REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.07.24 11:29 | aktualizacja: 2021.07.24 11:29

Stacjonarne poręcze do pompek

Aby rozpocząć treningi nie ma potrzeby zakupu karnetu na siłownię, wystarczające okazuje się odpowiednie wyposażenie własnego domu. Zakup akcesoriów pozwoli na wykonywanie ulubionych ćwiczeń w różnych wariantach. Najważniejsze jest opracowanie możliwie najlepszej techniki, która pozwoli na dość szybkie dostrzeganie postępów w przebiegu treningów.
Stacjonarne poręcze do pompek

Odmiany pompek

Jednym z bardzo dobrze znanych ćwiczeń są oczywiście pompki, dedykowane dla obu płci - w zależności od stopnia zaawansowania można zdecydować się na inny rodzaj. Do wykonywania tych ćwiczeń sprawdzą się poręcze stacjonarne, koniecznie wykonane z odpornego na uszkodzenia tworzywa. Prowadzą do wzmocnienia, rozwoju oraz kształtowania mięśni brzucha, ramion, klatki piersiowej, pleców i przedramion. Na poręczach wykonuje się między innymi pompki szwedzkie lub unoszenie nóg w zwisie - podczas treningu należy zadbać o zachowanie właściwych proporcji szerokości do wysokości poręczy. Tylko wtedy można być spokojnym o zachowanie stabilności podczas treningu i bezawaryjność oraz wytrzymałość. Każdy sprzęt, który ma służyć w warunkach domowych powinien zajmować jak najmniej miejsca, tę cechę mają także poręcze stacjonarne. Dodatkową korzyścią jest ochrona podłoża przed rysowaniem, co zapewni wykonanie stopek produktu z właściwych tworzyw. W drodze tego ułatwienia otrzymuje się jednocześnie wysoki komfort wykonywanych ćwiczeń i dopasowanie wysokości poręczy do wzrostu użytkownika. Udając się po poręcze stacjonarne warto zwrócić uwagę na jakość stali, z których zostały wykonane. Niepokój powinna wzbudzić na przykład podejrzanie niska cena, wówczas może wystąpić ryzyko, iż jest to produkt, który nie spełni stawianych, podstawowych oczekiwań. Dodatkowe zabezpieczenie, które często wykorzystywane jest przez producentów to lakierowanie proszkowe - zapobiega to nieestetycznej korozji.

Montowanie poręczy stacjonarnych

Przy wyborze poręczy stacjonarnych liczy się również sposób montażu - im mniej skomplikowany, tym lepiej. Te, które oferowane są przez najlepszych producentów z pewnością złoży każdy, ponieważ ogranicza się to zazwyczaj do połączenia poprzeczki z profilami. Wszystkie elementy wchodzą w zawartość paczki, niektóre z nich są mocowane na etapie produkcji, dlatego nie ma potrzeby samodzielnego ich montowania. Właściwie wykonane poręcze stacjonarne pomogą we wzroście efektywności wykonywanych ćwiczeń, pod warunkiem, że zachowana w nich prawidłowa technika. Takie rozwiązanie jest przeznaczone dla każdego, kto ceni w swoim życiu aktywność fizyczną. Ćwiczenia wykonywane w warunkach domowych nie są absolutnie niczym gorszym, niż te, które wchodzą w skład treningów prowadzonych przez profesjonalnego trenera z siłowni. Czas pandemii pokazał, że od liczby zakażeń uzależnione jest funkcjonowanie poszczególnych sektorów gospodarki. W każdej chwili może nastąpić ponowne zawieszenie działalności siłowni i klubów fitness. Wówczas środki przeznaczone na zakup karnetów po prostu przepadają na bliżej nieokreślony czas.

Red.
Red. dodany 24 lipca 2021
 
Odsłon: 325

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
w poniedziałek, godzina 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
w poniedziałek, godzina 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
w poniedziałek, godzina 17:08 Biłgoraj
Potrącenie 13-letniego rowerzysty
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
w poniedziałek, godzina 17:23 Osuchy
W rocznicę pochówku partyzantów
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w poniedziałek, godzina 21:45 Biłgoraj
MOJITO VIRGIN! Kacper Ruciński wystąpił w BCK
w poniedziałek, godzina 13:31 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby nowych zakażeń
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w niedzielę, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
21 września 2021 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj