Tradycją stał się liczny udział mieszkańców gminy Goraj w corocznych uroczystościach w dniu 11 Listopada. Tegoroczne obchody rozpoczęły się wspólnym przemarszem na Rynek 600-lecia w Goraju, oraz do kościoła parafialnego w Goraju z udziałem Orkiestry Dętej OSP. Tam zostały złożone wieńce i zapalone znicze. I tym razem towarzyszyła temu podniosła i radosna atmosfera. Władze samorządowe reprezentował burmistrz Antoni Łukasik, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Kapica, sekretarz Zenon Głowala, skarbnik gminny Dorota Hawryło oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Goraju i jednostek organizacyjnych gminy. Licznie zaprezentowała się młodzież z Zespołu Zzkół w Goraju na czele z dyrektor Elżbietą Różańska oraz gronem pedagogicznym. Nie zabrakło jak zawsze jednostek OSP wraz z sztandarami.
O godz. 9.00 w kościele św. Bartłomieja w Goraju została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju rozpoczęły się występy artystyczne: prezentacja utworów patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Wokalnego działającego przy miejscowym GOK oraz spektakl "Obudź się Polsko" na podstawie "Wesela" Wyspiańskiego w wykonaniu grupy teatralnej GOK.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości są świadectwem umiłowania Ojczyzny. Dbajmy o Nią, by przyszłe pokolenia mogły żyć w Polsce uczciwej, sprawiedliwej i niezależnej. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu, bo nic nie jest tak ważne dla narodu, jak posiadanie własnego państwa, suwerenne sprawowanie rządów i poczucie, że w jego granicach jest się bezpiecznym.
- W dobie pandemii musimy zastosować inną formę wyrażania patriotyzmu. Każdy z mieszkańców gminy Goraj znajdzie chwilę by zastanowić się jak ważna jest dla współczesnego pokolenia pamięć o rodakach walczących o wolność i niepodległość naszego kraju. Pielęgnujmy w tym trudnym czasie więzi międzyludzkie oparte na wzajemnej otwartości, życzliwości i pomocy, bo są one siłą napędową wszystkiego co buduje naszą Ojczyznę - podkreśla Urząd Miejski w Goraju.