Ludowe Zespoły Śpiewacze z terenu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej rywalizowały podczas siedemnastej edycji Festiwalu Pieśni Maryjnej. Repertuar jaki obowiązywał to pieśń maryjna i pieśń o matce. W jury zasiedli: Irena Kozubowska - przewodnicząca, ZDK Zamość, Ewa Kowalczyk - sekretarz, etnolog, Janina Biegalska - Urząd Marszałkowski, Andrzej Sar- WDK Lunlin, Anna Posikata - Tygodnik Tomaszowski, Apolonia Korga - choreograf i polonista, Ks. Tadeusz Sochan - Dyrektor Festiwalu.
Jury, po wysłuchaniu 23 prezentacji artystycznych, zdecydowało o przyznaniu następujących nagród: Grand Prix w kategorii Zespoły Śpiewacze otrzymała Schola z Jaszczowa, Grand Prix w kategorii chórów otrzymał chór męski "Klucz" z Majdanu Starego. I nagrodę w kategorii chórów otrzymały chóry Grabowiczanki i Tomaszowiacy. II nagrodę otrzymały chór Stanisłowiacy z Górecka i Harmonia z Tomaszawa Lubelskiego. W kategorii zespołów śpiewaczych nagrodę przyznano zespołowi Sąsiadeczki i zespołowi z Koniatycz. III nagrodę przyznano zespołom z Kolonii Sitaniec i Aleksandrowa.
Tradycyjnie wręczono także złote, srebrne i bursztynowe różańce. Złoty różaniec otrzymała schola z Jaszczowa i chór męski "Klucz" z Majdanu Starego. Srebrne otrzymały zespoły: Zagurzanki, Kalina i Tomaszowiacy. Bursztynowy różaniec otrzymały Ogrodzianki z Łukowej, Zespół Śpiewczy Jutrzenka, Zespół Stok z Górecka oraz Jarczowianki.
Każdy zespół otrzymał nagrodę pieniężną i pamiątkowy dyplom. Zgromadzona publiczność oraz uczestnicy Festiwalu wspólnie odśpiewali "Sto lat" dla ks. Tadeusza Sochana, wieloletniego proboszcza parafii w Górecku i pomysłodawcy Festiwalu.
Po występach zespołów, podczas oczekiwania na werdykt jury, wystąpiła Swietłana Karczewska w repertuarze piosenki Ałły Pugaczowej i Sofii Rotaru.
Gwiazdą tegorocznego festiwalu był Janusz Laskowski.