Pełna wersja

Odzież termoaktywna - komfort i wygoda nie tylko dla biegaczy

2019-04-18 15:20

Bawełniane koszulki i luźne poliestrowe spodenki sportowe powoli przechodzą do lamusa. Wypierane są przez nowoczesne tkaniny, które sprawiają, że nasz trening staje się dużo bardziej komfortowy.

Odzież termoaktywna nie nabiera wilgoci, wytworzonej przez organizm podczas wysiłku fizycznego. Odprowadza ją do otoczenia, dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu dla skóry. W co się wyposażyć, aby móc wygodnie trenować nawet w czasie niesprzyjających warunków pogodowych? Potrzebne będą:

Pierwsza warstwa - bielizna termoaktywna

Mokre od potu ubranie treningowe może stanowić spory problem zwłaszcza w zmiennych warunkach pogodowych. Wilgotna koszulka w wietrzny i mroźny dzień to najłatwiejszy krok do przeziębienia. Dlatego warto, aby pierwszą warstwą w ubiorze treningowym była bielizna termoaktywna. Założona bezpośrednio na ciało, będzie dbała o to, aby skóra stale pozostawała sucha. Dzięki temu uda się uniknąć przeziębienia i wynikających z niego poważniejszych chorób, a co za tym idzie przerw w treningu, które mogą doprowadzić do roztrenowania organizmu.

Spodnie termoaktywne do biegania

Obcisłe spodnie termoaktywne staja się coraz powszechniejszym elementem wyposażenia nie tylko biegaczy. Kiedyś sięgały po nie głównie panie, jednak z powodu wygody i doskonałego komfortu treningu, panowie coraz częściej się do nich przekonują. Spodnie termoaktywne, podobnie jak pozostałe części garderoby, wykonane są z włókien mikropoliestrowych, które doskonale odprowadzają wilgoć. Ponadto świetnie dopasowują się do kształtów ciała, podkreślając walory sylwetki. Nie krepują ruchów, dzięki czemu można w nich nie tylko biegać, ale chodzić w góry, czy uprawiać fitness. Sprawdzają się znakomicie nawet w sportach walki, gdzie ciało nie pozostawia nieestetycznych mokrych plam na macie i sprzęcie.

Najlepsza ochrona głowy

Jak wiadomo, przez głowę ucieka ponad osiemdziesiąt procent ciepła, które produkuje nasz organizm. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza podczas treningów jesiennych, czy zimowych. Ochrona głowy powinna zatem nie tylko utrzymywać ciepło wewnątrz ciała. Równie ważnym zadaniem będzie odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu uniknie się przeziębienia. Odzież termoaktywna do ochrony głowy może występować w postaci czapek lub kominiarek. Te drugie można potraktować jako pierwszą warstwę, chroniącą także twarz, uszy, oraz szyję. Czapka będzie odzieżą termoaktywną, stanowiącą dodatkową izolację termiczną

Red.