Pełna wersja

Nowe mieszkania w województwie lubelskim ― rynek pierwotny czy wtórny?

2021-03-22 21:41

Proces wyboru i kupna mieszkania może wydawać się tak trudny i odpowiedzialny, że dużo osób decyduje się na skorzystanie z usług doradców.

My zaś deklarujemy ― możecie zrobić to sami, jeśli wyposażycie się w wiedzę. I pierwszym dylematem, przed którym staniecie będzie wybór rynku nieruchomości ― pierwotny czy wtórny.

We współpracy z ogólnopolskim portalem nieruchomości Korter.com.pl podpowiadamy lublinianom i mieszkańcom regionu, jak można ten dylemat rozwiązać.

Rynek wtórny ― jakie ma zalety

Oferta używanych mieszkań na ogólnopolskim rynku nieruchomości nieco rozszerzyła się w 2020 roku ― uzupełnili ją właściciele lokali na wynajem, którzy w związku z przejściem do zdalnego trybu pracy i nauki w okresie pandemii stracili swoich najemców.

Jakie są zalety kupna mieszkania z drugiej ręki?

Rynek pierwotny ― główne argumenty

Obecnie w ofercie nowych mieszkań w Lublinie jest ponad 50 nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych. Jest to dość duża liczba jak na miasto o ludności mniej niż 340 tys. osób. Nie brakuje też ofert w miastach powiatowych i gminach miejskich: Świdniku, Białej Podlaskiej, Zamościu, Puławach i innych.

Wszyscy jednak wiemy, z czego słynie Lublin ― z turystyki, z uczelni wyższych, z perspektyw zawodowych ― więc całkiem naturalne jest to, że jego popularność wśród deweloperów rośnie.

Co zyskujemy, kupując mieszkanie od dewelopera?

Red.