REKLAMA
Pełna wersja
TARNOGRÓD
2019.09.26 18:06 | aktualizacja: 2019.09.26 18:09

Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835

W czwartkowe popołudnie, 26 września, w Tarnogrodzie zorganizowane zostało spotkanie z mieszkańcami, podczas którego dyskutowano o przebudowie drogi wojewódzkiej nr 835. Za chwilę ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, na początku przyszłego roku ruszają prace. - Trzeba nastawić się, że w najgorszym momencie będzie nawet 20 wahadeł - mówili przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Za kilka miesięcy rusza przebudowa drogi 835

Na remont drogi nr 835 od Biłgoraja do granicy województwa w kierunku południowym mieszkańcy powiatu czekają z niecierpliwością. Dotychczas wyremontowane zostały odcinki w stronę Lublina, ta część stanowi jednak wyzwanie dla podróżujących. Koleiny, brak poboczy, brak ścieżek rowerowych, czy dróg serwisowych - tak obecnie wygląda ponad 20-kilometrowy odcinek trasy. Niebawem ma się to zmienić.

W tym roku opracowywany jest projekt drogi. Rozmawiali już o tym mieszkańcy gminy Biłgoraj, którzy jeszcze na początku bieżącego roku spotkali się w szkole w Korczowie. Dyskutowano wówczas o planach projektantów i wykupie gruntów. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Przebudowa trasy 835. Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami ZDW.

By wyjaśnić istotne kwestie związane z inwestycją w czwartkowe popołudnie, 26 września, zorganizowano także spotkanie w Tarnogrodzie. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele władz gminy z burmistrzem Pawłem Decem na czele, byli też: przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lubinie, w tym dyrektor Paweł Szumera oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Chodziło przede wszystkim o wytłumaczenie spornych tematów takich jak zjazdy do posesji, czy przebieg ciągu pieszo - jezdnego. - Droga ta budowana jest przede wszystkim dla mieszkańców, ten projekt powinien być zatem z państwem skonsultowany, a nie był. Dlatego teraz naszym zadaniem jest skorygowanie przebiegu drogi tak, by większość była zadowolona - mówił Michał Mulawa.

Mieszkańcy usłyszeli zapewnienia, że zgłaszane przez nich uwagi dotyczące niewystarczającej ilości zjazdów zostały uwzględnione. - Mamy co najmniej kilka nowych zjazdów do działek. Ich szerokość to mniej więcej 4 m - wyjaśniał projektant. Obecni na spotkaniu byli usatysfakcjonowani tym rozwiązaniem, ale dyskusja dotyczyła także przebiegu ciągu pieszo - jezdnego i dróg serwisowych. Mieszkańcy dopytywali na jakim odcinku powstaną dodatkowe trasy, gdyż na wcześniejszym etapie projektowania drogi nie uwzględniono ścieżek dla pieszych i rowerzystów na całej długości trasy.

Przedstawiciele ZDW wyjaśnili, że na całym odcinku, czyli od Biłgoraja do granicy województwa, czyli aż do Majdanu Sieniawskiego będą dodatkowe drogi, z ograniczeniem do 30 km/h, z których będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści. Tam, gdzie nie będzie specjalnie wyznaczonych ścieżek będą to po prostu drogi serwisowe.

- Jeszcze w tym roku mamy zamiar ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania, a już od samego początku przyszłego roku planujemy rozpocząć prace. Trzeba jednak nastawić się na to, że inwestycja będzie wiązała się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, przypuszczam, że w najgorszym momencie na całej długości przebudowywanej drogi będzie nawet 20 wahadeł - mówił Paweł Szumera, dyrektor ZDW. Podkreślił też, że przebudowani nie będzie trwała na danym odcinku, a na wielu odcinkach równocześnie.

Zadanie ma pochłonąć ok. 200 mln zł.

Ale to nie koniec planów związanych z przebudową i budową dróg. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony program, z którego będzie można pozyskać środki na wykonanie obwodnic miast. Tarnogród planuje starać o o taką inwestycję. Z pewnością będzie za to realizowana droga Tarnogród - Biszcza.

red.
red. dodany 26 września 2019
 
Odsłon: 12231

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

69
Oceniano 8 razy  +8
Wszystko fajnie, przebudowa drogi, ale kiedy wreszcie wybudowana zostanie droga wojewódzka nr 858? Budowa S19 wreszcie ruszyła, a dojazd, po wybudowaniu DW858 (która pomiędzy Harasiukami a Dąbrowicą nie ma asfaltu) mielibyśmy dobre połączenie zarówno z południem (Rzeszów, Kraków) jak i z północą (Warszawa i dalej).
Od wejścia do Unii minęło już tyle czasu, a Biłgoraj na dobrą sprawę ma tylko jedną dobrą drogę w kierunku północnym. Kolej nawet trudno wspominać, bo nie zrobiono nic żeby zwiększyć jej atrakcyjność. Drogie władze miasta i powiatu, brak dróg nie spowoduje, że ludzie z Biłgoraja przestaną wyjeżdżać.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 19:25 Biłgoraj
Zaprezentowano koncepcję przebudowy szpitala
W piątkowe popołudnie 23 lipca odbyła się sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. Podczas obrad przedstawiona została koncepcja rozbudowy szpitali w Biłgoraju oraz budynku w Tarnogrodzie. W Biłgoraju ma powstać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Co jeszcze się zmieni?
w niedzielę, godzina 14:51 Biłgoraj
Tour de Lubelskie w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 18:27 Biłgoraj
Lato na Żurawinowym Szlaku po raz 14.
11 lipca 2021 Biłgoraj
Siedemnasta biłgorajska garażówka
W niedzielę 11 lipca na miejskim targowisku przy ulicy Jagiełły zorganizowano wyprzedaż garażową. To już siedemnasta edycja wydarzenia, które z miesiąca na miesiąc cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno sprzedających, jak i kupujących.
w niedzielę, godzina 13:30 Korytków Mały
57-latek wjechał samochodem do stawu. Nie udało się go uratować
w niedzielę, godzina 20:33 Biłgoraj
Track Day dla Kubusia
w piątek, godzina 10:53 Biłgoraj
Jest dofinansowanie na budowę hali sportowej przy biłgorajskiej "Jedynce"
W czwartek 22 lipca ogłoszono wyniki głównego naboru do programu "Sportowa Polska" w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. Wśród dofinansowanych wniosków znalazła się m.in. budowa Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 23:12 Biłgoraj
Zakończył się Chillout Festiwal
w sobotę, godzina 08:01 Gmina Tereszpol
Tablice informacyjne w lasach tereszpolskich
12 lipca 2021 Szarajówka
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Szarajówce
W Szarajówce, w gminie Łukowa zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 lipca. W ten sposób uczczono pamięć mieszkańców wsi, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją patriotyczną postawę. W Szarajówce żywcem spalono 58 osób.
w piątek, godzina 14:40 Biłgoraj
Szarpali się z policjantami. Dwóch mieszkańców Biłgoraja usłyszało zarzuty
w niedzielę, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie
w sobotę, godzina 23:41 Biłgoraj
Czesław Mozil na rozpoczęcie Chillout Festiwal
W sobotnie popołudnie 24 lipca rozpoczęła się pierwsza edycja Chillout Festiwal. Na scenie ustawionej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wystąpił m.in. Czesław Mozil.
w czwartek, godzina 10:04 Biłgoraj
Zaginiony odnaleziony
w sobotę, godzina 11:21 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znowu w czołówce pod względem liczby nowych zakażeń
15 lipca 2021 Biłgoraj
Święto honorowych dawców krwi
W czwartkowe przedpołudnie 15 lipca rozpoczęły się obchody święta krwiodawców. Uroczystość zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Odznaczenia otrzymało kilkanaście osób.
w czwartek, godzina 13:18 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
1400 żołnierzy 2 LBOT na ćwiczeniach bojowych i kryzysowych
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Co z ul. Graniczą? Wraca temat obwodnicy Biłgoraja
Ul. Graniczna w Biłgoraju jest jedną z najgorszych dróg na terenie miasta. Jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Czy jest szansa na remont ulicy? O tym dyskutowano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się na początku lipca.
w sobotę, godzina 08:41 Łukowa
ZGK w Łukowej apeluje do mieszkańców o niewyrzucanie śmieci do toalety
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Biłgorajskie Targi Ślubne już we wtorek
w środę, godzina 08:41 Biłgoraj
Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę
We wtorek 20 lipca, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące koncepcji zagospodarowania autodromu. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ale też mieszkańcy ul. Motorowej i miłośnicy motoryzacji, zainteresowani możliwością korzystania z toru. Padły zapowiedzi, że jeszcze w tym tygodniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie działań w kwicie 40 mln zł.
16 lipca 2021 Biłgoraj
"Dzień i noc" - premiera filmu o kobietach Roztocza
w sobotę, godzina 09:05 Powiat
Uważajmy na oszustów podszywających się pod rachmistrzów
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj