REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2022.08.26 11:03

Co? Gdzie? Kiedy?

Przed nami ostatni weekend wakacji. Co będzie się działo w najbliższych dniach w powiecie biłgorajskim? Zachęcamy do zapoznania się propozycjami wydarzeń.
Co? Gdzie? Kiedy?

W piątkowy wieczór 26 sierpnia, po raz ostatni w tym sezonie, nad biłgorajskim zalewem zostanie zorganizowany seans filmowy pod chmurką. Tym razem będzie można obejrzeć film pt. "Dom Gucci". Organizatorzy zachęcają do zabrania leżaków i kocyków. Początek o godz. 21.00.

W niedzielę 28 sierpnia w remizie OSP w Biszczy II w godzinach 8.30-13.00 w odbędzie się akcja krwiodawstwa. Krew może oddać każda zdrowa, pełnoletnia osoba, która nie ukończyła 65. roku życia i waży minimum 50 kg. Jednorazowo pobiera się 450 ml. Do oddania krwi należy zgłosić się wypoczętym, po lekkim niskotłuszczowym posiłku, warto zjeść owoce i warzywa, należy za to unikać potraw tłustych, bo one mogą spowodować, że krew będzie lipemiczna, a przez to może nie nadawać się do celów leczniczych. Dwie godziny przed oddaniem krwi nie należy palić papierosów, a dniu w dniu poprzedzającym oddanie krwi nie pić alkoholu.

W niedzielę 28 sierpnia po mszy św. o godz. 11.30. w kościele parafialnym w Soli odbędzie się koncert organowy w wykonaniu laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra w Krasnobrodzie oraz recital na skrzypce i wiolonczelę w wykonaniu Emi Ueno-Stopy (skrzypce) i Michała Stopy (wiolonczela)3.

W niedzielę 28 sierpnia rolnicy z powiatu biłgorajskiego podziękują za tegoroczne plony. Tegoroczne powiatowe święto plonów zorganizowane zostaną w Łukowej. Na uroczystości dożynkowe, ktróre rozpoczną się o godz. 13.00, złoży się korowód grup wieńcowych, msza święta, poświęcenie i podzielenie chleba między uczestników oraz część artystyczna. Dożynkowy korowód prowadzić będą starostowie Ewa Pękala i Dariusz Kuszka. Na scenie wystąpią lokalne zespoły oraz Zespół Tańca Ludowego Tanew, działający przy MDK w Biłgoraju, a gwiazda wydarzenia będzie Czadoman. Na zakończenie zaplanowano zabawę taneczną pod chmurką. Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się m.in. konkursy z nagrodami, dmuchańce i animacje dla najmłodszych oraz stoiska z lokalnymi przysmakami.

W niedzielny wieczór na terenie Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych w Biłgoraju zorganizowany zostanie plenerowy seans filmowy. Organizatorzy zapraszają w godz. 18.00-23.00. Po zmroku będzie można obejrzeć film pt. "Na rauszu" z udziałem Madsa Mikkelsena.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na lekkoatletyczne zawody sportowe na zakończenie wakacji, które odbędą się we wtorek 30 sierpnia na miejscowym stadionie. Start o godz. 10.00. W programie: biegi na 60m i 300 metrów oraz trzyskok, a dla chętnych bieg z przeszkodami. Do wygrania medale, puchary, nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników losowanie atrakcyjnych nagród.

Red.
Red. dodany 26 sierpnia 2022
 
Odsłon: 4755

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Taka okazja jest tylko raz w roku
w niedzielę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 07:53 Tereszpol
Międzynarodowa współpraca gminy Tereszpol
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
dzisiaj, 08:20 Goraj
23 pary świętowały Złote Gody
W sobotę 30 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju zorganizowano obchody rocznicy 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości wzięły udział 23 małżeństwa z terenu gminy Goraj.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika