Wysokie lokaty podopiecznych "Znicza"

2024-09-02 14:17

Miniony weekend okazał się niezwykle udany dla biłgorajskich lekkoatletów. Podopieczni "Znicza" wystartowali w zawodach o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej, zdobywając medale i osiągając wysokie lokaty.

Na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale wystartowały Diana Łukasik i Kamila Puźniak, reprezentując województwo lubelskie. Diana Łukasik wywalczyła srebrny medal w biegu na 2000 metrów, osiągając znakomity wynik 7:12.33 min. Z kolei Kamila Puźniak zajęła piąte miejsce w biegu na 2000 metrów przez przeszkody z czasem 8:08.77 min.

Równie imponujące były wyniki biłgorajskich młodzików w Lublinie. W zawodach, w których rywalizowało ponad 500 zawodników z województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, 15-osobowa reprezentacja klubu "Znicz" z Biłgoraja zdobyła aż cztery medale.

Złote medale wywalczyli Natalia Przytuła, która zwyciężyła w biegu na 1000 metrów przez przeszkody z czasem 3:26.60 min, oraz Maksymilian Łukasik, który okazał się najlepszy w skoku wzwyż, osiągając wysokość 1.65 metra. Brązowe medale zdobyli Paweł Solak w biegu na 1000 metrów (3:02.44 min) oraz Milena Rębacz w biegu na 600 metrów (1:54.37 min).

Ponadto w pierwszej dziesiątce zawodów uplasowali się Kornel Kulanin, który zajął piąte miejsce w biegu na 600 metrów z czasem 1:29.91 min, Dominika Bernaś, która również była piąta w biegu na 600 metrów (1:58.56 min), Alicja Skura, która zajęła szóste miejsce w tej samej konkurencji (2:03.03 min), oraz Eliza Bielak, która ukończyła bieg na 600 metrów na ósmej pozycji z czasem 2:10.02 min.