Co włożyć do słoika na przetwory?
Od późnej wiosny aż przez całe lato do wczesnej jesieni możemy cieszyć się świeżymi owocami i warzywami, które są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych. W obliczu kryzysu ekonomicznego użycie darów natury, a nie przetworzonej żywności jest dodatkową korzyścią dla właścicieli ogródków działkowych lub właścicieli posesji z własną zielenią. Ale nawet jeśli ktoś mieszka w bloku i nie ma bezpośredniego dostępu do świeżych warzyw i owoców, wystarczy pójść na targowisko i zaopatrzyć się w maliny, pomidory, truskawki, śliwki, rabarbar czy wiśnie i czereśnie.
Gdy przychodzą chłodniejsze dni, zaczynają pojawiać się pierwsze grzyby. Słoiki na przetwory również nadają się do użycia, aby przechować marynowane borowiki, podgrzybki, maślaki czy gąski. Ich smak może dodać potrawom charakteru, ale równie dobrze stanowić osobną ozdobę przygotowywanego dania. Słoiki na przetwory są zatem na tyle uniwersalne, że będą przydatne w każdej kuchni. Nawet osoby, które nie lubią pichcić, mogą poświęcić godzinę na przygotowanie prostego dżemu z truskawek. Wystarczy umyć owoce i zasypać je cukrem żelującym, a po trzech kwadransach przełożyć do słoików na przetwory. Trudno wymyślić coś równie smacznego!
Sprawdź produkty na: https://www.pieknowdomu.pl/wyposazenie-kuchni/przechowywanie-zywnosci/sloiki-i-akcesoria.html
Słoiki na przetwory - poznaj różne rodzaje
Szklane słoiki na przetwory są bardzo podobne do siebie. Warto jednak przy ich zakupie zwrócić uwagę na różnice. Większość egzemplarzy ma walcowaty kształt. Słoiki na przetwory delikatnie zwężają się przy dnie. Część modeli jest specjalnie wyprofilowana, przez co jest nieco szersza przy dnie i nakrętce. Jeszcze inne posiadają kanciaste ścianki, na których producent czasem umieszcza napis. Wówczas takie słoiki na przetwory określa się mianem "vintage".
Do przetworów owocowych, czyli dżemów i konfitur, najwygodniejsze w użyciu są małe egzemplarze. Mieszczą w sobie 200, 250 lub 315 mililitrów. Takie słoiki na przetwory są dobre szczególnie dla osób, które jedzą niewielkie ilości. Ponadto same dżemy i konfitury lepiej zachowują swoje właściwości. Zresztą nawet przetwory produkowane masowo są umieszczane właśnie w mniejszych egzemplarzach słoików. Duże słoiki na przetwory lepiej sprawdzą się przy przechowywaniu warzyw: marynowanej papryki, cukinii lub przetworzonych ogórków. Mowa o egzemplarzach mogących pomieścić więcej niż 500 mililitrów.
Uzupełnieniem oferty sklepów internetowych są otwieracze i nakrętki do słoików na przetwory. Zazwyczaj mają złoty kolor, ale czasami są wzbogacane o grafiki nawiązujące do przeznaczenia. Warto rozważyć zakup słoików na przetwory w zestawie. Wówczas zamówienie złożone online bardziej się opłaca. Zmniejszy się także szansa, że zabraknie miejsca na przetwory. Lepiej zatem mieć pod ręką większą ilość szklanych słoików.
Więcej znajdziesz na: https://www.pieknowdomu.pl/