REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.09.30 15:39 | aktualizacja: 2022.09.30 15:38

Produkcja profili na zamówienie - jak to wygląda?

Branża produkcyjna jest niezwykle szeroka. Na przełomie dekad wykształciły się przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji konkretnych elementów. Jeśli przedmiotem zainteresowania są profile, warto zlecić je firmie PRIMO, będącej częścią duńskiego koncernu Inter PRIMO, i specjalizującej się w ekstruzji termoplastycznych tworzyw sztucznych.
Produkcja profili na zamówienie - jak to wygląda?

Proces w kilku etapach

Marka PRIMO istnieje w Polsce od 1996 roku. Lata doświadczenia przełożyły się na setki pomyślnych zleceń, co pozwoliło na wypracowanie własnej metody produkcji. Oferta branżowa szczegółowo przedstawiona jest na stronie pl.primo.com, gdzie znajduje się także formularz kontaktowy niezbędny do nawiązania współpracy.

Firma z rzetelnością i zaangażowaniem podchodzi do każdego klienta. Zlecający może liczyć na fachową wiedzę specjalistów, którzy są znakomitym wsparciem na każdym etapie produkcji. Jak wygląda taki proces krok po kroku?

Etap 1 - Analiza oferty klienta

Pierwsza część współpracy to dokładna analiza nadesłanego przez klienta zapytania ofertowego. Zlecający proszony jest o przesłanie rysunków technicznych docelowego profilu, podanie zakresu wymiarów i oszacowanie wielkości zamówienia. Zespół produkcyjny na podstawie nadesłanych dokumentów dokonuje analizy wymagań i wykonalności projektu, przygotowując szczegółową ofertę wraz z wyceną. Klient otrzymuje specyfikację techniczną i zoptymalizowany projekt profilu wraz z wyceną każdego etapu realizacji.

Etap 2 - Akceptacja zamówienia i przygotowanie do produkcji

Ten etap jest najbardziej czasochłonny z uwagi na serię czynności, które wymagają zatwierdzenia przez obie strony. Jeśli klient zaakceptował ofertę producenta, zostaje podpisana umowa i rozpoczyna się proces przygotowawczy. Obejmuje on między innymi projektowanie narzędzi, które wpłyną na docelowy kształt profilu. W tym czasie odbywają się próby narzędziowe, których celem jest ustawienie dedykowanych głowic do wytłaczania i kalibratorów.

Po przygotowaniu narzędzi niezbędnych w procesie produkcji seryjnej rozpoczynają się testy wdrożeniowe. Rezultatem tych działań są próbki profili, które przechodzą kontrolę jakości. Po uzyskaniu pozytywnej oceny próbki przesyłane są klientowi do pisemnej akceptacji. Warto podkreślić, że gotowe wzorce będą stanowić punkt odniesienia dla produkcji seryjnej, jaka nastąpi w kolejnym etapie. Ostatnią czynnością jest sporządzenie szczegółowej dokumentacji, która zawiera wszystkie parametry produktu i skrupulatny opis działań składających się na proces produkcyjny.

Etap 3 - Kontrola pierwszych partii i uruchomienie produkcji

Kontrolą pierwszych partii profili zajmuje się dział wdrożeń, który nadzoruje pracę operatora produkcji. Na drodze do uzyskania założeń zgodnych z projektem mogą pojawić się jeszcze poprawki - zarówno ze strony klienta, jak i personelu przedsiębiorstwa. Jeśli okaże się, że dwie kolejne serie produktu są całkowicie zgodne z założeniami projektu, następuje ostatni etap, jakim jest uruchomienie produkcji. Część ta zostaje zakończona z chwilą wytworzenia docelowej ilości materiałów zleconych przez klienta.

Na życzenie profile mogą zostać spakowane, oznakowane lub przycięte na wymiar.

Red.
Red. dodany 30 września 2022
 
Odsłon: 292

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika