REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Radni podjęli uchwałę intencyjną
2012.07.22 16:38 | aktualizacja: 2012.07.22 16:49

Zbiornik w Brodziakach przyczyną sporów

Radni Rady Miasta podjęli uchwałę intencyjną dotyczącą zabezpieczenia środków finansowych w przyszłorocznym budżecie. Biłgoraj sumą 10 tys. zł wspomoże wykonanie niezbędnej dokumentacji, by mógł powstać zbiornik Brodziaki. Uchwała stała się jednak przyczyną dyskusji, w którą włączył się obecny na sesji poseł Piotr Szeliga.
Zbiornik w Brodziakach przyczyną sporów

Pod koniec czerwca br. do realizacji zadania "Budowa zbiornika małej retencji wodnej Brodziaki na rzece Czarna Łada" przystąpiła Rada Gminy Biłgoraj. Podjęła ona uchwałę intencyjną, zgodnie z którą w przyszłym roku na ten cel zostaną przekazane środki w wysokości 50 tys. zł.

- Jest to zadanie rządowe, ale nie chcemy się odcinać od starań, by powstał zalew w Brodziakach. Będzie to nie tylko doskonała promocja gminy, ale również jego istnienie będzie wiązało się z bezpieczeństwem, ochroną przed ewentualnymi powodziami - mówił wówczas wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

W piątek o dorzuceniu kolejnych 10 tys. zł zdecydowała Rada Miasta. - 18 czerwca br. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie w związku z planowanym opracowaniem koncepcji programowo - przestrzennej, studium wykonalności oraz raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, zwrócił się z prośbą o podjęcie uchwały intencyjnej dotyczącej zabezpieczenia środków w budżecie Miasta w wysokości 10 tys. zł na rok 2013 - poinformował wiceburmistrz Michał Dec.

Głos w sprawie zbiornika zabrała także obecna na sesji poseł Genowefa Tokarska. - Chciałabym powiedzieć na jakim etapie są obecnie działania. Program rządowy ochrony powodziowej zawiera budowę zbiornika Brodziaki, w Olchowcu, jak i zbiornika Biszcza-Żary. W tej chwili program ten oficjalnie wszedł do budżetu państwa, a obecnie opracowywana jest koncepcja programowo - przestrzenna, przygotowywane są dokumenty pod decyzję środowiskową. Nie ma obaw, że prace zostaną wstrzymane jest to bowiem element programu rządowego, który jest włączony do budżetu państwa. Na ten moment przeznaczono 460 tys. zł na opracowanie niezbędnych dokumentów. Jest to kwota wystarczająca, by przygotować te obiekty do budowy - powiedziała poseł Tokarska.

- Cieszę się, że jest ta uchwała, ukróci to plotki, które rozsiewa poseł Szeliga, że nic się w tym temacie nie dzieje i że mieszkańcy są oszukiwani. W związku z tym poseł nie będzie musiał już rozpowszechniać tych kłamstw - mówił radny Jacek Patro.

Uchwała zabezpieczająca środki w przyszłorocznym budżecie Miasta została podjęta jednogłośnie. Nie zakończyło to jednak dyskusji. Przywołany wcześniej poseł Piotr Szeliga postanowił odpowiedzieć radnemu Patro.

- Nigdy nie mówiłem, że takiego zbiornika nie ma czy nie będzie, odnosiłem się jedynie do informacji, które posiadałem z mediów, że żadne środki na chwilę obecną nie będą przeznaczane na jego budowę - mówił poseł Szeliga. Zacytował także wypowiedź z połowy ubiegłego roku, ówczesnego wojewody lubelskiego, którym była Genowefa Tokarska. Powiedziała ona wtedy, że pierwsze 20 mln zł na inwestycje na Czarnej Ładzie, zostaną przekazane do 2013r. - Jest połowa 2012 i ja nadal czekam na te środki. Jak najbardziej popieram budowę tego zbiornika, uważam, że do tego dojdzie - mówił Szeliga. Zaznaczył przy okazji, że wolałby by radni zajęli się konkretną pracą i zabezpieczyli odpowiednie środki w przyszłorocznym budżecie zamiast przyjmować uchwałę intencyjną w tej sprawie.

- Doceniam działania poseł Tokarskiej, ale na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Andrzej Pichla z Urzędu Wojewódzkiego powiedział, że brakuje pieniędzy na wszystkie zbiorniki, które miałyby powstać na terenie województwa. Osobiście nie wierzę, że przy tym stanie finansów państwa, powstaną wszystkie trzy zbiorniki, ale daj Boże, żeby to wyszło - podsumował poseł.

red.
red. dodany 22 lipca 2012
 
Odsłon: 8409

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (10)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Witt
Oceniano 33 razy  +27
Pani Poseł oprócz tego,że jest ,,dumna" z władz miasta, powinna być też dumna i zadowolona z dyrektora Elewarru p. Śmietanki. PSL-owskiego ,,działacza" który w spijaniu śmietanki z państwowych spółek doszedł do takiej wprawy,że jego roczna pensja wynosiła prawie 900tyś. A samej odprawy dostanie 200tyś. A pani poseł tak się martwiła,że będziemy mieć małe emerytury,że nam podniosła wiek emer. do 67 lat. I my za to jesteśmy dumni z pani poseł,że ona o nas tak dba, i o wszystko się troszczy.
~ ciekawy
Oceniano 35 razy  +25
Ten Patro to jak dziecko we mgle!!
~ Zdecydowanie
Oceniano 33 razy  +21
Zdwecydowanie i na bieżąco niech poseł Szeliga pilnuje tych obiecanek bo we mgle widać więcej niż tego Patra.A tak czemu to taka ważna persona z tego szefa upadającego PKS?O co tu chodzi?
Wszystkie komentarze
~ can
Oceniano 2 razy  -2
W PSL zawsze biznes rodziny najważniejszy a u nas widać przykład . żona poseł mąż starosta córka dyrektor ,jak tu zostać w takiej rodzinie w PSL?Taka rodzina zawsze dba o swoich nie ważne czy debil ważne że z rodziny a jak sie nie zna to zawsze może mieć doradców.Pamiętacie jak Wałęsa został prezydentem to od razu szukał doradców bo sam nic nie umiał a i potem podpisywał wszystko co mu dali .
~ Pro forma
Oceniano 3 razy  -3
Jak mocno wytłuszczono ważne nazwiska,ho,ho...!Ale popisy redakcji,nie pierwszy raz!Bardzo brzydko,bardzo!To proste.....
~ Współczucie
Oceniano 5 razy  -3
Sympatyk rozumu wzdycha mocno bo go nie ma.Wspólczuć takimjak nie rozumieją wiele.
~ sympatyk rozumu
Oceniano 8 razy  -6
Gratki dla obserwatora i kondolencje dla Olka i innych z zapatrzonych w marnego facia, zdrajcę PiS.
~ QWE
Oceniano 4 razy  -2
Nie słyszałeś o "kolesiach"?, Patro o ile dobrze pamiętam jest z PO ale nie jestem pewien, w razie pomyłki niech ktoś mnie poprawi. Zaraz leci dodatkowa kasa za sesje...
~ Olek
Oceniano 27 razy  +17
Obserwatorze tracisz formę i czas na służenie w roli klakiera.Nie ubliżaj,i nie ujawniaj swojego braku pojęcia o życiu i praworzadności.Dobrze posel, Szeliga działa ze zwraca uwage tam gdzie trzeba.
~ Witt
Oceniano 33 razy  +27
Pani Poseł oprócz tego,że jest ,,dumna" z władz miasta, powinna być też dumna i zadowolona z dyrektora Elewarru p. Śmietanki. PSL-owskiego ,,działacza" który w spijaniu śmietanki z państwowych spółek doszedł do takiej wprawy,że jego roczna pensja wynosiła prawie 900tyś. A samej odprawy dostanie 200tyś. A pani poseł tak się martwiła,że będziemy mieć małe emerytury,że nam podniosła wiek emer. do 67 lat. I my za to jesteśmy dumni z pani poseł,że ona o nas tak dba, i o wszystko się troszczy.
~ obserwator
Oceniano 32 razy  -16
A co on może pilnować? Niech się wykaże czymś konkretnym na rzecz miasta, niech załatwi np. dotacje na inwestycje, a nie pyskuje na tych, którzy wiele dla miasta zdobyli.I niech szacunku się nauczy wobec starszych od niego i zasłużonych dla miasta i powiatu.
~ Zdecydowanie
Oceniano 33 razy  +21
Zdwecydowanie i na bieżąco niech poseł Szeliga pilnuje tych obiecanek bo we mgle widać więcej niż tego Patra.A tak czemu to taka ważna persona z tego szefa upadającego PKS?O co tu chodzi?
~ ciekawy
Oceniano 35 razy  +25
Ten Patro to jak dziecko we mgle!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:11 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
w piątek, godzina 08:55 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety [AKTUALIZACJA]
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
w piątek, godzina 10:31 Powiat
Burze z gradem i porywisty wiatr
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w czwartek, godzina 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
w czwartek, godzina 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w czwartek, godzina 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w piątek, godzina 08:21 Tereszpol
Wojewoda lubelski odwiedził tereny dotknięte skutkami nawałnicy
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
w piątek, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
w czwartek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj