Pełna wersja

Jak założyć sklep internetowy?

2021-04-06 10:29

W 2020 roku rynek e-commerce w naszym kraju ponownie odnotował duży wzrost. Jest to jedna z nielicznych branż, na którą pozytywny wpływ miała pandemia koronawirusa. Stało się tak, ponieważ duża część osób sceptycznie nastawionych do zakupów w internecie, przekonała się do nich. W związku z tym, że większość klientów poszukuje dziś możliwości zamówienia danych produktów przez internet, firmy handlowe powinny być przygotowane na wprowadzenie swoich produktów do e-handlu.

Do sprzedawania produktów przez Internet potrzebne będzie stworzenie odpowiedniej platformy, zapewniającej bezpieczne transakcje. Takimi platformami są oczywiście sklepy internetowe, w których bez wychodzenia z domu możemy zamawiać najróżniejsze produkty. Branża e-commerce jest w Polsce rozwinięta tak bardzo, że przez Internet jesteśmy w stanie kupić praktycznie wszystko - od produktów spożywczych, przez odzież po materiały budowlane. Jak jednak założyć sklep internetowy i rozpocząć przygodę z handlem online?

Odpowiedni asortyment

Jeżeli rozpoczynamy naszą przygodę z biznesem internetowym, powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzić naszą przyszłą konkurencję. Może się bowiem zdarzyć, że konkurencja będzie na tyle duża i rozwinięta, że ciężko będzie znaleźć miejsce dla siebie. Zupełnie inna sytuacja jest, jeżeli mamy już wypracowaną markę na rynku i jedynie wchodzimy w nowy kanał sprzedaży. Wówczas będzie zdecydowanie łatwiej, ponieważ będziemy już znani w określonym kręgu klientów.

Z uwagi na zamknięte przez długi okres czasu galerie handlowe, bardzo popularne stały się sklepy odzieżowe online. Jest to bardzo ciekawy interes, na który możemy otrzymać dofinansowanie z Państwowego Urzędu Pracy. Cały czas organizowane są bowiem programy aktywizujące osoby bezrobotne i kobiety, które pozwalają na rozpoczęcie nowej działalności. Zakup asortymentu nie powinien być problemem, ale należy się zastanowić jak założyć sklep internetowy z odzieżą, aby przynosił duże zyski i wyróżniał się wśród konkurencji.

Jak założyć sklep internetowy?

Choć z pozoru może się to wydawać bardzo proste, w rzeczywistości założenie profesjonalnego sklepu jest dość skomplikowane. Oczywiście możemy w Internecie znaleźć interfejsy, które pozwalają na stworzenie prostego sklepu internetowego bez znajomości programowania i języków html oraz php, ale należy się przygotować na to, że tak stworzony sklep nie będzie atrakcyjny. Są to zazwyczaj bardzo proste aplikacje, przy użytkowaniu których napotykamy wiele błędów. Podczas tworzenia sklepu internetowego jest kluczowe, aby wszystkie aplikacje w nim zawarte były w 100 % bezpieczne dla użytkowników. Musimy więc zadbać o taki CMS, który będzie zapewniał bezpieczeństwo transakcji oraz danych osobowych naszych klientów. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ zasady RODO są bardzo wymagające.

Jeżeli nie wiesz jak założyć swój sklep internetowy i nie czujesz się na siłach, aby zrobić to we własnym zakresie, wówczas lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Jej pracownicy przygotują czytelny i bezpieczny sklep internetowy, który będzie bardzo dobrze konwertował sprzedaż. Godną polecenia jest firma Hermer z Wałcza, która posiada 11 letnie doświadczenie w tworzeniu stron i sklepów internetowych dla polskiego biznesu.

Integracje z płatnościami i logistyką

Korzystając z takich firm jak Hermer, możemy również liczyć na wykonanie integracji sklepu internetowego z systemem płatności oraz logistyki. Dzięki temu klienci będą mogli wykorzystać podczas zakupu możliwość płatności elektronicznej oraz popularnym BLIKiem. Po opłaceniu zamówienia otrzymamy stosowną informację, a następnie system logistyczny sam zleci podjazd kuriera do naszego magazynu i wygeneruje etykietę na paczkę. Warto zadbać o to na samym początku, ponieważ działający i sprzedający sklep internetowy to żywy organizm. Wprowadzanie zmian podczas działania takiego sklepu może być już utrudnione i powodować problemy w dostępie użytkowników do produktów. Efektem takiego stanu rzeczy może być więc chwilowe obniżenie naszych obrotów.

Red.