REKLAMA
Pełna wersja
SMÓLSKO
2021.05.09 08:52 | aktualizacja: 2021.05.09 09:04

Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja

W sobotni wieczór 1 maja, do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wpłynęło zawiadomienie o trwającej imprezie w jednej z remiz OSP. Funkcjonariusze sprawdzili informację. Okazało się, że bawi się ponad 100 osób.
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja

Zgłoszenie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju w sobotni wieczór 1 maja.

Jak wyjaśnia mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa KPP z przekazanych informacji wynikało, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Biłgoraj trwa impreza, na której bawi się wiele osób. Chodziło o remizę OSP w Smólsku. Wysłani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

- Wstępnie ustalono, że w tym miejscu przebywało ponad 100 osób, wszyscy zostali wylegitymowani, teraz muszą liczyć się z konsekwencjami nieprzestrzegania obostrzeń - dodaje rzecznik Klimek.

O zdarzeniu poinformowany został także sanepid. Interwencja policjantów zakończyła imprezę.

W stosunku do organizatorów wszczęte zostało postępowanie w kierunku art 165 kk, czyli "kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia podlega karze grzywny lub ograniczenia wolności".

Przypominamy, że obecnie obowiązujące obostrzenia dotyczące zakazu zgromadzeń zostały wprowadzone rozporządzeniem pod koniec marca br. Wtedy zakazano nie tylko organizacji, ale także udziału w zgromadzeniach "niezależnie od ich rodzaju". W dokumencie zawarto też zakaz organizowania lub udziału w "imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju".

Od połowy maja obostrzenia w tej kwestii mają zostać poluzowane, będzie możliwość organizowania wydarzeń do 25 osób. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu, w artykule pt. Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje.

red.
red. dodany 9 maja 2021
 
Odsłon: 18281

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

Najwyżej oceniane komentarze
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 21 razy  +17
Skoro już wspomniałeś o zakładach pracy. To ile osób pracuje u takiego Chmiela? Co myślisz, że pracownicy na hali noszą maseczki? Że o dystansie nie wspomnę! Pod rozwagę... :(
Wszystkie komentarze
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 21 razy  +17
Skoro już wspomniałeś o zakładach pracy. To ile osób pracuje u takiego Chmiela? Co myślisz, że pracownicy na hali noszą maseczki? Że o dystansie nie wspomnę! Pod rozwagę... :(
stan
Oceniano 60 razy  -18
Kto wypożyczył klucze i był odpowiedzialny za remizę powinien odpowiedzieć za to. Gdyby nie dano sali, to nie byłoby tak wielkiego zagrożenia. Prokuratura powinna się zając tym i nadzorem nad remizą. Tym co byli na imprezie życzę więcej rozumu i mądrości. Pójdziecie do rodziców i dziadków po czymś takim i będziecie ich narażać? Tak samo swoje dzieci? Ludzi z którymi pracujecie w zakładach pracy? Policja powinna rozesłać do zakładów pracy listę osób żeby nie narażali innych. Wszystkich przetestować i na kwarantannę.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
dzisiaj, 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
dzisiaj, 12:18 Biłgoraj
Dzień Olimpijczyka w ZSZiO
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
dzisiaj, 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 08:51 Tarnogród
Dzień otwarty w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
dzisiaj, 08:22 Józefów
Radna wybrana do rady bez głosowania
w środę, godzina 12:54 Biłgoraj
Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna. Najlepsi zmierzyli się w finale
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w niedzielę, godzina 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
we wtorek, godzina 09:42 Biłgoraj
"W rytmie miasta" na rozpoczęcie nowego cyklu koncertów w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj