REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2021.06.22 08:42 | aktualizacja: 2021.06.23 09:47

Olimpijczycy wyróżnieni przez starostę biłgorajskiego

W poniedziałek, 21 czerwca starosta biłgorajski Andrzej Szarlip nagrodził okolicznościowym dyplomem i kartami podarunkowymi uczniów I LO im. ONZ, RCEZ, ZSBiO, ZSS oraz MDK, którzy w roku szkolnym 2020/2021 wyróżnili się osiągnięciami w nauce.
Olimpijczycy wyróżnieni przez starostę biłgorajskiego

Wyróżnieni uczniowie I LO im. ONZ w Biłgoraju:
1. Piotr Łaba, laureat LXVII Olimpiady Chemicznej, finalista LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista 70 Olimpiady Fizycznej, finalista XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy", laureat Ogólnopolskej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki, finalista Ogólnopolskej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z informatyki, finalista XII Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kalickiego organizowanego przez WAT i laureat Konkursu Matematycznego organizowany przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, zajął III miejsce drużynowo w 31 Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich "Baltic Way 2020" i I miejsce w etapie okręgowym XLVII Olimpiady Geograficznej;
2. Julia Rębacz, laureatka XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej";
3. Magdalena Golec, finalistka XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy";
4. Szymon Krzesiński, finalista XIV Ogólnopolskej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy";
5. Kacper Kudach, finalista 45 Olimpiady Języka Angielskiego;
6. Natalia Jarząbek, finalistka XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności;
7. Katarzyna Granda, finalistka XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej;
8. Dominika Kleban, finalistka XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej;
9. Konrad Deryło, uczestnik etapu centralnego zawodów III stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej, laureat Konkursu Matematycznego organizowanego przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu;
10. Maciej Żak, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki, finalista XII Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kalickiego organizowanego przez WAT;
11. Karolina Kucharz, laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" - geografia z elementami geologii;
12. Karolina Rożek, laureatka XIII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" - geografia z elementami geologii;
13. Kacper Polski, laureat XIII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" - geografia z elementami geologii;
14. Róża Sowa, finalistka XII Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego;
15. Jakub Rak, finalista XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej;
16. Martyna Bednarz, finalistka XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej;
17. Martyna Kulanin, zdobyła nagrodę główną w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Ludzie ludziom zgotowali ten los" im. Augusta Kowalczyka i wyróżnienie honorowe w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym "Ogrody wyobraźni. Biennale Małych Form Graficznych" oraz kwalifikację do wystawy w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ziemia jest jedna";
18. Patrycja Pietruczyk, zdobyła nagrodę główną w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Ludzie ludziom zgotowali ten los" im. Augusta Kowalczyka;
19. Ewa Przytuła, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej "Wyraź to w Pixel-Ach!";
20. Aleksandra Chara, zdobyła wyróżnienie w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Ludzie ludziom zgotowali ten los" im. Augusta Kowalczyka;
21. Martyna Koman, zdobyła wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych;
22. Michalina Wieczorek, zdobyła nagrodę główną w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ziemia jest jedna" i wyróżnienie w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Ludzie ludziom zgotowali ten los" im. Augusta Kowalczyka;
23. Miłosz Sadowski, finalista Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii;
24. Bartłomiej Waliłko, finalista Międzynarodowego konkursu programistycznego PiX Programming Challenge 2020;
25. Mateusz Demidowski, finalista Międzynarodowego konkursu programistycznego PiX Programming Challenge 2020;
26. Tomasz Dyrka, finalista Międzynarodowego konkursu programistycznego PiX Programming Challenge 2020;
27. Jan Wołowski, finalista Międzynarodowego konkursu programistycznego PiX Programming Challenge 2020;
28. Michał Dworniczak, finalista Międzynarodowego konkursu programistycznego PiX Programming Challenge 2020.

Wyróżnieni uczniowie RCEZ:
1. Adam Pudło, finalista i zdobywca I miejsca w kategorii "Wyposażenie warsztatów" w 27. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej;
2. Daniel Pięciorek, finalista 27. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej;
3 Sebastian Czusz, I miejsce w zawodzie technik pojazdów samochodowych w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem" oraz II miejsce w kategorii "Układy wspomagające bezpieczeństwo bierne i czynne w pojazdach ciężarowych" w 27. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej;
4. Dawid Kopiec, II miejsce w kategorii "Układy wspomagające bezpieczeństwo bierne i czynne w pojazdach ciężarowych" w 27. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej oraz II miejsce w zawodzie technik pojazdów samochodowych w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
5 Paweł Pieczykolan, laureat XVII Regionalnego Konkursu Informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera";
6. Szymon Gmyz, I miejsce w Konkursie Informatycznym organizowanym przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu;
7. Brajan Alterman, laureat Konkursu Informatycznego organizowanego przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu;
8. Weronika Garbacz, II miejsce w zawodzie technik ekonomista w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
9. Kamil Padiasek, III miejsce w zawodzie technik ekonomista w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
10. Daniel Malec, II miejsce w zawodzie technik mechatronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
11. Paweł Skobel, II miejsce w zawodzie technik mechatronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
12. Wojciech Leniart, II miejsce w zawodzie technik mechatronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
13. Damian Kurzyna, III miejsce w zawodzie technik elektronik w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
14. Paweł Solak, I miejsce w zawodzie technik elektryk w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem";
15. Kamil Jeleń, I miejsce w zawodzie technik elektryk w XV Lubelskim Międzyszkolnym Konkursie Zawodowym "Rok przed dyplomem".

Wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół Budowalnych i Ogólnokształcacych w Biłgoraju:
1. Borowiec Sebastian, finalista etapu centralnego XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych; VI miejsce w Polsce w Ogólnopolskim konkursie Maks Matematyczny;
2. Marzec Mateusz, X miejsce w Polsce w konkursie Maks Matematyczny, II miejsce w rankingu szkół Ogólnopolski - XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w okręgu lubelskim;
3. Ksiądz Aleksandra, laureatka etapu centralnego Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej;
4. Mateja Aleksandra, finalistka etapu centralnego Olimpiady Policyjnej;
5. Gdańska Maria, finalistka etapu centralnego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej;
6. Semak Julia, zajęła II miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze wyklęci - Bohaterowie Niezłomni", II miejsce w Konkursie "Wakacje z historią" organizowanym przez Związek Żołnierzy AK o/Zamość;
7. Bucior Julia, zajęła I miejsce w kategorii powyżej 16 lat w Konkursie plastycznym "Z tęsknoty za podróżami" organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej";
8. Frączek Aleksandra, laureatka Programu "Lider wiedzy i ochrony środowiska" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie;
9. Hyz Julia, laureatka Konkursu historycznego "Cud nad Wisłą 1920";
10. Buczek Katarzyna, laureatka Konkursu historycznego "Cud nad Wisłą 1920" i Konkursu historycznego "Wolna-Niepodległa";
11. Jachimowicz Patrycja, zajęła I miejsce w województwie lubelskim w kategorii LO1 w Ogólnopolskim konkursie Maks Matematyczny;
12. Matysiak Hubert, zajął I miejsce w woj. lubelskim w kategorii LO2 w Ogólnopolskim konkursie Maks Matematyczny;
13. Leśniak Aleksandra, zajęła II miejsce w województwie w IV kategorii wiekowej w konkursie "Mój las", organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody;
14. Ohirko Anna, zdobyła wyróżnienie od Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu w Konkursie plastycznym "Z tęsknoty za podróżami", organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej, zajęła II miejsce w XXXI Powiatowym Konkursie wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej;
15. Grabias Martyna, zdobyła wyróżnienie od Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu w Konkursie plastycznym "Z tęsknoty za podróżami" organizowanym przez Fundację Kultury Irlandzkiej.

Wyróżnieni wychowankowie MDK:
1. Julia Furmanek, zdobyła złoty medal w 51. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PENTEL - Japonia, nagrodę w XII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym "Rok polski w tradycji i obyczajach", wyróżnienie w 
VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA", nagrodę w I Powiatowym Konkursie Plastycznym na "Kartkę Bożonarodzeniową z motywem biłgorajskim";
2. Anna Szubiak, zdobyła nagrodę w 22. edycji Konkursu Plastycznego "Malujemy Pastelami" - ŚWIAT ABSTRAKCJI, wyróżnienie honorowe przez kwalifikację do wystawy w 16. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KOLORY SZAROŚCI - "Noc i dzień w szarości" Rawicz 2021, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Sierakowie;
3. Zofia Majcher, zdobyła brązowy medal w 51. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PENTEL - Japonia, wyróżnienie przez kwalifikację do wystawy w XVIII. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz", wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA";
4. Lilianna Obszyńska,zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Anioły są takie...", wyróżnienie w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu "Ziemia jest jedna" - LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO, wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym p.n. "Szlakiem Orlich Gniazd 2020", wyróżnienie w 30. Wystawie Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr", wyróżnienie w 
XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesteśmy dumni z Polski";
5. Katarzyna Szado, zajęła II miejsce w MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALu "MAGIA TAŃCA" 28.02.2021 OSTRÓW WILKOPOLSKI, III miejsce OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU TAŃCA DANCE SHOW BIAŁOBRZESKI 11.04.21 Gdańsk, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Głogowie Mov&Fun 19.04.21 Głogów;
6. Oliwia Dudzic, zajęła II miejsce solo w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dance Show Białobrzeski, 11.04.21 Gdańsk, I miejsce solo w Ogólnopolskim Turniej Tańca w Głogowie Mov&Fun 19.04.21 Głogów;
7. Martyna Dziedzic, zajęła I miejsce Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bajki robotów" w Raciborzu, I miejsce w Wiosennych Spotkaniach ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą w Krasnobrodzie;
8. Faustyna Kaczor, zajęła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tajemniczy ogród - wiosna 2021";
9. Antonina Mosakowska, zajęła I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Koci świat";
10. Hanna Brodziak, zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tanecznym Solo Dance Fascination-SDF" Zamośc 2021, III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca pod patronatem Starosty Biłgorajskiego Taneczne Inspiracje w sieci, I miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Chyże Nóżki" Kraków;
11. Klaudia Dargiel, zajeła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tanecznym "Solo Dance Fascination-SDF" Zamość 2021, III miejsce Ogólnopolskim Festiwalu Tańca pod patronatem Starosty Biłgorajskiego Taneczne Inspiracje w sieci, I miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Tańca " Chyże Nóżki" Kraków;
12. Dominika Winnicka, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Krakowie.

Wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych:
1. Magdalena Kaper, zajęła I miejsce konkursie literacko - plastycznym "Mój Zamość" i II miejsce konkursie czytelniczym "Kolory czytania";
2. Weronika Szafraniec, zajęła III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Koci świat" organizowany przez SOSW w Kęble i I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez SOSW w Zamościu "Zawsze niech będzie";
3. Arkadiusz Kwiatkowski, zdobył wyróżnienie w I Ogólnpopolskim Konkursie Plastycznym "Koci świat" organizowany przez SOSW w Kęble;
4. Natalia Koper, zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez SOSW w Zamościu "Zawsze niech będzie".

Starostwo Powiatowe
Starostwo Powiatowe dodany 22 czerwca 2021
 
Odsłon: 3474

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
w poniedziałek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika