REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.12.06 23:26 | aktualizacja: 2021.12.06 23:25

Co to jest bankowość internetowa?

Banki istnieją od setek lat i z każdym krokiem rosną w siłę. Coraz więcej zmuszonych jest do posiadania konta bankowego np. ze względu na wypłatę wynagrodzenia w pracy. Większość operacji finansowych dzieje się dzisiaj w internecie i wypiera operacje gotówkowe. Nawet jeżeli niesie to ze sobą pewne ryzyka to niezaprzeczalnie ma również wiele zalet. W tym artykule przyjrzymy się bankowości internetowej i temu jakie korzyści ze sobą niesie.
Co to jest bankowość internetowa?

Zacznijmy może od doprecyzowania czym jest bankowość internetowa. Jak nietrudno się domyślić mówimy tutaj o operacjach płatniczych udostępnianych przez różne banki i dokonywanych przez internet bez przepływu gotówki. Rozwój technologii pozwala dzisiaj płacić telefonem w sklepie, zlecać stałe opłaty subskrypcyjne np. w portalach typu Netflix, przeglądać historię transakcji czy oczywiście przelewać pieniądze. Większość banków ma jasno określone godziny księgowania przelewów i pieniądze dochodzą na konto o przeznaczonej godzinie. Sesje przelewów PKO mogą różnić się od tych w innym banku, ale wszystko można sprawdzić i nie powinno stanowić to większego problemu.

Zalety z bankowości internetowej

Choć to może zabrzmieć dla wielu osób dziwnie, to gotówka kosztuje. Jak się nad tym zastanowić wyprodukowanie banknotów i monet wymaga zużycia surowców, trzeba ponieść koszt transportu i masy innych czynników. Bankowość elektroniczna pozwala ograniczyć wydatki nawet na tak niepozornych rzeczach jak papierowe wyciągi.

Dzięki płatnościom internetowym jesteśmy w stanie dokonywać opłat za różne produkty o dowolnej godzinie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawia, że życie staje się łatwiejsze.

Do korzystania z bankowości internetowej nie potrzebujesz niczego poza kontem w banku i urządzenia z dostępem do internetu. Brak konieczności stania w kolejce do banku, bankomatu czy wpłatomatu to niewątpliwie kolejna zaleta.

Z punktu widzenia banku płatności internetowe są wabikiem zachęcającym do otwarcia konta w danym banku. Bankowość internetowa ma wpływ na tworzenie różnego rodzaju promocji, które są z korzyściami dla klientów.

Czy bankowość internetowa ma wady?

Nie ma róży bez kolców nie inaczej jest w przypadku e bankowości, która również ma swoje wady. Co dość oczywiste, bankowość internetowa wyklucza użytkowników, którzy nie mają internetu. Pomimo iż z każdym rokiem, liczba gospodarstw domowych podłączonych do internetu rośnie to wciąż są osoby, które nie mają takiej możliwości. Ma to również wpływ na zmniejszoną ilość placówek bankowych co odbija się negatywnie na osobach nie korzystających z internetu.

Ten typ bankowości jest bardzo bezpieczny, ale trzeba przestrzegać pewnych zasadach, bo w innym wypadku można paść ofiarami oszustów.

Niestety trafiają się również awarie systemów i przerwy techniczne, często w najmniej odpowiednich momentach, ale nie zajmują dużo czasu i nie należą do częstych.

Jak widzisz bankowość internetowa niesie ze sobą wiele dobrego, ale ma również swoje wady. Jednak niezależnie od wszystkiego przyszłość jest jasna i zmierza do sytuacji, w której transakcje gotówkowe stracą na znaczeniu.

Red.
Red. dodany 6 grudnia 2021
 
Odsłon: 317

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
dzisiaj, 17:23 Biłgoraj
Wiatr w porywach nawet do 100km/h. Możliwe przerwy w dostawie prądu
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Orszak Trzech Króli 2022
Po rocznej przerwie na ulice Biłgoraja wrócił Orszak Trzech Króli. Te największe uliczne jasełka rozpoczęły się 6 stycznia od mszy św. odprawionej w sanktuarium św. Marii Magdaleny.
dzisiaj, 18:42 Goraj
Gorajskie Kolędowanie
dzisiaj, 11:09 Lubelszczyzna
Co piąty test z pozytywnym wynikiem
w piątek, godzina 08:43 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
w piątek, godzina 08:18 Biłgoraj
Gminy same zdobędą dane z ZUS do dodatku osłonowego
w środę, godzina 09:07 Frampol
Zaginął 56-latek z Frampola [AKTUALIZACJA]
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
dzisiaj, 08:20 Biłgoraj
Działalność Powiatowej Rady Rynku Pracy zainaugurowana
w czwartek, godzina 11:14 Krzeszów
Trzej mieszkańcy powiatu biłgorajskiego odpowiedzą za pobicie
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Strażacy podsumowali rok. 454 zdarzenia więcej, 20 ofiar śmiertelnych
W roku 2021 biłgorajska straż pożarna zanotowała ogółem 1384 zdarzeń, w tym 218 pożarów (o 38 mniej w stosunku do roku 2020), 1112 miejscowych zagrożeń (o 487 więcej niż w 2020 r.) oraz 54 fałszywych alarmów (o 5 więcej niż zanotowano w roku 2020). Ogólna liczba zdarzeń w stosunku do roku 2020 wzrosła o 454.
w piątek, godzina 12:51 Biłgoraj
Kilkukrotnie wchodził w podesłane linki i wpisywał kody, w rezultacie oszuści wyczyścili mu konto
w sobotę, godzina 09:01 Biłgoraj
Sukces wokalny Filipa
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
4 stycznia 2022 Biłgoraj
Harmonogram odbioru odpadów z posesji w 2022 r.
we wtorek, godzina 08:40 Frampol
Samochód stanął w płomieniach
dzisiaj, 09:33 Biłgoraj
Ranking podsumowujący wydatki inwestycyjne samorządów
Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" przedstawiło ranking samorządowy: Inwestycje samorządowe 2018-2020. Wśród miast małych wygrała Krynica Morska, a na którym miejscu uplasował się Biłgoraj? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.
w sobotę, godzina 11:51 Lubelszczyzna
Prawie 6 tys. zakażeń więcej niż tydzień temu
7 stycznia 2022 Biłgoraj
Po dodatek osłonowy do MOPS-u
w czwartek, godzina 09:17 Biłgoraj
Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiej Służby Drogowej
Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Dotychczas te funkcję pełnił Piotr Michalczyk.
w środę, godzina 14:39 Sól
Zwłoki mężczyzny znalezione w zadymionym domu
8 stycznia 2022 Aleksandrów
Najbardziej znane zwierzę pod ochroną występujące na terenie powiatu biłgorajskiego
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj