Hulajnogi jeszcze kilkanaście lat temu zarezerwowane były wyłącznie dla mniejszych użytkowników. Obecnie jednak zrewolucjonizowały życie miejskie, stając się wygodnym środkiem transportu. Hulajnogi elektryczne sprawdzają się w większych miastach, które na co dzień zmagają się z zakorkowanymi ulicami. Godziny szczytu to wciąż zmora wielu kierowców. Chcąc zwiększyć komfort podróżowania po mieście, warto jest zdecydować się na zainwestowanie w e-hulajnogę.
Energooszczędna i ekonomiczna e-hulajnoga
Działanie elektrycznej hulajnogi opiera się na silniku elektrycznym. Zastosowanie urządzenia sprawia, że e-pojazd jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Przede wszystkim w odróżnieniu od tradycyjnego silnika spalinowego, elektryczne rozwiązanie nie emituje szkodliwych związków do atmosfery. Decydując się na zakup elektryka, świadomie przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Hulajnogi elektryczne wyposażone są w akumulator, który na jednym naładowaniu może przejechać określoną liczbę kilometrów. Natomiast w sytuacji wyładowania wystarczy podłączyć urządzenie do prądu. Jest to zatem rozwiązanie energooszczędne, ponieważ nie jesteśmy zmuszeniu do zakupu drogiego paliwa. Jednorazowa inwestycja w e-hulajnogę sprawi, której koszt zaczyna się od około 1500 zł to nieporównywalnie mniejszy wydatek niż zakup e-pojazdu spalinowego, a następnie nieustannego jego tankowanie.
Przepisy poruszania się e-hulajnogą po mieście
E-hulajnoga jest niezwykle łatwa w przechowywaniu i przenoszeniu. Składana konstrukcja sprawia, że elektryk zajmuje niewiele miejsca, tym samym doskonale sprawdzi się w przypadku posiadania mieszkania o niewielkim metrażu. Bez problemu e-hulajnogą dotrzemy do pracy, na uczelnię czy na spotkanie ze znajomymi na mieście. Pamiętać jednak należy, iż elektrycznym pojazdem tego typu poruszać się możemy wyłącznie po miejskich ścieżkach rowerowych. Ważne jest także stosowanie się do przepisów, które precyzyjnie regulują kwestie związane z jazdą elektryczną hulajnogą po mieście. Maksymalna prędkość, z jaką jechać może e-hulajnoga wynosi 20 km/h. Dodatkowo zabroniona jest jazda hulajnogą elektryczną większej ilości osób niż jedna. Złamanie przepisów wiąże się nie tylko ze stwarzaniem niebezpieczeństwa na drodze, ale także z możliwością otrzymania wysokiego mandatu.
Producent pojazdów elektrycznych oferuje nam zazwyczaj znacznie więcej modeli elektryków - np. elektryczne pojazdy turystyczne, wózki wolnobieżne na pola golfowe, e-pojazdy dla szkółek drzew i krzewów, e-rowery miejsce bądź elektryczne rowery trekkingowe.