż osoba kierowana przez profesjonalnego Mentora. Warto też postawić na intensywną naukę, dzięki której kursanci przyzwyczają się do konieczności ciągłego zgłębiania swojej wiedzy. Dlatego jeśli warto stawiać na naukę tego języka, to tylko za pośrednictwem profesjonalnych, stacjonarnych szkół programowania.

Stacjonarny kurs Python - dlaczego warto?

1. Kursant może skorzystać z szerokiej gamy materiałów dydaktycznych, dzięki którym zgłębi on swoją wiedzę nie tylko w trakcie zajęć, lecz również w domu.

2. Doświadczeni szkoleniowcy to prawdziwy atut. Podczas kursu pomogą oni kursantom pomóc w zrozumieniu "filozofii Pythona" a także zmotywują do ćwiczeń.

3. Czas nauki jest w pełni wykorzystany na naukę ze szczególnym uwzględnieniem praktyki. Dzięki temu kursant szybko nabywa podstawową wiedzę, stając się tym samym młodszym programistą.

4. Kurs to również nauka pracy w zespole. Żaden kurs online nie nauczy programisty współdziałania z innymi specjalistami tak, jak zrobi to kurs stacjonarny i to pod okiem prawdziwych specjalistów.

Python to tylko język oprogramowania. Jeśli wybierzesz dobrą, stacjonarną szkołę, nauczysz się go rozumieć i na nim pracować. A jeśli będziesz odpowiednio zmotywowany, nie ograniczysz się na samej wiedzy, ale odniesiesz sukces zawodowy o którym marzysz.

Red.