Korzystających z tej formy wsparcia może być więcej, a informacje o warunkach przyznania dofinansowania zainteresowani mogą dowiedzieć się w punkcie konsultacyjnym, który znajduje się w pokoju numer 6 Urzędu Miejskiego w Józefowie. Złożone w tym miejscu wnioski są przesyłane do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, gdzie odbywa się ich ocena merytoryczna.
O dotacje i niskooprocentowane pożyczki z programu "Czyste powietrze" mogą się starać właściciele domów jednorodzinnych, zarówno już istniejących, jak i nowo budowanych, którzy chcą się zdecydować na wymianę największych trucicieli powietrza jakimi są przestarzałe kotły na paliwa stałe wykorzystywane do ogrzewania oraz na docieplenie budynków, w tym na przykład wymianę okien.
Program zakłada trzy poziomy dofinansowania: podstawowy do 30 procent, podwyższony do 60 procent i najwyższy do 90 procent, które są uzależnione od dochodów wnioskodawcy.
Oprócz punktu konsultacyjnego dodatkowe informacje są dostępne w internecie na stronach: www.wfos.lublin.pl i czystepowietrze.gov.pl.