REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.03.18 22:15 | aktualizacja: 2023.03.18 22:15

Najlepsze portale randkowe i aplikacje dla dziewcząt oraz mężczyzn

Według ostatnich statystyk około 17% wszystkich małżeństw na świecie rozpoczyna się od randek online. I co trzecia osoba przynajmniej raz w życiu spotkała kogoś w Internecie. Już dziś ponad 60% ludzi uważa randkowanie online za zjawisko bardzo pozytywne.
Najlepsze portale randkowe i aplikacje dla dziewcząt oraz mężczyzn

Możemy wymienić kilka kluczowych powodów, dla których coraz większa liczba współczesnych preferuje randki online:

 1. Znacząca oszczędność czasu. Możesz poznać ciekawszych ludzi w krótszym czasie.
 2. Wygodniej. Zapoznanie się w Internecie sprawia, że w rzeczywistości znajdujesz się w komfortowym dla siebie otoczeniu (w domu, na spacerze czy w samochodzie). Daje to większą pewność siebie.
 3. Ogromna liczba potencjalnych partnerów. Nie ogranicza cię prawie nic, ani odległość, ani dystans społeczny. Możesz spotkać kogokolwiek i w dowolny sposób.

Oczywiście randki online mają też oczywiste wady:

 • duża liczba oszustów internetowych;
 • brak funkcjonalności dla wielu szczególnie wymagających użytkowników;
 • powszechnym stereotypem jest to, że randki online to wybór przegranych.

W przeciwnym razie format ten może stać się prawdziwym znaleziskiem dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą poznać się w prawdziwym życiu. A dziś jest ich coraz więcej.

Czego szukają mężczyźni oraz kobiety na portalach randkowych i w aplikacjach?

Tradycyjnie, męska widownia na portalach randkowych jest liczniejsza. Istnieją wyjątki, ale średnio użytkownikami jest około 65% mężczyzn i 35% dziewcząt. Taka różnica stwarza pewne niedogodności i może skomplikować poszukiwania potencjalnej bratniej duszy, ale nie jest tu bardzo źle.

Kolejne ważne pytanie — czego szukają mężczyźni i kobiety w serwisach randkowych? Co jest dla nich najważniejsze?

Spróbujmy określić niektóre z głównych punktów!

Co jest ważne dla mężczyzn:

 • duża publiczność żeńska;
 • możliwość bezpośredniego kontaktu z dowolną dziewczyną;
 • wygoda i szybkość komunikacji.

Co jest ważne dla dziewcząt:

 • bezpieczeństwo i poufność;
 • umiejętność kontrolowania, kto może do nich pisać;
 • szczegółowe i obszerne profile.

Ciekawostką jest, że dziewczęta częściej płacą za usługi wysokiej jakości niż mężczyźni. Pod tym względem męska widownia jest mniej wybredna i woli korzystać z bezpłatnych lub przynajmniej tanich portali randkowych, pomimo ich oczywistych niedociągnięć i wad.

Doskonałym przykładem jest aplikacja randkowa Bumble. Jej główną cechą jest to, że tylko dziewczyny tutaj mogą stać się inicjatorami randek. Mężczyźni nie mogą pisać, ani tym bardziej zadzwonić. Usługa, jak się domyślasz, jest płatna (za dostęp do wszystkich funkcji). Mimo to publiczność tutaj jest bardzo aktywna i duża. Włącznie z kobietami.

Trzy rodzaje platform randkowych i przykłady usług preferowanych przez mężczyzn i kobiety

Dla wygody podzieliliśmy listę na trzy główne kategorie, które pomogą Ci wybrać platformę randkową dla siebie. Albo przynajmniej uzyskać ogólny obraz współczesnych randek internetowych.

1. Międzynarodowe serwisy randkowe

Match.com — popularny serwis randkowy z prawie równym wskaźnikiem mężczyzn (49%) i kobiet (51%). Serwis istnieje od 1995 roku i ma bardzo dobrą reputację. Chociaż w porównaniu z wieloma nowymi platformami, wygląda nieco przestarzale.

eHarmony — serwis randkowy, w którym współczynnik płci jest również prawie równy. Ale dziewczynom spodoba się bardziej, ponieważ używa złożonego i wyczerpującego testu osobowości. Biorąc pod uwagę, że dziewczyny traktują randki poważniej, bardziej spodoba im się to podejście.

Elite Singles — portal randkowy dla dobrze wykształconych dorosłych. 56% dziewcząt na stronie to wyraźny dowód na to, że publiczność kobieca jest bardziej zainteresowana poważnymi i obiecującymi randkami niż mężczyźni.

2. Aplikacje randkowe

Tinder — jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie. Ale zdecydowanie nie da się nazwać go najskuteczniejszym i najbardziej uniwersalnym. Tinder od dawna nosi tytuł "przygody na jedną noc". Ten format randkowy jest interesujący głównie dla młodych facetów, którzy nie szukają jeszcze poważnego związku. Ale dziewczyny wolą szukać alternatywy, ponieważ "jednorazowe" związki nie są odpowiednie dla każdego.

Bumble — aplikacja randkowa, w której to dziewczyny wykonują pierwszy ruch. Wspomnieliśmy już o tej usłudze, ale opiszemy ją ponownie. Bumble to naprawdę dobry wybór dla tych dziewczyn, które chcą pozbyć się obsesyjnych wielbicieli i są gotowe wziąć sprawy w swoje ręce. Oczywiście nie wszyscy mężczyźni lubią takie podejście i nie każdy jest gotowy do znoszenia ograniczeń. Ale ogólnie męska publiczność w Bumble jest również dość aktywna.

Hinge — aplikacja randkowa zasilana przez algorytm nagrodzony Nagrodą Nobla. Jest niemal równie popularny wśród publiczności męskiej i żeńskiej, ale zrozumienie wszystkich zawiłości aplikacji zajmuje trochę czasu.

3. Wideoczaty

Omegle — pierwszy w historii wideoczat, który działa od 2009 roku. Ogólnie rzecz biorąc, jest to uniwersalna platforma dla wszystkich, ale ze względu na kiepską moderację i niedostatecznie wygodne ustawienia wyszukiwania rozmówców, nie ma tu zbyt wielu dziewcząt. Ogólnie rzecz biorąc, jest to powszechny problem w przypadku wielu wideoczatów. Ale są wyjątki.

Omegle TV — popularna alternatywa dla Omegle i rzadki przykład tego, jak dobry może być wideoczat. Czat Omegle TV jest szczególnie interesujący dla mężczyzn, ponieważ pozwala komunikować się wyłącznie z dziewczynami. Ponadto wszystkie dziewczyny muszą przejść przez etap weryfikacji danych konta. Nie ma tu żadnych podróbek ani botów. Doskonały wybór, jeśli szukasz nowych znajomych i chcesz zbudować relację.

Azar — aplikacja do czatu wideo, którą docenią wielbiciele poufności. Tutaj możesz tworzyć i używać unikalnego awatara, komunikować się twarzą w twarz za pośrednictwem wideo i prowadzić transmisje online, gromadząc publiczność. Dobra opcja bez względu na płeć.

Camsurf — prosta, ale wygodna alternatywa Omegle z filtrami geograficznymi i językowymi. Oprócz tego, to także najbardziej minimalistyczny wideoczat, który jest bardziej odpowiedni do znajdowania nowych przyjaciół niż miłości. Chociaż oczywiście jedno nie wyklucza drugiego.

Podsumujmy teraz wszystko!

Kobiety i mężczyźni naprawdę mają bardzo różne podejścia do randek online. Męska widownia jest skłonna podchodzić do randek bardziej swobodnie i nie tworzyć poważnych planów na przyszłość. Dziewczyny natomiast prowadzą działania bardziej przemyślane i wolą spędzać więcej czasu na komunikowaniu się z osobą, aby jak najlepiej ją poznać przed pierwszym spotkaniem w prawdziwym życiu.

Na szczęście wybór stron i aplikacji na każdy gust jest po prostu ogromny. I z łatwością znajdziesz stronę, która w 100% spełni Twoje potrzeby. Najważniejsze to, aby nie przerywać poszukiwań i iść naprzód.

Na koniec chcielibyśmy powiedzieć jedną ważną rzecz: obecnie w Internecie istnieje ponad 8000 zróżnicowanych serwisów randkowych. Każdego roku pojawiają się setki nowych. Dlatego, jeśli masz pecha i poszukiwanie bratniej duszy nie przynosi rezultatów, nie jest to powód, aby całkowicie rezygnować z randek online. Czasami wystarczy zmienić podejście!

Red.
Red. dodany 18 marca 2023
 
Odsłon: 3442

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
dzisiaj, 08:28 Biłgoraj
Damian Błaszczyk przepłynie 80 km dla chorych dzieci
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
14 lipca 2024 Biszcza
Dzień Miodu i Pieroga 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika