REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.07.18 09:11 | aktualizacja: 2019.07.17 14:54

Park rolkarza powstanie

Tym razem udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie parku rolkarza w Biłgoraju. Był to projekt, który wygrał w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie będzie kosztować więcej niż zakładano.
Park rolkarza powstanie

Przypomnijmy: Park rolkarza to projekt, który zwyciężył w głosowaniu mieszkańców Biłgoraja podczas ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Można było oddać swój głos zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Mieszkańcy Biłgoraja mieli do wyboru 6 projektów, które spełniały wszystkie wymogi. Były to takie zadania jak: Strefa sportu i rekreacji nad Zalewem Bojary, Budowa parku rolkarza (przy ul. Targowej), Odświeżmy taflę lodowiska "Biały Orlik" w Biłgoraju!, Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Cegielniana - Długa - J. Kowalskiego, Od przedszkola do seniora - rekreacja na zmodernizowanym boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej Nr 5, Rewitalizacja doliny między ul. Bagienną, Lapidarium i Białą Ładą.

Okazało się, że mieszkańcy chcą mieść park do jazdy na rolkach i deskorolkach. Celem zwycięskiego projektu było stworzenie przestrzeni aktywności sportowej dla wielopokoleniowej grupy osób. Obiekt miał być zlokalizowany przy ul. Targowej w Biłgoraju. Przeznaczono na ten cel kwotę 250 tys. zł.

Na początku bieżącego roku władze miasta ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, wtedy do przetargu nie przystąpił żaden podmiot, w związku z czym procedurę wyboru firmy unieważniono. Wykonawcy poszukiwano ponownie wczesną wiosną, ale i tym razem się nie udało. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Drugie podejście do parku rolkarza.

Przed ogłoszeniem kolejnego przetargu postanowiono zmienić specyfikację zamówienia, by postawić na nieco inną technologię wykonania.

W drugiej połowie czerwca przetarg ogłoszono po raz kolejny. Przystąpiło do niego trzy firmy. Wszystkie zaproponowane ceny były wyższe od tej planowanej na budżetu obywatelski. Najtańsza oferta opiewała na kwotę prawie 270 tys. zł, najdroższa na nieco ponad 300 tys. zł. Dokonano wyboru, najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z siedzibą w Panasówce.

Termin wykonania zadania określano na 30 września.

red.
red. dodany 18 lipca 2019
 
Odsłon: 1952

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja