Pełna wersja

Kosmetyki do pielęgnacji brody, z których powinien korzystać każdy brodacz

2020-03-19 11:55

Utrzymujący się od kilku lat wśród mężczyzn trend na noszenie brody nie słabnie. Przybywa więc panów, którzy rezygnują z golenia się, a zamiast maszynek i kremów do golenia, kupują kosmetyki do pielęgnacji brody.

  1. Jak zapuścić brodę?

  2. Kosmetyki do pielęgnacji brody - które są niezbędne?

  3. Praktyczny zestaw do pielęgnacji brody

W 2020 roku kończy się moda na brodę drwala - długą i niesforną, o którą nie trzeba było zbytnio dbać. Obecnie najmodniejsze będą brody krótkie i stylizowane, dlatego w domowym wyposażeniu każdego brodacza powinien pojawić się zestaw do pielęgnacji brody.

Jak zapuścić brodę?

Aby zapuścić brodę nie wystarczy się nie golić, choć jest to pierwszy krok do osiągnięcia założonego celu. Panowie, którzy będą zapuszczać brodę po raz pierwszy, powinni wybrać na to odpowiedni moment. Nie każdy mężczyzna będzie dobrze wyglądał z długim zarostem, dlatego pierwsze próby warto podejmować, np. na dłuższym urlopie. Dobrze jest też ustalić czas, jaki panowie są w stanie poświęcić na zapuszczanie zarostu, np. 4 lub 5 tygodni, a po tym okresie wystylizować brodę i ocenić jej wygląd. Pomoże w tym wizyta u barbera lub zapoznanie się i odtworzenie aktualnych trendów.

Jak zapuścić brodę, aby nie trwało to zbyt długo? Męski zarost rośnie zwykle dość szybko, jednak panowie mogą ten proces jeszcze przyspieszyć. Podstawą jest odpowiednia ilość snu i zbilansowana dieta - spełnienie tych dwóch warunków spowoduje, że zarost nie tylko będzie szybko rósł, ale również zyska ładny, zdrowy wygląd. Ważna jest też regularna pielęgnacja zarostu - jego czesanie, mycie i podcinanie. W zapuszczaniu brody znaczenie ma systematyczność - regularnie wykonywane zabiegi wzmocnią zarost i sprawią, że będzie on rósł szybko i prezentował się perfekcyjnie.

Kosmetyki do pielęgnacji brody - które są niezbędne?

Minimum, które powinien zapewnić sobie każdy mężczyzna noszący brodę, jest kosmetyk do mycia zarostu. Może to być szampon lub specjalne mydło naturalne, a nawet zwykły szampon używany dotąd jedynie do mycia włosów. Ważne, aby wybrany kosmetyk był dostosowany do potrzeb skóry twarzy, ponieważ od jej zdrowia zależy również wygląd zarostu. Zarost na twarzy wymaga podobnej pielęgnacji jak włosy na głowie, dlatego konieczność jego mycia nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem.

W kosmetyczce każdego brodacza powinien znaleźć się olejek do brody. Używanie olejku uznawane jest za obowiązek, nie tylko dlatego, że poprawia stan brody, ale głównie dla zdrowia skóry twarzy. Podczas zapuszczania brody spada produkcja sebum, dlatego skóra staje się wysuszona i podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Niejednokrotnie zaczyna swędzieć i łuszczyć się, co tworzy na brodzie nieestetyczny efekt łupieżu. Olejek nawilża skórę twarzy i brodę, a dla tej drugiej dodatkowo, dzięki domykaniu włosa, stanowi zabezpieczenie przed pochłanianiem zapachów z otoczenia.

Do układania brody stosuje się dwa kosmetyki - balsam i wosk. Pierwszy z nich pomoże okiełznać odstające włoski i wygładzić je, a dodatkowo nawilży zarost. Drugi używany jest głównie do stylizacji brody i wąsów.

Praktyczny zestaw do pielęgnacji brody

Wszystkie kosmetyki do pielęgnacji brody można kupić pojedynczo, jednak często panowie decydują się na zestaw do brody. To praktyczne rozwiązanie, które zapewnia komplet kosmetyków i akcesoriów potrzebnych do zachowania zarostu w idealnym stanie. Oprócz balsamu, olejku i innych preparatów, zestaw do pielęgnacji brody zawiera m.in. kartacz, czyli specjalną szczotkę do rozczesywania zarostu. Niektóre zestawy wzbogacone są również o nożyczki lub maszynkę z trymerem.

Red.