Wiktoria Klecha urodziła się 5 grudnia 1925 roku w Biłgoraju. Była córką Stanisława Brodowskiego i Marianny Muchównej, żoną Franciszka, uczestnika kampanii wrześniowej i żołnierza Armii Andersa. Okupację niemiecką, wraz z rodziną spędziła w Biłgoraju. Po wyzwoleniu ukończyła Liceum Ogólnokształcące i rozpoczęła pracę zawodową w Zjednoczeniu Energetycznym, następnie pracowała w Wydziale Zdrowia Powiatowej Rady Narodowej w Biłgoraju.
W Zespole Opieki Zdrowotnej, najpierw jako referent, a następnie główna księgowa przepracowała do 1981 roku, wtedy przeszła na zasłużoną emeryturę.
Wiktoria Klechowa działała też społecznie m.in. w Komisji Rewizyjnej Związku Zawodowego Służby Zdrowia oraz Komisji Rewizyjnej Polskiego Czerwonego Krzyża. Za swoją działalność otrzymała medale PCK II i III stopnia. Była też publicystką, autorką książek o Biłgoraju. Aktywnie działała w w Biłgorajskim Towarzystwie Literackim, pisała dla gazety samorządowej "Tanew", a także gazety " Maryja Wniebowzięta". Wydała dwie książki, "Na skraju Puszczy Solskiej" i "U źródeł Czarnej Łady".
Wraz z panią Jadwigą Dzidową napisała "Kronikę Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju" - obszerna pracę dokumentującą działalność biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej przekazano bibliotece miejskiej i lokalnemu muzeum.
W swoim długim życiu pełniła też funkcję ławnika Sądu Rejonowego w Biłgoraju. W 2008 roku Wiktoria Klechowa otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraja.
Zmarła w niedzielę, 15 listopada, w wieku 95 lat. Msza żałobna zostanie odprawiona 19 listopada, o godz. 14, w kościele pw. Św. Jana Pawła II.