Pełna wersja

Zimowe warsztaty przyrodnicze w nadleÅ›nictwie

2026-02-27 08:42

W czwartek, 26 lutego, w siedzibie NadleÅ›nictwa Józefów byÅ‚o gwarno, twórczo i bardzo... przyrodniczo. Wszystko za sprawÄ… warsztatów dla najmÅ‚odszych.

Podczas warsztatów w Nadleśnictwie Józefów rozmawiano o tym, jak zwierzyna radzi sobie w okresie zimowym. Uczestnicy dowiedzieli się również, na czym polega odpowiedzialne dokarmianie ptaków oraz uczyli się rozpoznawać różne gatunki — nie tylko te odwiedzające karmniki, ale także spotykane w lesie i jego okolicach. Spotkanie uzupełniła projekcja filmu przyrodniczego, który pozwolił przyjrzeć się ptakom z bliska.

Nie zabrakło także części kreatywnej. Wspólnie wykonywano łapacze snów inspirowane naturą. Powstały barwne prace, a zajęciom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Na zakończenie spotkania rozpalono ognisko, które stało się okazją do rozmów, integracji i wspólnego spędzenia czasu w zimowej, leśnej scenerii.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za aktywność, ciekawość i zaangażowanie. Jak podkreślają, takie spotkania pokazują, że przyrodę można poznawać wszystkimi zmysłami.

Nadleśnictwo Józefów/red.