RCEZ na drugim miejscu w Olimpiadzie Techniki Samochodowej

2022-06-03 08:15

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w BiÅ‚goraju zajęło II miejsce w klasyfikacji zespoÅ‚owej na najlepszÄ… szkoÅ‚Ä™ samochodowÄ… w Polsce podczas ogólnopolskiego finaÅ‚u XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej.

Rywalizacja placówek odbyła się 21 maja 2022 r. w Warszawie. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Alicja Dziwura, uczennica RCEZ w Biłgoraju zdobyła III pozycję w kraju a jej szkolny kolega Mateusz Harasiuk zajął miejsce VIII. Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych w RCEZ Jarosław Dubiel i Sławomir Sitarz.

Etap finałowy XXIII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej przeprowadzono w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie i wzięło w nim udział ponad 2,5 tysiąca uczestników reprezentujących ponad 100 szkół samochodowych z całej Polski. W półfinale rywalizowało 275 uczniów, zaś do ścisłego finału przeszło 13 z najlepszymi wynikami.

Wszyscy finaliści Olimpiady Techniki Samochodowej są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz otrzymują indeksy na Politechnikę Warszawską.