Pełna wersja

Kompletnie pijani kierowcy zatrzymani przez przypadkowe osoby

2021-07-12 09:38

Jeden kierowca miaÅ‚ 2,5, drugi prawie 4 promile, teraz stanÄ… przed sÄ…dem, a to dziÄ™ki obywatelskiej postawie mieszkaÅ„ca gminy Frampol i mieszkanki BiÅ‚goraja. 28-latek zatrzymaÅ‚ nietrzeźwego kierowcÄ… na Å›wiatÅ‚ach, a kobieta widzÄ…c kompletnie pijanego kierowcÄ™ powiadomiÅ‚a policjantów. Reakcja osób, które widzÄ…c nietrzeźwych kierowców nie byÅ‚y obojÄ™tne zasÅ‚uguje na pochwaÅ‚Ä™. PamiÄ™tajmy jednak o tym, by zawsze dbać o wÅ‚asne bezpieczeÅ„stwo.

Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 20:00 na alei Jana Pawła II w Biłgoraju.

Na stanowisko kierowania biłgorajskiej komendy wpłynęła informacja o nietrzeźwym kierowcy fiata zatrzymanym przez innego kierującego. Na miejscu policjanci zastali 28-latka z gminy Frampol, który widząc jadącego przed nim kierowcę, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości wykorzystał to, że pojazd zatrzymał się na światłach. Mieszkaniec ujął pijanego kierowcę. Jak się okazało za kierownicą fiata siedział 38-letni mieszkaniec gminy Goraj. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Z kolei w niedzielny wieczór, około godziny 18:00 mieszkanka Biłgoraja, jadąca wraz z przyjaciółmi przez Aleksandrów, zauważyła nietrzeźwego kierowcą samochodu marki Hyundai, który zaparkował przy jednej z posesji. Kobieta natychmiast powiadomiła o tym policjantów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali kierowcę, który oświadczył, że przyjechał do kolegi. Przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miał on w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Teraz dzięki czujności innych kierowców 43-latek i 38-latek staną przed sądem.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;

świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych;

zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

red.