REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Władze miasta walczą o dofinansowanie
2012.01.31 11:21 | aktualizacja: 2012.01.31 12:46

Będą remonty dróg po powodzi?

Ubiegłoroczne podtopienia, jakie miały miejsce na trenie Biłgoraja spowodowały spore straty. Poza wyposażeniem domów woda zniszczyła także część dróg. Jest szansa na pozyskanie pieniędzy na remont dwu z nich. Władze miasta już złożyły wnioski.
Będą remonty dróg po powodzi?

ul. Nowakowskiego - 1 sierpnia 2011r.

Mimo, że wysoka woda utrzymywała się przede wszystkim na terenie Bojar, czy ul. Granicznej, to nie te rejony zostały uznane za najbardziej zniszczone. Specjalna komisja uznała, że Biłgoraj może się starać o środki na odbudowę ul. Nowakowskiego.

- Być może będziemy mogli dofinansować remont tejże w ramach środków z budżetu państwa przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi. Taki wniosek został już złożony, obecnie jest rozpatrywany przez Urząd Wojewódzki - wyjaśnił w rozmowie z bilgorajska.pl burmistrz Janusz Rosłan i dodał: - Nie chciałbym, za dużo obiecywać, ale istnieje szansa, że nasz wniosek zostanie pozytywnie zaopiniowany.

Nie jest znana konkretna kwota, jaka w przypadku otrzymania dofinansowania zostałaby przyznana, wiadomo jednak, że może to być nawet 80% wartości zadania. Jest o co walczyć. Ten etap budowy ul. Nowakowskiego, na który złożony został wniosek, wg kosztorysu pochłonie ok.1 mln 400 tys. zł. 20% to kwota 280 tys. zł - przynajmniej tyle miasto musiałoby dołożyć, by inwestycja mogła zostać wykonana. Niestety w budżecie miasta trudno będzie znaleźć taką sumę. - Na dzień dzisiejszy tych pieniędzy nie mamy i trudno mi powiedzieć czy będziemy je mieli w przyszłości - dodał burmistrz.

Nawet w przypadku otrzymania dofinansowania i pokrycia części kosztów budowy z budżetu miasta, wykonana zostanie jedynie część drogi. - Środki finansowe z budżetu państwa możemy otrzymać tylko na tę część ul. Nowakowskiego, która została zniszczona podczas powodzi. Komisja wojewody dokonywała oględzin terenów popowodziowych, zakwalifikowała ten konkretny fragment drogi - stwierdził Rosłan.

Poza wspomnianą ulicą, miasto walczy także o dofinansowanie na remont ul. Romanowskiego, która również została zakwalifikowana do dofinansowania. W tym przypadku również został złożony odpowiedni wniosek, jednak na jakiekolwiek informacje trzeba jeszcze poczekać. O przyznaniu pieniędzy lub odmowie ich przekazania na pewno poinformujemy, gdy tylko będzie znana decyzja Wojewody Lubelskiego.

- Wg nas, jak również ekspertów z Urzędu Wojewódzkiego szanse na przyznanie środków na drugą z ulic są znacznie mniejsze - podsumował Rosłan.

red.
red. dodany 31 stycznia 2012
 
Odsłon: 9797

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ n/w bezroborny
Oceniano 5 razy  +5
NIECH N/W KOMITET WCIĄGNIE SIĘ NA CZUBEK PALANTA i z tej wysokości coś mądrego napisze. W przeciwnym przypadku, niech w "ramach samo-obsługi" sam się wyruguje z serwisu.
~ Komitet Poparcia Wyrugowania Bezrobotnego z Biłgorajskich Serwisów Internetowych
Oceniano 7 razy  -1
skończ pier...ić Bezrobotny
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja
Oceniano 5 razy  +3
Panie Burmistrzu, wnioski na dofinansowanie remontu 2 dróg powinny być złożone w Lubelskim Urzędzie Wojewódzim już dawno, po podtopieniach dróg. Nastąpiła bezzasadna kilkumiesięczna zwłoka w tym zakresie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 19:54 Biłgoraj
Wracają przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu
dzisiaj, 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
dzisiaj, 14:27 Biszcza
Pożar, wypadek i poszukiwania w Biszczy
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika