REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.03.13 20:06

"Irlandia. Muzyka, taniec, ¶piew"

Na deskach Biłgorajskiego Centrum Kultury w widowisku tanecznym pt. "Irlandia. Muzyka, taniec, ¶piew" wyst±piła Éimhear Hughes - gwiazda tańca irlandzkiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 13 marca.
"Irlandia. Muzyka, taniec, ¶piew"

Publiczno¶ć zgromadzona w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury mogła przenie¶ć się do Irlandii - kraju pogodnych, otwartych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Wszystko za spraw± spektaklu taneczno-muzycznego pt. "Irlandia. Muzyka, taniec, ¶piew", który odbył się w niedzielę 13 marca.

Go¶ciem specjalnym wydarzenia była Éimhear Hughes. Obok gwiazdy tańca irlandzkiego na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury wyst±pił twórca projektu "Usłyszeć Taniec" Mateusz Wójcik oraz zespół Macalla Trio, od lat zwi±zany ze scen± ethnojazzow± i world music.

Arty¶ci zabrali publiczno¶ć w barwn± podróż przez kulturę muzyczn± i taneczn± zielonej wyspy, od zamierzchłej tradycji po współczesn± tradycję tworzon± przez młode pokolenie Irlandczyków.

Niedziele widowisko poprzedziło odegranie hymnu ukraińskiego, które było wyrazem solidarno¶ci z Ukrain±.

Red.
Red. dodany 13 marca 2022
 
Odsłon: 2158

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustaw± o ¶wiadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który ¶wiadczy usługi okre¶lone w art. 12-14, nie jest obowi±zany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶ć z tego tytułu odpowiedzialno¶ć karn± lub cywiln±.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 wrze¶nia 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbęd± się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robi± to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczaj± poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informuj± o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 08:20 Goraj
23 pary ¶więtowały Złote Gody
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
22 wrze¶nia 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzP¦iPA
W pi±tek 22 wrze¶nia ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezj± ¦piewan± i Piosenk± Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w niedzielę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ¶lubnych
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Taka okazja jest tylko raz w roku
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiaj±ca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko czę¶ć atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 paĽdziernika w Brodziakach.
dzisiaj, 07:53 Tereszpol
Międzynarodowa współpraca gminy Tereszpol
w pi±tek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 paĽdziernika O¶rodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejn± edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowo¶ci
w pi±tek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w pi±tek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadle¶nictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, maj±ca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 paĽdziernika.
22 wrze¶nia 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w ¶rodę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odci±ży DW nr 835
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie wrze¶nia, czyli znacznie wcze¶niej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegaj±cego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rz±dowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zd±żyć z pomoc±
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Li¶cie, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyja¶niaj± okoliczno¶ci tragedii, do której doszło w gminie Turobin. W niedzielę 1 paĽdziernika w stawie w miejscowo¶ci Gródki Pierwsze ujawniono zwłoki mężczyzny.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatno¶ci RODO Kontakt
Fotowoltaika