REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2023.01.19 10:30 | aktualizacja: 2023.01.18 16:08

Będą grupowe zwolnienia w powiecie?

Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?

- Do tutejszego urzędu nie wpłynęło do chwili obecnej ani jedno zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych przez firmy z terenu powiatu biłgorajskiego - przekazała w rozmowie z naszym portalem Halina Bazan z. Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.

Nie jest jednak tak zupełnie kolorowo.

Zgłoszone zwolnienia aktualne na rok bieżący dotyczą firmy działającej na terenie całego kraju, a chodzi o ORANGE POLSKA S.A. - Informacja o zamiarze przeprowadzenia zwolnień dotyczy wszystkich oddziałów w Polsce - bez podania czy i w jakim rozmiarze zwolnienia obejmą pracowników zatrudnionych w placówkach w powiecie biłgorajskim - dodaje Halina Bazan.

Niestety, na terenie naszego powiatu zauważalny jest znaczący wzrost bezrobocia.

Obecne dane dotyczą listopada 2022r. Stopa bezrobocia w powiecie biłgorajskim wyniosła 6%, w porównaniu do roku poprzedniego nastąpił wzrost o 1,5%, na koniec listopada 2021r. wskaźnik wynosił 4,5%.

Pełne dane za cały miniony już rok poznamy dopiero pod koniec stycznia. Wtedy informacje dotyczące grudnia opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

Przypomnijmy:

O zwolnieniach grupowych możemy mówić, gdy firma zatrudnia co najmniej 20 osób, a powód zwolnień leży po stronie pracodawcy, a nie pracownika.

red.
red. dodany 19 stycznia 2023
 
Odsłon: 16607

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

Janeczka585
  0
Bezrobocie było zawsze, jest i będzie. Taka kolej rzeczy. Zmieniają się czasy i trzeba się przystosować. W latach 90. też kolorowo nie było, a jakoś ludzie dawali sobie radę. Mnie też dosięgły zwolnienia, ale kilka lat temu. Wtedy postanowiłam, że zrealizuję swój pomysł na biznes i założyłam działalność. Zaryzykowałam i dziś jestem zadowolona. Działalność można zarejestrować przez internet, nic to nie kosztuje, a można robić mnóstwo rzeczy, oferując usługi czy otwierając sklep internetowy. Oczywiście jest mnóstwo obowiązków i nie zawsze jest kolorowo, ale nikt mnie nie straszy zwolnieniem. Polecam zajrzeć na mala-firma.pl, w bardzo prosty sposób obrazują jak założyć firmę, jak wybrać sposób rozliczania, z jakich preferencji można skorzystać w przypadku składek do ZUS. Jak się już w to wejdzie, to prowadzenie działalności wcale nie jest takie skomplikowane.
Drakkar
Oceniano 4 razy  +2
Przypomnijmy:
O zwolnieniach grupowych możemy mówić, gdy firma zatrudnia co najmniej 20 osób, a powód zwolnień leży po stronie pracodawcy, a nie pracownika.
Trzeba dodać
Oraz pazernego aparatu państwowego.
JKlemens
Oceniano 15 razy  +3
Jaki wzrost bezrobocia? Żaden wzrost !!!PiS-lamskie szczekacze głoszą, że bezrobocie u nas najniższe w Europie a może nawet w świecia. Po prostu nie ma takich ludzi co szukają pracy a raczej praca szuka jakiegokolwiek pracownika. Według tej z wypchanymi policzkami piłeczkami od ping-ponga Moskwy to u nas jest bezrobocie ujemne. Sam się zastanawiam co to jest bezrobocie ujemne? Być może to oznacza, że pracodawca sam pracuje a bezrobotnym wypłaca pobory i jest zadowolony, że nie musi mieć z nimi problemu i pilnować, żeby mu zakładu nie rozkradli. I to jest rozwiązanie na skalę świtową. Być może ameryka pójdzie w nasze ślady!!!.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
w środę, godzina 12:09 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
w środę, godzina 14:53 Biłgoraj
Nowe kierownictwo Nadleśnictwa Biłgoraj
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w środę, godzina 10:38 Wola Obszańska
Włamanie i kradzież w gminie Obsza
w środę, godzina 11:30 Potok Górny
Kompletnie pijany 62-latek za kierownicą jeepa
13 marca 2023 Biłgoraj
Radni przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II
W poniedziałkowe popołudnie 13 marca odbyła się sesja Rady Powiatu. Podczas obrad radni przez aklamację przyjęli uchwałę, w której wyrazili swoje stanowisko w sprawie ataków na św. Jana Pawła II.
we wtorek, godzina 12:18 Biłgoraj
Zawodowy strzał w 10!
we wtorek, godzina 10:27 Biłgoraj
Andrzej Borowiec nowym szefem lubelskich lasów
w piątek, godzina 11:48 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
w środę, godzina 08:06 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ gościli ósmoklasistów
w poniedziałek, godzina 09:12 Biłgoraj
Przebudowa trasy 858. W czwartek spotkanie informacyjne
11 marca 2023 Biłgoraj
Sportowy Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił wszystkie panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Były wspólne ćwiczenia, ale też konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym wydarzenia była Małgorzata Mączyńska.
w niedzielę, godzina 11:49 Pisklaki
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji sprzątania Tanwi
10 marca 2023 Biłgoraj
Ten budynek zniknie?
13 marca 2023 Biłgoraj
Awantura o szlaban
W połowie ubiegłego roku pojawił się pomysł, by przy wjeździe od strony ul. Aptecznej ustawić szlaban, który miałby ograniczyć przejazd drogą wewnętrzną. Wnioskujący o takie rozwiązanie mieszkańcy dwóch bloków uzasadniali to dużym natężeniem ruchu. Awantura dotycząca tego szlabanu wybuchła podczas zebrania rady osiedla. Przetarg już rozstrzygnięto, ale rada osiedla będzie składać wniosek o to, by rogatki nie ustawiać.
w środę, godzina 10:14 Biłgoraj
Skatepark już dostępny?
we wtorek, godzina 07:45 Biłgoraj
Kolejna okazja, by otrzymać sadzonkę
10 marca 2023 Biłgoraj
Co dalej z petycją w obronie lasów biłgorajskich?
Mieszkańcy Biłgoraja nadal walczą o ograniczenie wycinki lasów w okolicach miasta. Podkreślają, że w Planie Urządzania Lasu na lata 2020 - 2029 zaplanowano wykonanie rębni zupełnych na powierzchni 1640 ha, czyli w ciągu obecnej dziesięciolatki zaplanowano do wycięcia o 72 ha powierzchni więcej, niż w ciągu poprzednich 20 lat.
10 marca 2023 Biłgoraj
Poznaliśmy laureatów Biłgorajskich Sit Przedsiębiorczości
w sobotę, godzina 11:00 Ciosmy
Mężczyzna poszkodowany podczas wycinki drzew
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika