REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.02.28 15:11 | aktualizacja: 2022.02.28 15:11

Ponad 450 kg medykamentów z powiatu w drodze na Ukrainę

Zakończyła się - ogłoszona w piątek 25 lutego br. - zbiórka medykamentów dla szpitali w Żółkwi i Rawie Ruskiej. Zbiórkę zainicjował starosta biłgorajski, do wyznaczonego przez niego punktu, który obsługiwali pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, trafiło ponad 450 kg medykamentów. Opisane, zapakowane i zważone ruszyły na polsko - ukraińską granicę, gdzie przez służby zostaną przekazane do placówek medycznych.
Ponad 450 kg medykamentów z powiatu w drodze na Ukrainę

-Zbieraliśmy konkretne rzeczy, wg. listy którą otrzymaliśmy od placówek medycznych z Żółkwi i Rawy Ruskiej - mówi starosta Andrzej Szarlip i dodaje: -Zbiórka prowadzona była przy udziale Euroregionu Roztocze. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego, ośrodkom zdrowia z terenu Ziemi Biłgorajskiej, aptekom. Dzięki wielkiemu odzewowi, udało nam się zebrać ponad 450 kg specjalistycznych środków medycznych. Jestem wdzięczny wszystkim osobom, które się zaangażowały. Delegacja Starostwa Powiatowego jest już w drodze na granicę, gdzie te produkty zostaną przekazane i zostanie to potwierdzone.

Starosta dziękuję także wszystkim osobom i instytucjom, które na terenie całego powiatu organizują i włączają się w zbiórki pomocowe na rzecz Ukraińców już przebywających w Polsce, jak i na rzecz tych, którzy zostali na Ukrainie.

- Jednocześnie zwracam się do wszystkich Państwa z apelem, by w tych szczytnych działaniach było dużo rozsądku i porządku. Sprawdzajmy dokładnie co jest zbierane, współpracujemy z organizacjami i osobami godnymi zaufania, konsultujmy pomoc jeśli jest to możliwe z koordynatorami zbiórek. Nie przynośmy starych ubrań czy obuwia. Przynośmy produkty, które na pewno się przydadzą w chwili obecnej lub w najbliższych dniach. Zwracajcie Państwo uwagę na komunikaty wydawane przez rząd, nasz Zespół Zarządzania Kryzysowego czy organizacje pomocowe. Takie działania pozwalają rzeczywiście pomóc konkretnym osobom. Udowadniamy jako społeczność powiatu biłgorajskiego, że mamy ogromne, otwarte serca i jesteśmy wrażliwi na pomoc innym. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za to co Państwo robicie - dodaje starosta Andrzej Szarlip.

Z danych na godziny południowe, wynika że w lokalach udostępnionych przez samorząd powiatu biłgorajskiego, oraz Gminy Tarnogród i Józefów przebywało 139 osób, zarejestrowanych jako uchodźcy.

Starostwo Powiatowe
Starostwo Powiatowe dodany 28 lutego 2022
 
Odsłon: 1734

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w niedzielę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Taka okazja jest tylko raz w roku
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 07:53 Tereszpol
Międzynarodowa współpraca gminy Tereszpol
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
dzisiaj, 08:20 Goraj
23 pary świętowały Złote Gody
W sobotę 30 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju zorganizowano obchody rocznicy 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości wzięły udział 23 małżeństwa z terenu gminy Goraj.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika