REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.03.03 16:56 | aktualizacja: 2024.03.05 15:24

Kampania już widoczna na ulicach miasta [NOWE ZDJĘCIA]

Jutro, czyli 4 marca mija termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin, czy miast. Wiele osób już ogłosiło swój start, uśmiechając się z plakatów, które zostały rozwieszone przy głównych ulicach. Kampania się rozkręca i nie trwa już wyłącznie w internecie.
Kampania już widoczna na ulicach miasta [NOWE ZDJĘCIA]

Zaledwie miesiąc został do wyborów samorządowych. Nowych radnych, wójtów i burmistrzów wybierzemy już 7 kwietnia. Ewentualna druga tura odbędzie 21 kwietnia. Wtedy już poznamy ostateczne wyniki.

Najpierw jednak musimy poznać kandydatów, którzy chcą nas reprezentować, a czas na rejestrację list właśnie się kończy. Można to zrobić tylko do jutra, czyli do poniedziałku 4 marca.

Kandydatem na radnego może być osoba posiadająca obywatelstwo polskie, ale też obywatelstwo Unii Europejskiej, która najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, musi też stale zamieszkiwać na obszarze danej gminy.

Jak tylko opublikowane zostaną pełne listy kandydatów na radnych na pewno będą mogli je państwo znaleźć na naszym portalu. Na razie część z nich można zobaczyć na pojawiających się na ulicach miast w wsi plakatów. Kampania się rozkręca, bo na biłgorajskich płotach nie trudno dostrzec wyborcze banery, z pewnością z każdym dniem będzie ich coraz więcej.

Podobna sytuacja będzie z kandydatami na gospodarzy miast i gmin, choć w tym przypadku czasu na rejestrację jest nieco więcej.

Jak wyjaśnia Portal Samorządowy komitet wyborczy może zgłosić kandydata na wójta lub burmistrza pod warunkiem, że zarejestrował listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie.

Już wiadomo, że o fotel burmistrza Biłgoraja powalczą dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan, ale też Ireneusz Bulicz, Marcin Adam Mura, Antoni Kucharski, Wojciech Gleń, czy Stanisław Bąk.

Kandydatów na wójta zgłasza się do gminnej komisji wyborczej najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów do godziny 24.00. Oznacza to, że oficjalnie zostaną zarejestrowani do 14 marca.

red.
red. dodany 3 marca 2024
 
Odsłon: 7018

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

Najwyżej oceniane komentarze
Tender
Oceniano 20 razy  +16
Szanowna Redakcjo,
proszę oficjalnie zapytać Starostę, czy wyrażał zgodę na wieszanie banerów p. Bulicza na infrastrukturze drogowej podlegającej powiatowi. Dotyczy to barierek na moście czy przy rondzie koło Lidla i w wielu innych miejscach na terenie miasta. Jeśli tak, to jaka jest cena za wynajem 1 m2 powierzchni? Kto podpisał umowę
Wszystkie komentarze
Tender
Oceniano 20 razy  +16
Szanowna Redakcjo,
proszę oficjalnie zapytać Starostę, czy wyrażał zgodę na wieszanie banerów p. Bulicza na infrastrukturze drogowej podlegającej powiatowi. Dotyczy to barierek na moście czy przy rondzie koło Lidla i w wielu innych miejscach na terenie miasta. Jeśli tak, to jaka jest cena za wynajem 1 m2 powierzchni? Kto podpisał umowę
Drakkar
Oceniano 11 razy  +5
W moim kwadracie nie widać szczególnej aktywności radnych.
Nie widzą nagminnego łamania przepisów ruchu drogowego w swoim rejonie.
Nie organizują spotkań z mieszkańcami wyborcami chociażby raz na kwartał.
Nie starają się aby poprawić jakości życia mieszkańców w okręgu z którego zostali wybrani.
Ktoś wymieni zasługi czy też sukcesy w pracy dla miasta kandydatów widocznych na banerach obok obecnego burmistrza?
PS.Bulicz oczywiście nie startuje od wiadomo kogo.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
dzisiaj, 13:08 Biłgoraj
Janusz Rosłan żegna się ze stanowiskiem burmistrza i dziękuje mieszkańcom
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w poniedziałek, godzina 10:03 Frampol
Powstaje nowa nawierzchnia na DW 835
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy. Zwycięzca zdobędzie rolę w serialu
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Aleksandrów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że wójtem został Andrzej Borowiec.
dzisiaj, 10:21 Wyścigi samochodowe
Obiecujący start sezonu w wykonaniu Karola Kręta
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Goraj nie chcieli zmian. W drugiej turze wyborów większością głosów burmistrzem został Antoni Łukasik. Jakie poparcie uzyskał?
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
To najbardziej innowacyjna szkoła w mieście
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w poniedziałek, godzina 15:19 Luchów Dolny
Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki. Mężczyzna trafił do szpitala
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:57 Korytków Duży
Nowa łąka kwietna w gminie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika