REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2022.10.04 08:18 | aktualizacja: 2022.10.04 09:06

Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą

Anna Tymicka, mieszkanka gminy Biłgoraj walczy z ostrą białaczką szpikową. Setki mieszkańców oddają krew w nadziei, że uratuje to jej zdrowie i życie. Niestety nadal nie udało się znaleźć odpowiedniego dawcy płytek. - Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą - możemy przeczytać na profilu poświęconym walce kobiety z tą ciężką chorobą. Anna postanowiła zwrócić się do mieszkańców i podziękować za wsparcie.
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą

W ubiegłym tygodniu, w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się zbiórka krwi dla kobiety. Okazało się, że chętnych do pomocy było więcej niż RCKiK mogło obsłużyć. Relację z tej akcji znajdą Państwo w artykule pt. Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani.

Niestety sytuacja nie wygląda różowo. - Chcielibyśmy przekazać kilka słów od Ani. Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą o dalsze wspieranie naszych działań poprzez udostępnianie oddawanie krwi, ponieważ wciąż nie znaleźliśmy odpowiedniego dawcy płytek i sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą. Chcielibyśmy również, żeby słowa Ani dotarły do wszystkich ludzi, którzy zaangażowali się w walkę o jej zdrowie - napisali administratorzy facebookowego profilu poświęconego walce kobiety z chorobą.

Anna Tymicka zwróciła się bezpośrednio do osób, które chcą jej bezinteresowanie pomóc: "Na wstępie chciałam z całego serca podziękować za to wszystko co dla mnie robicie. Nie zdajecie sobie sprawy jak dużo to dla teraz znaczy, ile pozytywnej energii dajecie mi każdego dnia. Nieco ponad tydzień temu tylko najbliższe osoby wiedziały o mojej chorobie i o tym co przeżywam. Chciałam zatrzymać to dla siebie i nie obciążać moimi problemami innych. Dopiero zmuszona do poproszenia o pomoc odważyłam się przemóc i upublicznić moje zmagania z chorobą. Nie było to dla mnie łatwe bo nie jestem typem osoby, która dzieli się swoimi problemami z innymi. Nie miałam już wyjścia i musiałam się przełamać by poprosić o pomoc. Apel, który został wystosowany za pośrednictwem moich przyjaciół spotkał się z odbiorem, którego w najskrytszych marzeniach się nie spodziewałam. Nie mogłam uwierzyć w to co się zaczęło dziać. Wciąż nie mogę w to uwierzyć, że tyle osób całkowicie bezinteresownie postanowiło mi pomóc. Dla wielu z tych osób jestem całkowicie obcą osobą a mimo to dostałam od nich mnóstwo wparcia, dobrego słowa, otuchy i pomocy. Dla mnie to prawdziwy cud, że ludzie z całej Polski postanowili oddać dla mnie krew, poświecić swój czas, często przełamując swój lęk robiąc to po raz pierwszy. Nie umiem wyrazić słowami wdzięczności. Z pozoru błahe udostępnianie postów z apelami o pomoc dla mnie okazało się olbrzymią pomocą. Dzięki wam ludzie dowiedzieli się, że gdzieś w małym miasteczku w południowo-wschodniej Polsce jest taka Ania i potrzebuje pomocy. Proszę nie przestawajcie bo walka, którą toczę nie rozegra się w 1 rundzie. Zapotrzebowanie na krew jest cały czas bardzo duże bo mój organizm uparł się i strasznie grymasi przy jej doborze. Muszę wygrać tą walkę. Mam dla kogo żyć i nigdy się nie poddam. Dzięki wam wierzę w to jeszcze mocniej! Przesyłam wam nieskończone wyrazy wdzięczności!".

Najbliższa okazja, aby oddać krew będzie w niedzielę 9 października. Akcja krwiodawstwa odbędzie się w godz. 9.00-13.00 w Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Starym.

red.
red. dodany 4 października 2022
 
Odsłon: 7694

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika