REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.06.28 12:17 | aktualizacja: 2022.06.28 12:17

Skuter wodny - wymagania i uprawnienia do jazdy

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie uprawnienia na skuter wodny należy zdobyć. Nie da się bowiem ukryć, że użytkowanie tego sprzętu wymaga odpowiedzialności. Jeżeli jednak mądrze podejdziemy do tego rodzaju rozrywki, możemy naprawdę dobrze i przede wszystkim bezpiecznie się bawić. Na szczęście, kurs, który należy ukończyć, nie jest tak trudny, jak mogłoby się niektórym wydawać. Każdy ma więc szansę pozytywnie go ukończyć i zdać odpowiedni egzamin potwierdzający nabycie niezbędnych umiejętności.
Skuter wodny - wymagania i uprawnienia do jazdy

Jaki kurs należy ukończyć, aby móc kierować skuterem wodnym?

Jak już zaznaczono na wstępie osoby, które chcą kierować skuterem wodnym, muszą ukończyć odpowiedni kurs. Jak się okazuje, w Polsce wymagany jest patent sternika motorowodnego. Aby móc się takim patentem cieszyć, należy zdać egzamin. Ciężko byłoby jednak zdać jakikolwiek egzamin bez wcześniejszego kursu. Należałoby więc odbyć go przed planowanym egzaminem. Niemniej jednak prawnie dopuszczalne jest przystąpienie do egzaminu bez kursu. Zdecydowana większość osób pragnących zdobyć uprawnienia na skuter wodny decyduje się jednak na kurs.

Najczęściej organizowane są kursy weekendowe. Dostarczają one zarówno wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj wiedzy jest niezbędny do tego, aby można było bezpiecznie poruszać się skuterem wodnym.

Kto może ukończyć kurs?

Jeżeli zależy nam na zdobyciu uprawnień do kierowania skuterem wodnym, musimy wiedzieć, kto tak naprawdę może udać się na kurs i zdać egzamin. Na szczęście, o patent sternika motorowodnego może starać się już osoba, która ukończyła czternasty rok życia. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że osobom nieletnim potrzebna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. Bez tego niemożliwe będzie przystąpienie do kursu oraz rzecz jasna do egzaminu. Zazwyczaj wystarczające jest zaświadczenie od rodziców posiadające formę pisemną. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kurs może być naprawdę ciekawą przygodą, zwłaszcza dla nastolatków. Dostarcza on nie tylko wiedzy oraz praktycznych umiejętności, ale także sporo frajdy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy, kto udaje się na kurs przygotowujący do uzyskania patentu sternika motorowodnego, powinien mieć świadomość tego, czego można się po takowym kursie spodziewać. Jak już wspomniano wyżej, na kursie nie brakuje szkolenia praktycznego. Dzięki niemu, wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się, w jaki sposób można manewrować skuterem wodnym. Wbrew temu, co się niektórym ludziom wydaje, nie jest to takie proste.

Na kursie zapoznamy się również z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi, które mogą być istotne dla osób kierujących skuterami wodnymi. Dowiemy się także, w jaki sposób należy postępować, jeżeli dojdzie do wypadku na wodzie. Nie wszystkie sytuacje można bowiem przewidzieć. Na wszystkie jednak warto byłoby być choć trochę przygotowanym. Istotne jest to, aby na kursie uważnie słuchać osób prowadzących. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do egzaminu. To właśnie od jego wyniku zależy to, czy będziemy w ogóle mogli poruszać się skuterem wodnym.

Red.
Red. dodany 28 czerwca 2022
 
Odsłon: 351

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
dzisiaj, 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
dzisiaj, 09:19 Józefów
BeeActive Race 2022
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w piątek, godzina 18:49 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
dzisiaj, 08:14 Tarnogród
"Pamiętnik z powstania warszawskiego" w interpretacji Dominiki Ostałowskiej
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
we wtorek, godzina 10:42 Biłgoraj
Co z dodatkiem węglowym? Można już składać wnioski?
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
Jeszcze do przyszłego tygodnia można składać dokumenty w konkursie ogłoszonym przez burmistrza Biłgoraja na stanowisko strażnika miejskiego. Ile można zarobić i jakie są wymagania?
w niedzielę, godzina 21:28 Górecko Kościelne
Brathanki gwiazdą 25. Festiwalu Maryjnego w Górecku [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 13:35 Biłgoraj
Miłośnicy biegania i jazdy na rowerze wystartowali w biłgorajskim duathlonie [WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj