REKLAMA
Pełna wersja
OBSZA
2020.08.07 07:45 | aktualizacja: 2020.08.06 22:38

Zgłoś odbiór odpadów rolniczych

Rolnicy z gminy Obsza będą mogli za darmo oraz w legalny i bezpieczny sposób pozbyć się folii rolniczych i innych odpadów, pochodzących z działalności rolniczej. Miejscowy samorząd otrzyma na ten cel pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale by skorzystać z tej propozycji trzeba najpierw zgłosić taką deklarację do urzędu gminy.
Zgłoś odbiór odpadów rolniczych

Każdy rolnik, który będzie przekazywał folie i inne odpady proszony jest o podanie szacunkowych ilości tych odpadów oraz złożenie odpowiedniego formularza o pomocy de minimis. Wzór wniosku można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej https://ugobsza.bip.lubelskie.pl/index.php?id=121&p1=szczegoly&p2=1542359 lub odebrać bezpośrednio w urzędzie. Po wypełnieniu dokument należy złożyć najpóźniej 14 sierpnia.

- Na tej podstawie we wrześniu będziemy odbierać odpady rolnicze. Pieniądze z NFOŚiGW możemy wykorzystać na odbiór 40 ton, m.in.: folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów, czyli opakowań do sprasowanego siana czy słony, a także opakowań po nawozach oraz opakowań typu BIG-BAG - informuje wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Dokładny termin odbioru odpadów nie został jeszcze ustalony.

UG Obsza/Red.
UG Obsza/Red. dodany 7 sierpnia 2020
 
Odsłon: 1578

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

blondyn
Oceniano 8 razy  -2
A ty u psychiatry już był???? Nie czekaj bo może być za późno... Ta zawiść i nienawiść cie wykończy...
JKlemens
Oceniano 9 razy  +1
A mieszkańcy miast za wszystko zapłacą!!! Na wsi to już niedługo za nic nie będą płacić. Podatku od nieruchomości nie płacą. Za paliwo mają zwrot 1 zł na litrze, mimo tego, że paliwa używają do osobowych mercedesów. Jak w mieście mieszkasz to nawet jak masz garaż a w garażu 20 letniego repa to za metr kw. garażu płacisz 7 zł. Na wsi mają garaże na 3 auta to nie płacą. Obory poprzerabiali na warsztaty i garaże i się z nas śmieją. Produkcji zwierzęcej żadnej nie ma, wystarczy popatrzeć po ile litrów jednorazowo kupują mleka. a jak jest promocja to nawet 20 litrów do wózka pakują. Dlatego wieś głosuje na PiS-lamistów. Oni myślą, że bękarty Wielkiego Kurdupla niedługo będą do wsi przyjeżdzać i będą rozdawać żywą gotówkę byle tylko wieśniaki na nich głosowali a oni mogli kraść miliony. Bo PiS-lamiści to nie są ludzie /cytat z dudka-na wielką literę nie zasługuje/ to jest ideologia. I ta ideologia każe im kraść jak najwięcej, choćby okradać Polski Czerwony Krzyż /Zalewska/ albo kręcić miliony z kamratem od nauki jazdy na nartach na maseczkach i respiratorach. Wyjątko obrzydliwa ferajna złodziejska.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy południowej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
14 września 2020 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
w czwartek, godzina 14:43 Smólsko Duże
64-latka wybrała się na grzyby. Teraz poszukuje jej policja [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Prawie 60 nowych zakażeń. 2 osoby zmarły, w tym jedna w Biłgoraju
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
w piątek, godzina 10:02 Kraj
Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka
we wtorek, godzina 11:59 Biłgoraj
13-latek potrącony na rondzie
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
w czwartek, godzina 11:10 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba aktywnych przypadków zakażenia w powiecie
w piątek, godzina 08:17 Lekkoatletyka
"Elektryk" piąty w kraju
w poniedziałek, godzina 11:27 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 13:11 Powiat
Zgłosił fikcyjną kradzież. 45-latkiem zajęła się prokuratura
w piątek, godzina 07:28 Babice
"Koło kultury" zaczęło się toczyć
w środę, godzina 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 16:16 Biłgoraj
Dwa owczarki znalezione w lesie. Właściciele pilnie poszukiwani
w piątek, godzina 22:58 Biłgoraj
Spotkania z Poezja Śpiewaną i Piosenka Autorską po raz 32.
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w środę, godzina 11:08 Tarnogród
Nowy samochód dla ŚDS w Tarnogrodzie
w czwartek, godzina 10:53 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
11 września 2020 Biłgoraj
Projektant ratusza o rewitalizacji Placu Wolności: "Kosztowne i niepotrzebne błędy"
Dobiega końca rewitalizacja Placu Wolności i przebudowa Urzędu Miasta w Biłgoraju. Już można zobaczyć jaki będzie efekt prac, co nie spodobało się projektantowi ratusza. Antoni Herman postanowił przedstawić swoje zastrzeżenia. Są Państwo ciekawi jakie wytknął błędy?
18 września 2020 Biłgoraj
Kuba Nizio nagrał debiutancki singiel
13 września 2020 Biłgoraj
Wrześniowa garażówka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj