REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.05.16 10:09 | aktualizacja: 2020.05.12 11:44

Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę

Od połowy maja br. przyznanie dofinansowania ma być prostsze, a okres rozpatrywania wniosków krótszy. Wnioskodawcy o niskich dochodach będą mogli otrzymać też wyższe dofinansowanie - to najważniejsze zmiany w rządowym programie "Czyste Powietrze". Przypomnijmy, mogą z niego korzystać osoby wymieniające stare źródło ogrzewania na bardziej ekologiczne.
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę

Program "Czyste Powietrze" skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, chcących uzyskać dofinansowanie do wymiany starego pieca na paliwa stałe na zgodny z normami unijnymi. Dofinansowanie oprócz samego pieca obejmuje także szereg innych działań pozwalających na oszczędzanie ciepła i energii: docieplenie budynku, wymianę stolarki itp. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zgodnie z nowymi zapisami, osoby uprawnione do podstawowego poziomu dofinansowania mogą otrzymać wsparcie podstawowe do 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła - można otrzymać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata dofinansowania sięgnie nawet 30 tys. zł. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od 15 maja.

W lipcu 2019 r. Gmina Miasto Biłgoraj podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie porozumienie w zakresie wspólnej realizacji programu priorytetowego "Czyste Powietrze". Dzięki porozumieniu mieszkańcy Biłgoraja mogą uzyskać niezbędne informacje dotyczące procesu składania wniosków i zasad uzyskiwania dofinansowania z programu w urzędzie miasta. W sprawie programu "Czyste Powietrze" prosimy kontaktować się z pracownikami Referatu Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu: 84 686 96 74.

UM Biłgoraj
UM Biłgoraj dodany 16 maja 2020
 
Odsłon: 3455

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

formaldehyd
  0
To tak jakby kupić najnowsze auto i oczekiwać, że za 15 lat będzie spełniało unijne normy. Podpowiem, że w tym tempie z jakim powstają nowe normy ekologiczne to się nie uda. https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_standard_emisji_spalin
polinijka
Oceniano 1 raz  -1
Po to własnie teraz inwestuję w instalację zbudowaną w oparciu o najnowsze standardy o parametrach sprzyjających i mnie i środowisku, by mieć taką inwestycje sprawną przez kilkanaście lat dodatkowo z serwisowaniem Levady rok w rok juz w pakiecie sprzedażowym.
formaldehyd
Oceniano 2 razy  +2
A co będzie jeśli za rok,dwa Twój piec nie będzie spełniał najnowszych norm wystudiowanych na papierze? Z radością rzucisz się kupić kolejny,nowszy? Życia nie starczy żeby te normy spełniać.
polinijka
Oceniano 3 razy  +1
Jestem zdania, że im prędzej tym lepiej. A stare piece wiadomo że w końcu i tak bedzie trzeba wyrzucić, bo to nie spełnia żadnych norm juz w tej chwili...a jakby nie patrzec dodatkowa gotówka do zakupu pieca czy na ekogroszek czy jak nam proponowali w Levadzie na pompę ciepła to kasa, której po prostu nie należy oddawać bez walki. Taki wniosek tez pomagają kompletować na miejscu, kwestia po prostu zgłoszenia sie do nich o kompleksową obsługę
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
14 września 2020 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
dzisiaj, 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
we wtorek, godzina 11:59 Biłgoraj
13-latek potrącony na rondzie
w poniedziałek, godzina 11:27 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
dzisiaj, 11:08 Tarnogród
Nowy samochód dla ŚDS w Tarnogrodzie
we wtorek, godzina 16:16 Biłgoraj
Dwa owczarki znalezione w lesie. Właściciele pilnie poszukiwani
w piątek, godzina 09:30 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
we wtorek, godzina 13:00 Józefów
Woda nie nadaje się do spożycia
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
42 nowe przypadki zakażenia, ani jednego na terenie powiatu biłgorajskiego
dzisiaj, 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 11:09 Powiat
Mieszkanka powiatu zakażona SARS-CoV-2
w niedzielę, godzina 16:51 Biłgoraj
Maraton MTB w Biłgoraju
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w piątek, godzina 08:26 Biłgoraj
Kuba Nizio nagrał debiutancki singiel
dzisiaj, 11:34 Biłgoraj
Dobry start młodych lekkoatletów szkółki OSiR w Stalowej Woli
11 września 2020 Biłgoraj
Projektant ratusza o rewitalizacji Placu Wolności: "Kosztowne i niepotrzebne błędy"
Dobiega końca rewitalizacja Placu Wolności i przebudowa Urzędu Miasta w Biłgoraju. Już można zobaczyć jaki będzie efekt prac, co nie spodobało się projektantowi ratusza. Antoni Herman postanowił przedstawić swoje zastrzeżenia. Są Państwo ciekawi jakie wytknął błędy?
w poniedziałek, godzina 08:15 Biłgoraj
…niby nic, zwyczajne "pa pa pa"
dzisiaj, 10:37 Biłgoraj
Uczniowie i dyrektor wspólnie czytali "Balladynę"
w czwartek, godzina 14:59 Biłgoraj
"Cel był jeden - zniszczyć polski naród"
W czwartkowe przedpołudnie, 17 września, w Biłgoraju zorganizowane zostały uroczystości rocznicowe, mające na celu przypomnienie tragicznej historii sprzed 81 lat. Tego dnia Armia Czerwona wkroczyła do Polski. -Trzeba było wielu poświęceń, przelanej krwi, wielu dramatów rodzinnych, ale ten cel zniszczenia narodu nigdy nie został osiągnięty. Polska nigdy nie została zniszczona - mówił starosta Andrzej Szarlip.
13 września 2020 Biłgoraj
Wrześniowa garażówka
dzisiaj, 07:25 Gmina Biłgoraj
Jak to dawniej bywało - warsztaty teatralne w gminie Biłgoraj
13 września 2020 Powiat
Powiatowe święto chleba
Żniwa zakończone, czas podziękować Bogu za obfity plon. W niedzielne przedpołudnie, 13 września, władze powiatu biłgorajskiego zorganizowały uroczystości dożynkowe. Ze względu na sytuację epidemiologiczną miały one znacznie skromniejszy charakter niż w ubiegłych latach.
w sobotę, godzina 11:19 Powiat
122 nowe zakażenia SARS-CoV-2, zmarł 46-latek z infekcją COVID-19
we wtorek, godzina 08:12 Kraj
Apel do grzybiarzy
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj