REKLAMA
Pełna wersja
TARNOGRÓD
2019.02.20 09:11 | aktualizacja: 2019.02.19 15:30

Alkohol dostępny o każdej porze

W połowie lutego, w Tarnogrodzie odbyła się sesja Rady Miasta. Podczas obrad zajęto się m.in. kwestią sprzedaży alkoholu na terenie gminy w godzinach nocnych. Przyjęto uchwałę znoszącą ograniczenia nałożone we wrześniu ub.r.
Alkohol dostępny o każdej porze

We wrześniu ub. r. Rada Miasta Tarnogród podjęła uchwałę dotyczącą liczy zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, jak również usytuowania miejsc sprzedaży takich napojów na terenie gminy. Wprowadzono też zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 23 do 6.

Teraz radni postanowili to zmienić. Zajęli się tym tematem podczas sesji, któa odbyła się 15 lutego.

- W związku z licznymi wnioskami i prośbami mieszkańców wspólnie z radnymi ustaliliśmy, że zapis dotyczący zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych jest niekorzystny dla naszej gminy. A to dlatego, że 1,4% od każdego sprzedanego alkoholu trafia do budżetu gminy, te pieniądze przekazywane są do Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, a z tego budżetu finansowane są kluby sportowe - mówił podczas sesji przewodniczący Rady Miasta Dariusz Dołomisiewicz.

Dodał, że istotne jest też to, że w gminach sąsiednich takich zakazów nie ma. Ponadto, jak wyjaśnił przewodniczący, żaden sklep w Tarnogrodzie nie jest otwarty po godz. 23, a zakaz uderza jedynie w dwie stacje benzynowe - jedną w Tarnogrodzie, drugą w Różańcu Pierwszym. - Gdyby np. w promieniu 100 km obowiązywałyby takie zakazy to ten przepis miałby rację, bytu, ale alkohol można kupić w promieniu kilku km, w sąsiednich gminach. Dlaczego mamy więc wspierać ich budżety - pytał retorycznie przewodniczący.

Wątpliwości co do planów miał radny Misiewicz, który prosił o przedstawienie mapy problemów i statystyk dotyczących sprzedaży alkoholu na mieszkańca gminy. Uznał, że dostępność tych produktów jest i tak już spora, a to kolejny krok w kierunku ułatwienia dostępu do alkoholu.

Do Urzędu Miasta wpłynęło pismo z prośbą o zniesienie zakazu. Radni postanowili przychylić się do tych próśb. W glosowaniu 11 radnych było "za" przyjęciem zmian, 2 osoby były przeciwne, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Tym samy zakaz sprzedaży alkoholu na terenie gminy w godzinach nocnych został zniesiony.

red.
red. dodany 20 lutego 2019
 
Odsłon: 5293

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

Pablo Escobar
Oceniano 2 razy  0
Powinno się ograniczyć dostęp do alkoholu, a nie sprzedawać go całodobowo... Brak słów :(
LBL2019
Oceniano 5 razy  +5
jak widać wolny rynek zawsze sobie poradzi z regulacjami socjalizmu. Do naszych radnych jeszcze to nie dotarło i żyją w przekonaniu że po 22:00 młodzież idzie spać, aby rano grzecznie z różańcami pójść do kościoła...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika